Recepti

Sve o čarobnim kuglicama..

Moderator:Masterbih

User avatar
Masterbih
Moderator
Moderator
Posts:4660
Joined:02 Dec 2011, 16:58
Location:Germany
Contact:
Re: Recepti

Post by Masterbih » 12 Jul 2012, 21:53

draganovic wrote:Pozdrav svima!

Jedno malo pitanjce u vezi mix-a...

Pokusavamo kolegi da sastavimo neki mix od onoga sta imamo, pa bi dobro doslo i vase misljenje o samom mix-u...
Mix bi izgledao ovako:

JAGODA - BOILA

200 g Sojino brašno
100 g Pšenično brašno
100 g Pšenična krupica
100 g Kukuruzna krupica
100 g Mlijeko u prahu
100 g Brašno od rogača
100 g Mljevena pticja hrana
80 g Puding jagoda
120 g Šaranska prihrana VDE Strawberry

30 g Pivski kvasac
1 kas Šečer
1 kas Sol

10 ml Konoplja ulje
3 ml Jabukovo sirće
1 kas Med (pčelinji)
10-20 ml Aroma jagode (prehranbena)

Hvala!
Izracunaj koliko vas kosta taj miks po 1kg.
Ja se nebih smarao s tim, ako se radi o nekoj divljoj vodi (Tu zagarantovano nema ozbiljog ulova sem par sitnijih sarana, ako i to bude).
Ako je pak komercijala, zasto onda filozofirati, odradite 50/50 miks sa kvalitetnom aromom + amino i igrajte na kartu visoko aromatizovanog mamca.
Ako vec nemozete da nabavite neke komponente, bolje da kupite neki kvalitetan miks pa ga razbijete sa svojim 50/50 ili odradite boile samo kvalitetom i idete sa malom kolicinom.
Opet kazem, to je moje misljenje jer sam se stotinama puta (ranije dok sam i sam provjeravao sve) uvjerio da samo kvalitet lovi ozbiljnu ribu na duge staze.
Sve ostalo je zabluda i bacanje novca.
Ljudi moraju biti svjesni da se kvalitetna boila (za duge staze) nemoze napraviti za 3-4EUR/kg.

Shvatam ja da se po forumima dosta toga cita, ali ljudi morate shvatiti da nije isto uzeti naprimjer GLM od 10EUR/kg i onaj od 250EUR/kg.
Velika je razlika u tome krezi::
Bas tu se i javljaju problemcici..
al tako je to kod nas, sta da se radi..
Ja dodjem u BiH trgovinu i trazim Red Bull, trgovkinja mi daje Fast, reko necu to, hocu Red Bull, a ona ce mi: Ma isto je to samo drugacije pakovanje i jeftinije p::
Tako je i sa drugim stvarima grk::

Bolje se okrenuti kukuruzu, kikirikiju, krompiru, grasku, grahu itd.. nego praviti "Fast" umjesto Red Bull-a :.D

P.S. Nemoj da me neko pogresno shvati, otvoren sam za temu u vezi recepata, ali samo onda ukoliko se radi o necemu ozbiljnom-normalnom, a o tome da se napravi boila za 2EUR, mislim da je gubljenje vremena..

repac
U razvoju
U razvoju
Posts:34
Joined:30 Mar 2012, 20:36
Location:zrenjanin

Re: Recepti

Post by repac » 16 Jul 2012, 19:09

koliko para toliko muzike grk::

Smirglov
Piskaralo
Piskaralo
Posts:51
Joined:18 Jul 2012, 01:03
Location:backa palanka

Re: Recepti

Post by Smirglov » 18 Jul 2012, 14:11

da li je neko probao da isti miks napravi u par razlicitih aroma i proba da peca samo sa njim,ja jesam i dosao sam do iznenadjujucih rezultata..u nedelju dana sam isao na isti revir 3 puta boile anas,,tuti fruti i banana..prvi dan imam prvog sarana na bananu,zatim sledeca cetri hvatam na tuti fruti,ananas nista...sledeci dolazak prvi saran tuti fruti,ostalih dvanest imam na ananas,i poslednji opet tuti fruti..banana nista..poslednji izlazak osam sarana svi na bananu :) na tuti i ananas nista..nisam pecao na istoj poziciji menjao sam mesta svaki put drugo mesto..moje misljenje za instant pecanja je da treba imati vise razlicitih boila sa isto toliko razlicitih ukusa, jel uvek neki miks sa nekom aromom taj dan bude dobra kombinacija..treba samo eksperimentisati nebiti lenj uvek nesto da rezultat.

