Topive boile - savjet za mix

Sve o čarobnim kuglicama..

Moderator:Masterbih

Post Reply
carpman456
Pocetnik
Pocetnik
Posts:6
Joined:17 Mar 2015, 19:07
Topive boile - savjet za mix

Post by carpman456 » 09 Apr 2015, 05:40

Zanima me dali se moraju koristiti neki posebni miksevi ili sastojci u miksu za topive boile, ili se samo umjesto kuhanja osuše boile određeni broj dana...

User avatar
Masterbih
Moderator
Moderator
Posts:4660
Joined:02 Dec 2011, 16:58
Location:Germany
Contact:

Re: Topive boile - savjet za mix

Post by Masterbih » 09 Apr 2015, 10:53

Postovani kolega,

Postoji vise nacina izrade takvih mamaca, a naj efikasnijim se pokazalo kombiniranje vezivnih topivih komponenti, tj. najbolja su hidrolizirana brasna, ekstrakti i izolati.
Kombiniranjem posebnih elemenata se dobija kompaktna masa koje se nakon veoma kratke termicke obrade formira u postojan mamac.
Za ovakve mamce se pokazalo najboljim parenje sa posebnim masnim tekucinama koje s vana zatvara strukturu mamca, dok ni kratko kuhanje nije iskljuceno ako se koriste neke vise vezivnije komponente gdje kratko kuhanje nece rasturiti mamac.
Takodje postoje i tekucine koje kolege koriste prilikom izrade ovakvih mamaca, ali o njima ne mogu nesto puno reci jer sam ih u startu izbacio iz upotrebe nakon testiranja i analize.
Sa tim tekucinama se mamci uopste ne tretiraju termicki, tj. ne kuhaju se vec samo suse (barem tako preporucuju oni koji i prodaju tekucine).
Kolege koje su koristile u ribolovima duze vrijeme mogu reci nesto vise, ja za takvo sto nisam kompetentan jer svoje detaljne analize ne otkrivam javno, ali u svakom slucaju tekucine za izradu topivih boila ne koristim od 2012 godine nakon izvrsenih testiranja i analiza.
U nasoj Masterbih Soluble Hookbaits ICE seriji se takodje ne koriste nikakve tekucine vec ove mamce izradjujemo upravo kombiniranjem komponenti koje sam naveo na pocetku posta.
Mnoge kolege su skepticne po tom pitanju, ali nasa firma ce u ovoj godini prikazati film u kojem ce se naci i taj dio gdje cemo objasniti izradu nasih ICE mamca, te na licu mjesta pokazati neke od kljucnih komponenti te efekat koji se dobije miksanjem istih pri samoj izradi.
Ovim potezom zelimo da se ogradimo od svih ostalih firmi koje izradjuju topive mamce ili prodaju tekucine te da nas ribolovci ne svrstavaju u isti kos sa njima koji koriste tekucine.
Nasa receptura je unikatna, a samim tim i nasi mamci su unikatni te riba nema sumnju i odbojnost od njih.

Vise o ICE seriji i kako je nastala mozete procitati ovdje:
http://masterbih.com/prica-o-masterbih- ... ji-mamaca/" onclick="window.open(this.href);return false;

Post Reply

Return to “Boile”