NEVEROVATAN I NESVAKIDASNJI ULOV

Pričajte o čemu želite, opušteno..

Moderator:Masterbih

User avatar
Andjelko
Guru
Guru
Posts:932
Joined:12 Jan 2012, 18:23
Location:Brcko Bosna I Hercegovina
Re: NEVEROVATAN I NESVAKIDASNJI ULOV

Post by Andjelko » 11 Feb 2012, 19:23

do pre dve godine na jezeru donji zabar su bacali prasce i krmace teske i po 150kg,a pre sedam godina dolaze nama u goste austrijanci na pecanje i mi ocistili mesto sredili sve a kad smo s njima dosli na vodu imali smo sta da vidimo.krmaca dvesta kila i pluta a sta rec ljudima a dosli kod nas pecat,sramota u zemlju da propanes,i ja i moj drugar miso u camac i zavezem najlon sta sam imali kod seme i zavezemo oko glave i veslaj a nazad ide matora krmaca za nama i oni se nama smeju,to je jedna velika sramota bila

User avatar
DOX
ViP
ViP
Posts:670
Joined:09 Dec 2011, 23:26
Location:Teslic BiH(RS)

Re: NEVEROVATAN I NESVAKIDASNJI ULOV

Post by DOX » 11 Feb 2012, 20:33

Image
Bboy OR DIE !!!

Limar
Genije
Genije
Posts:1006
Joined:12 Jan 2012, 17:24
Location:Stara Pazova Republika Srbija

Re: NEVEROVATAN I NESVAKIDASNJI ULOV

Post by Limar » 11 Feb 2012, 20:56

Osim sto sam u proteklim godinama lovio kojekakve zveri(gnjurce,slepe miseve,galebove...) jedan pecaroski dan ce mi zauvek ostati u secanju!Kao vrsni babuskar pre X godina pecamo na Dunavu u Belegisu,otvoren tok i odjednom Germina Standard krece u klanjanje dok nisu provodnici poceli da rone,kontra i riba zivota na stapu :D ...povuci,potegni kad imam sta videti,babuska cca 2kg i jos jedan najlon,uzimam ga rukama i vuci!posle malo vremena izranja stap i masina marke Tokoz krezi:: ,bericetno!euforija prolazi,isti stap se zabacuje i u momentu opet udarac,kontra i posle par teskih minuta puna velika metalna cuvarka ribe ispred mene na obali,leleeee sreci nikad kraja!!
Nevolim kada mi neko stoji iza ledja dok pecam...

scorp_breza
Piskaralo
Piskaralo
Posts:55
Joined:15 Jan 2012, 21:14

Re: NEVEROVATAN I NESVAKIDASNJI ULOV

Post by scorp_breza » 12 Feb 2012, 12:58

Moj najdrazi i najposebniji ulov, ako se to moze nazvati ulovom (kasnije cete shvatit zasto to kazem) jeste ovaj ljepotan sa Pelagiceva od skoro 19kg.

