Jedete li ribu koju upecate ?

Pričajte o čemu želite, opušteno..

Moderator:Masterbih

Tonyboy
U razvoju
U razvoju
Posts:32
Joined:12 Jan 2012, 17:30
Jedete li ribu koju upecate ?

Post by Tonyboy » 14 Jan 2012, 21:36

Zanimaju me stavovi kolega ribolovaca, budući da sam primjetio kako sve više ribolovaca vraća ribu nazad. A to je stvarno za svaku pohvalu. Također primjetio sam i sve više prigovora onima koji se usude reći da ribu nose domaza večeru. To je u najmanju ruku diskutabilno. Kakvi su Vaši stavovi o tome ?

User avatar
Masterbih
Moderator
Moderator
Posts:4660
Joined:02 Dec 2011, 16:58
Location:Germany
Contact:

Re: Jedete li ribu koju upecate ?

Post by Masterbih » 14 Jan 2012, 21:43

Moje licno misljenje je da svako ima pravo raditi sa svojim ulovom sta zeli, naravno u granicama normale.
Ja licno jedem ribu, ali ne onu koju ulovim vec je kupujem (morske pretezno, a od slatkovodnih pastrmka).
Nekako mi je zao ubiti.

User avatar
Fly and Carp Fishing
Ribarcina
Ribarcina
Posts:381
Joined:12 Jan 2012, 23:16
Location:Sarajevo, BiH

Re: Jedete li ribu koju upecate ?

Post by Fly and Carp Fishing » 14 Jan 2012, 21:46

Ja svaku ribu koju upecam pojedem. Al hmmmm. Te ribe koje jedem su u 100% slucajeva iz prodavnice u konzervi. Hehehhe..
Ulovljenu ribu ne jedem, a posebno ne Sarana, jer Saran nije zasluzio da samo jednom bude ulovljen.

Ima ona parola "Pustajmo ribu nazad u vodu, mislimo na buducnost svoje djece". piv::
Image

Dođe ponekad vrijeme kad pametan zaćuti, glup progovori, a fukara se obogati.

Ivo Andrić

User avatar
Masterbih
Moderator
Moderator
Posts:4660
Joined:02 Dec 2011, 16:58
Location:Germany
Contact:

Re: Jedete li ribu koju upecate ?

Post by Masterbih » 14 Jan 2012, 22:05

Da slazem se.
Vazno je napomenuti da nekada lovim na mjestima gdje ribu (neke vrste) moras ponijeti jer je zabranjeno vratiti u vodu, ali opet tu ribu ne jedem vec poklonim.

dejak
Ribarcina
Ribarcina
Posts:290
Joined:12 Jan 2012, 18:33
Location:Bačka Palanka

Re: Jedete li ribu koju upecate ?

Post by dejak » 14 Jan 2012, 22:11

Ribu ne jedem uopste(ponekad corbu sa rezancima BEZ RIBE) a i to što spremimo kupimo u ribarnici
To je jedino što mi supruga prigovori "Sada cemo kuvati sliku"pošto je to jedino što donesem sa pecanja

Tonyboy
U razvoju
U razvoju
Posts:32
Joined:12 Jan 2012, 17:30

Re: Jedete li ribu koju upecate ?

Post by Tonyboy » 14 Jan 2012, 22:13

Došao mi jesenas kolega iz njemačke, i vidim u njegovom priboru nešto poput male bejzbol palice. Upitam ti ja njega što ti je to i za čeg služi ? A on mi odgovara. U njemačkoj se sa tim, ulovljenu ribu mora preciznim i odmjerenim udarcem u glavu poštediti od gušenja i agonije. Izgleda da oni misle kako nije fer istu ribu uvijek iznova mučiti. Čudni ljudi ti njemci.

User avatar
Masterbih
Moderator
Moderator
Posts:4660
Joined:02 Dec 2011, 16:58
Location:Germany
Contact:

Re: Jedete li ribu koju upecate ?

Post by Masterbih » 14 Jan 2012, 22:14

dejak wrote:Ribu ne jedem uopste(ponekad corbu sa rezancima BEZ RIBE) a i to što spremimo kupimo u ribarnici
To je jedino što mi supruga prigovori "Sada cemo kuvati sliku"pošto je to jedino što donesem sa pecanja
Hahaha "prejako".

Sada cemo kuvati sliku muahaha: F::

User avatar
Masterbih
Moderator
Moderator
Posts:4660
Joined:02 Dec 2011, 16:58
Location:Germany
Contact:

Re: Jedete li ribu koju upecate ?

Post by Masterbih » 14 Jan 2012, 22:17

Tonyboy wrote:Došao mi jesenas kolega iz njemačke, i vidim u njegovom priboru nešto poput male bejzbol palice. Upitam ti ja njega što ti je to i za čeg služi ? A on mi odgovara. U njemačkoj se sa tim, ulovljenu ribu mora preciznim i odmjerenim udarcem u glavu poštediti od gušenja i agonije. Izgleda da oni misle kako nije fer istu ribu uvijek iznova mučiti. Čudni ljudi ti njemci.
Da, da alatic za ubijanje ribe, na nekim vodama ako toga nemas mozes i kaznu fasovati.
Sta da se radi..

User avatar
Ivo carp
Ribolovac
Ribolovac
Posts:138
Joined:13 Jan 2012, 13:30
Location:Nova Gorica , Slovenija

Re: Jedete li ribu koju upecate ?

Post by Ivo carp » 14 Jan 2012, 22:47

Da komentiram i ja ,svaku ribu koju upecam pogledam ako je sve OK sa njom F:: obvezno antiseptic ako treba!
normakno izvagam ,poslikam za uspomen ištoprije carp:: opet u njen raj -vodu ihii::
jer držim se pravila --- živi i pusti nek živi ura::
i znajte da svaku ribu koju pustite da živi ,možda vam se i neki dan 1x veča vrati pojede boiles i piiiiiiiiiiiiiiiiiiii carp:: 20kila ihii::
zato vračajte ribu opet u vodu jer samo tako možemo imati što više kapitalnih RIBA piv::

User avatar
crniigor
Ribarcina
Ribarcina
Posts:359
Joined:12 Jan 2012, 16:56
Location:Postojna, Slovenija

Re: Jedete li ribu koju upecate ?

Post by crniigor » 14 Jan 2012, 23:08

dejak wrote:Ribu ne jedem uopste(ponekad corbu sa rezancima BEZ RIBE) a i to što spremimo kupimo u ribarnici
To je jedino što mi supruga prigovori "Sada cemo kuvati sliku"pošto je to jedino što donesem sa pecanja
hahahahahahahha, supruga ti je kraljica!!!!!! ovako dobar komentar još nisam čuo, svaka joj čast, zaslužu je 1:: hahahaha
Last edited by crniigor on 15 Jan 2012, 12:03, edited 1 time in total.
Image Image & Image

Post Reply

Return to “Forumska kafana”