pecalice za bandara

Sve o štapovima i rolnama za varaličarenje..

Moderators:Masterbih, Alas

Post Reply
ceder
Keder
Keder
Posts:12
Joined:02 Feb 2012, 17:49
Location:pancevo,srbija
pecalice za bandara

Post by ceder » 02 Feb 2012, 18:05

.prilicno svez u varalicarenju ove predivne ribe pa me interesuju Vasa iskustva..
.ima li razlike,kao u smudjolovu,izmedju stapa i akcije za lov silikoncima i za lov voblerima i malim twich-ovima..

koste910
Piskaralo
Piskaralo
Posts:53
Joined:02 Feb 2012, 15:31
Location:Ljubljana-Niš

Re: pecalice za bandara

Post by koste910 » 02 Feb 2012, 19:53

:Dtt
Last edited by koste910 on 22 Jun 2012, 08:59, edited 1 time in total.

ceder
Keder
Keder
Posts:12
Joined:02 Feb 2012, 17:49
Location:pancevo,srbija

Re: pecalice za bandara

Post by ceder » 02 Feb 2012, 20:21

.do sad sam bacao sa savage gear xlnt 228cm i 3-18g i forsirao jigovanje i super se pokazao..sad uzeo lep musicarski blank na 8" i 6aftma i napravili mi jako lep spining stapic,malo meksi doduse ali mislim da ce biti extra za neke glavice do 5g..udario minus pa nikako da ga probam i eventualno overim.. Z.:
.ne znam kako ce se ponasati sa voblerima a ne nosi mi se dva stapa jer sam uglavnom u vodi do kolena(neopren)..
.ima li neko iskustva sa musicarskim stapom u spining verziji?.

User avatar
magva
Piskaralo
Piskaralo
Posts:75
Joined:19 Jan 2012, 22:07
Location:Svajcarska

Re: pecalice za bandara

Post by magva » 03 Feb 2012, 17:57

ceder wrote:.do sad sam bacao sa savage gear xlnt 228cm i 3-18g i forsirao jigovanje i super se pokazao..sad uzeo lep musicarski blank na 8" i 6aftma i napravili mi jako lep spining stapic,malo meksi doduse ali mislim da ce biti extra za neke glavice do 5g..udario minus pa nikako da ga probam i eventualno overim.. Z.:
.ne znam kako ce se ponasati sa voblerima a ne nosi mi se dva stapa jer sam uglavnom u vodi do kolena(neopren)..
.ima li neko iskustva sa musicarskim stapom u spining verziji?.
Za twiche koristim Shimano Jig und Jerk 200 7-21 gr malo je kruci ali meni odgovara.Sto se tice jigovanja Iron Claw Slight schot 205 4-18 gr ja pecam na velikom jezeru gde su dudine od 6-22 m.
Za pecanje na hegene(kako se ovde kaze)a ja bi to rekao na niz(bice tema kasnije)koristim stapove kji su pravljeni od musicarskih blankova9" meka vezija 4 aftma a tvrdja 6 aftma.MRAK VRH EXTRA p:: druze moj ubijaju.Imamo ovde coveka koji pravi stapove,izvrstan majsor.Pecam na njegove stapove vec 5 god a u zadnje 2 god 80% riblovaca je kupilo iste. hihi:: bravo:

User avatar
toni83
Ribolovac
Ribolovac
Posts:150
Joined:01 Feb 2012, 20:22
Location:Bregenz-Ausrija
Contact:

Re: pecalice za bandara

Post by toni83 » 04 Feb 2012, 07:12

Stap treba da bude mekseg tipa u suprotnom bice spadanja. Jedino na to treba obratiti paznju pri kupovini stapa za Bandara...
Primer jedan, meni puce stap a riba radi ko luda, ja odoh i kupim sebi nov stap. Odoh sutradan na jezeru od 3 riba imao 2 spadanja ohh: kad bi mi pre toga neko to rekao da je tako nebi mu verovao. Evo sad vec 2 godine koristim Mitzuki od Jencija 2,70 TB. do 20g. odlican stap, treba sad da mi stigne isti samo novi model ura::

Toblerone
Piskaralo
Piskaralo
Posts:69
Joined:02 Feb 2012, 21:39

Re: pecalice za bandara

Post by Toblerone » 04 Mar 2012, 08:10

Ja koristim Balzerov M PRo od 2,7m miksovanim vrhom od 2-15 gr i prava je uživancija sa njim loviti grge a adrenalin mi podižu do maksimuma baroni i štuke do dva kg koji se zaluftaju na mikro silikonce i voblercice i strimere mhm:: Odlično sa m lovio i na štapič od firme MIkado do 20gr 3m ali okliznuo sam se na kamenju dok sam hodao i pao laktom na njegas i od tada ga tražim ali ne rade ga više.... ::oo

Jožef
U razvoju
U razvoju
Posts:27
Joined:30 May 2012, 16:42

Re: pecalice za bandara

Post by Jožef » 06 Jun 2012, 19:15

Bilo bi zanimljivo vidjeti bandara od cca.2kg među kamenjem i granjem, na tim vašim "igračkama" iznenadili bi se što bi vam ta snažna riba učinila Di:: sretno i Bistro

User avatar
toni83
Ribolovac
Ribolovac
Posts:150
Joined:01 Feb 2012, 20:22
Location:Bregenz-Ausrija
Contact:

Re: pecalice za bandara

Post by toni83 » 07 Jun 2012, 04:52

Jozef, ovaj moj Jenzi vadi i Bandara od 3 kg. Iako ima TB. do 20 grama :.D

Jožef
U razvoju
U razvoju
Posts:27
Joined:30 May 2012, 16:42

Re: pecalice za bandara

Post by Jožef » 07 Jun 2012, 15:50

toni83 wrote:Jozef, ovaj moj Jenzi vadi i Bandara od 3 kg. Iako ima TB. do 20 grama :.D
Svaka čast prijatelju, onda posjeduješ pravi štap p:: Može biti i 20gr. ali tvrdi (A) akcija! prijatelju opet pišem, ne želim pametovati, već podjeliti iskustva s svima vama, bandar (grgeč) od 3kg- napravi veća čuda nego štuka od 5-7kg + još granja na svaki metar. osobno blinkam na takvim terenima. Skidam :Dtt - uistinu imaš odličan štap, ako to sve izdrži sa tom gramažam i mekoćom na takvim teškim terenima, govori vam stariji čovjek Di:: Di:: Svima na foruma Bistro piv::

trikic
Pocetnik
Pocetnik
Posts:2
Joined:10 Nov 2013, 14:12

Re: pecalice za bandara

Post by trikic » 13 Mar 2015, 23:13

Ja sam poceo sa bandarima da se zezam pre oko 2god otprilike. Dok je lovostaj na smudja, pecanje bandara mi je pravo uzivanje.
Koristim Garbolino Game Hunter ML 220cm 0-7gr... stap je ekstra dobar, brz i ostar. Odusevio sam se UL pecanjme... Uglavnom dzigujem, raznorazne varalice bacam, oko 5cm. Ima sam i par ozbiljnijih riba na taj komplet, smudja od 3kg i stuku oko 4,5kg i stvarno je osecaj na tako lagan pribor takve ribe vaditi fantastican... Preporucujem svima da probaju,,,,

Post Reply

Return to “Štapovi i rolne”