Sonic
Piskaralo
Piskaralo
Posts:56
Joined:26 Feb 2012, 13:35
Location:Ludbreg

Re: Recepti

Post by Sonic » 18 Jul 2012, 20:45

Samom promjenom pozicije test si odveo u krivom smjeru i vjerovatno došao do krivih zaključaka ali svakako si dobro razmišljao
Več sama mikrolokacija na istom mjestu ima više veze nego sami miris, a kamoli promjena mjesta.
Da treba na vodi imat više okusa i mirisa boile to apsolutno stoji....
Prekompleksno i preširoko da bi se ukratko tu sve objasnilo.
Nisu ni svi mirisi istog kemijskog nosača...itd, itd...
Možeš imat dvije boile sa istim mirisom (npr. jagoda) ali različitog nosača i jedna če ti radit bolje od druge

Smirglov
Piskaralo
Piskaralo
Posts:51
Joined:18 Jul 2012, 01:03
Location:backa palanka

Re: Recepti

Post by Smirglov » 18 Jul 2012, 21:42

Pa pazi nije bas nesto ekstra menjanje od par stotina metara npr.drugi kraj jezera to je bilo sve na nekih 30 m.al moze se to ispitati i na jednom mestu najmanji je problem..a sto se tice aroma ja koristim koncentrat arome npr titi friti se dozira 0.13g na 1 kg..e sad isto vec kad smo kod komercijale i instanta npr malo unapredjen 50/50 miks dodam u jaja koncentrat kase ananasa i tek malo mozda 0.5 ml arome ananasa,igrom slucaja mogu da dodjem do toga..postizao sam lepe rezultate vidno bolje nego samo sa aromom..al upravu si nijedna nije ista milion proizvodjaca,tu su i nosaci dal je alkohol,glikol glicerol sve to ima svoje..

Sonic
Piskaralo
Piskaralo
Posts:56
Joined:26 Feb 2012, 13:35
Location:Ludbreg

Re: Recepti

Post by Sonic » 19 Jul 2012, 05:33

E nekad je i i par metar dovoljo da ista boila ne radi jednako.
Ovo za koncentrat kaše ananasa se potpuno slažem da može donjet prevagu, isto kao i npr. mljeveni rogač

Limar
Genije
Genije
Posts:1006
Joined:12 Jan 2012, 17:24
Location:Stara Pazova Republika Srbija

Re: Recepti

Post by Limar » 19 Jul 2012, 10:31

Naj jaca fora je kad kojekakvi lelemudi citaju ovako recepte i onda pocnu da prave i prodaju domace boile visokog kvaliteta za malo para,Facebook zatrpan oglasima i hvalospevima :D
Nevolim kada mi neko stoji iza ledja dok pecam...

Smirglov
Piskaralo
Piskaralo
Posts:51
Joined:18 Jul 2012, 01:03
Location:backa palanka

Re: Recepti

Post by Smirglov » 19 Jul 2012, 13:10

To sam se uvario iks puta potpuno si u pravu sonik,poslednji put kad sam bio na komerciali do nas su pecali otac i sin mali desetak god.on mu zabacuje stapove mali vadi :) sin ubija saran za saranom,a on nista nije imao pecanje covek..isti boili isto sve..

Smirglov
Piskaralo
Piskaralo
Posts:51
Joined:18 Jul 2012, 01:03
Location:backa palanka

Re: Recepti

Post by Smirglov » 19 Jul 2012, 18:20

Evo da odgovorim kolegi limaru koji mene proziva nicim izazvan,niti me poznaje, takodje nista nezna o meni,niti koliko sam u ovom vidi ribolova niti skakvim znanjem raspolazem..tacno je da imam neke svoje boile koji se polako spremaju i koji ako bog da u nekoj buducnosti zazive,a mozda i ne otom potom..niti ovde koga potcenjujem niti vredjam ovde sam cisto jel mogu svoje znanje dopuniti jos nekim savetom vrhunskih sarandzija kojih ovde ima i svaki savet je dobro dosao..ako kazem da imam boil jeftiniji za 20-30 % neznaci da ja nekom prodajem muda za bubrege nego znaci da ja tu nemam zarade,a moram pokriti svoje troskove jel za sad jos toliko nisam finansiski potkovan da bih izrolao 50-60kg podelio ih fraj za test i sumirao rezultate..ja se samo trudim da ostvarim svoj neki cilj i nadam se da cu uz dovoljno odricanja doci do njega..pozzz

User avatar
Masterbih
Moderator
Moderator
Posts:4660
Joined:02 Dec 2011, 16:58
Location:Germany
Contact:

Re: Recepti

Post by Masterbih » 19 Jul 2012, 18:31

Smirglov, nije Limar tebe prozvao vec je mislio na to da kad ljudi citaju postove za recepte onda krecu da sami nesto burgijaju..
U sustini, svako ima pravo da proba.
Veliko je zadovoljstvo sam nesto napraviti i na to uloviti ribe..
Ja mu skidam kapu ko uspije da ima za jeftine pare lovnu boilu i jos da je uspije prodati.
Ovo mislim na legalno prijavljenu firmu i da ima sve potrebne dozvole za nabavku i rad sa komponentama.
- Sto se tice testiranja itd..
Mislim da to nije nikakvo mjerilo pecati ribe od 1-3kg.
Druga stvar, kao sto i sam kazes opustosena voda itd..
Napravi boile pa otidji cesce na dunav, na Savu, onda na neke komercijale poput Pelagiceva itd..
Iste arome i slican sastav kupi od par firmi pa lovi uporedo itd..
Sumiraj rezultate i nakon par godina ces imati koliko toliko jasnu sliku.

Post Reply

Return to “Boile”