Image

E, sad se sigurno pitate sta je to toliko posebno u ovom saranu kada je vecina vas dobijala i vece i ljepse od njega. Odgovor se nalazi u tome kako je doslo do njegovog ulova.
Sa prijateljem sam dogovorio kampanju na Pelagicevu. On je malo kasnio, meni bilo dosadno i kako nisam znao sta da radim, a namotao sam novi najlon na masine reko da koji put zabacim, da se najlon fino poslozi, ali da usput i potrazim jedan sprud za kojeg sam otprilike znao gdje se nalazi. Zabacim, a sistem mi zape za nesto. Grizao sam se od muke sto cu ponovo morat vezat sisteme, ali jos vise zbog cinjenice da ce mi ostati najlona u vodi i to bas oko mjesta gdje namjeravam pecat, a sto ce mi kasnije sigurno stvarat probleme. Sta cu, krenem da vucem i otkinem kad u jednom trenutku osjetim da nesto odvajam i oslobađam od dna. Konacno je to ''nesto'' krenulo. Vukao sam ga tesko, ali je islo, malo po malo. Mislio sam da vucem neku granu koju sam otkinuo sa dna. Međutim, to nesto je ubrzo pocelo da vozi na stranu, prvo jednu, pa drugu i tada sam shvatio da se radi o ribi i to velikoj. Sad nastupaju problemi. Sva oprema je u autu jos nepovađena, ja do auta ne mogu, zovem prijatelja telefonom on govori da ce doc tek za 20 minuta. Sta cu zagalamim i pozovem neke momke koji su pecali na susjednoj poziciji u pomoc. Brzo su dosli sa meredovom i dusekom. Kada se riba primakla vidio sam da nisam zakacio nju nego sam zakacio za hranilicu (uzela je nekome ko je pecao s hranilicom, otkinula i zapetljala se na dnu). Ja sam imao srecu da je kod mene najlon bio nov pa je sve to pokidao i oslobodio je. Izvlacio sam je jako pazljivo kako se moja udica ne bi otkacila s hranilice. Na kraju sam uspio i dobio najdrazu ribu na toj kampanji, ali i opcenito najdrazu ribu u zivotu. Kazem najdrazu jer je to riba kojoj sam doslovno spasio zivot jer bi u protivnom sigurno uginula zapetljana na dnu.

Kirka
Piskaralo
Piskaralo
Posts:98
Joined:13 Jan 2012, 13:29
Location:Novi Sad
Contact:

Re: NEVEROVATAN I NESVAKIDASNJI ULOV

Post by Kirka » 15 Feb 2012, 08:00

svaka cast,na ulovu do se zove nesvakidasnji ulov
Poslednja si moja sinagoga moj si Petrovgrad i Rim
Sa tobom mogu i bez boga, bez tebe ne mogu ni s njim.....

malabaracuda
Ribolovac
Ribolovac
Posts:165
Joined:03 Feb 2012, 19:44
Location:Varaždin

Re: NEVEROVATAN I NESVAKIDASNJI ULOV

Post by malabaracuda » 15 Feb 2012, 18:24

Gubičasta deverika-nosara

Image

igor032
U razvoju
U razvoju
Posts:34
Joined:21 Feb 2012, 21:46
Location:cacak

Re: NEVEROVATAN I NESVAKIDASNJI ULOV

Post by igor032 » 22 Feb 2012, 21:50

SVAKA CAST,LEPA RIBA I NEVEROVATNO SRECNA KOMBINACIJA I ZA TEBE I ZA RIBU,KO UMIJE NJEMU DVIJE bravo:

User avatar
Imre71
Napredan clan
Napredan clan
Posts:41
Joined:16 Feb 2012, 09:54
Location:Zrenjanin,Srbija

Re: NEVEROVATAN I NESVAKIDASNJI ULOV

Post by Imre71 » 22 Feb 2012, 22:06

moj prvi sivi som na feeder.. .:)

Image

Plut
Guru
Guru
Posts:891
Joined:12 Jan 2012, 17:21
Location:Sisak

Re: NEVEROVATAN I NESVAKIDASNJI ULOV

Post by Plut » 29 Aug 2012, 18:17

Image

Image

Image

Veliki Vretenac 37,5 cm i 0.50 kg riba je puštena baš kao što sam i ja pustio svoga
prošle godine da može pružit isto takvo zadovoljstvo kao meni
i nekome drugome ova neobična i rijetka riba kod nas.

User avatar
slobodan.vukadinovic
Ribarcina
Ribarcina
Posts:469
Joined:12 Jan 2012, 21:33
Location:Sivac

Re: NEVEROVATAN I NESVAKIDASNJI ULOV

Post by slobodan.vukadinovic » 31 Aug 2012, 14:06

Zanimljiva riba.
Nisam imao priliku do sada da je vidim. :Dtt

Post Reply

Return to “Forumska kafana”