Tigrov orah kao mamac i primama

Kukuruz, tigrov orah, slanutak i ostale sjemenke..

Moderator:Masterbih

User avatar
Delboy
Guru
Guru
Posts:782
Joined:12 Jan 2012, 17:18
Location:Sarajevo
Tigrov orah kao mamac i primama

Post by Delboy » 15 Jan 2012, 06:56

Koristim ga u spodu u malim kolicinama kad je cjeli ali zato ga izmeljem i tu ga malo pojacam... Na svakom pecanje probam sa jednim stapom tigra... I opet napominjem jako malo hranim cjelim orahom...


---
I am here: http://maps.google.com/maps?ll=43.866156,18.412371

User avatar
dedoš
ViP
ViP
Posts:627
Joined:12 Jan 2012, 17:11
Location:Hrvatska, Slavonija

Re: Tigrov orah kao mamac i primama

Post by dedoš » 15 Jan 2012, 08:27

Da i ja ću to sa zemljom morati probati, zvući mi kao jako dobra ideja. Čovjek uči dok je živ.
Zanima me gdje je najjeftinije kupiti tigrov oraščić.

:HH
Bog je svakom po rođenju odredio broj dana koliko će živjeti, u to jedino ne ulaze dani provedeni u ribolovu.

User avatar
BT Carp Fishing Team
Ribarcina
Ribarcina
Posts:280
Joined:12 Jan 2012, 17:05
Location:Hajdukovo, srbija
Contact:

Re: Tigrov orah kao mamac i primama

Post by BT Carp Fishing Team » 15 Jan 2012, 09:30

Jedna ekipa na tekmičenju od 45h u Bačkom Jarku, potrosila više kanti (4-5 od jupola). Hranili su isključivo time. Kad su im ušli amuri, bilo je harakiri... Pobedili su. Na sledeće tekmičenje kod svakoga po 2-4 kanti... Opet pebedi ekipa kolja hrani najviše, može reći da su hranili stalno, bez stajanja...

A posle pričamo sa gazdom, i on kaže posle takmičenja izgubio oko desetak amura od 10-12kg, zbog tigrov orah... znači treba ga koristiti ali samo pametno! A na takmičenjima ili zabraniti, ili dati neki količinski limit.

User avatar
holcer
Guru
Guru
Posts:786
Joined:12 Jan 2012, 17:24
Location:Bosanski Brod R.S. BiH...

Re: Tigrov orah kao mamac i primama

Post by holcer » 15 Jan 2012, 11:26

dedoš wrote:Da i ja ću to sa zemljom morati probati, zvući mi kao jako dobra ideja. Čovjek uči dok je živ.
Zanima me gdje je najjeftinije kupiti tigrov oraščić.

:HH


Gdje ga naci,nisam se do sad sa tim susretao???
...Nije lako biti budala... Takav se moras roditi...
Destinations Point

User avatar
bdelitee
Ribarcina
Ribarcina
Posts:350
Joined:12 Jan 2012, 18:33
Location:Beograd-Krnjaca
Contact:

Re: Tigrov orah kao mamac i primama

Post by bdelitee » 15 Jan 2012, 12:16

Tigrov orah je sastavni deo mog spodmix-a ali u malim kolicinama.Iskustvo sa divlje vode je porazavajuce sto se tice ovog mamca kako u izvornom obliku tako i sa kombinacijama dipovanja i obradom kojekakvim aromama i amino dodatcima.Sto se tice komercijalnih jezera tu je stvar drugacija i tu sam imao rezultate i po pravilu uvek sam pecao krupniju ribu.Bitna stvar je sto je riba uvek dolazila na stap koji je van hranilista ili kako mi kazemo ,,stap izvidjac".Poznato mi je i da preveliko koriscenje u spodu ili na hranilistu daje kontra efekat, mada ima jezera (komercijalna)gde se dosta koristi i tu je favorit mamac.
Nisi izgubio kad te pobede,vec kad odustanes

User avatar
Andjelko
Guru
Guru
Posts:932
Joined:12 Jan 2012, 18:23
Location:Brcko Bosna I Hercegovina

Re: Tigrov orah kao mamac i primama

Post by Andjelko » 15 Jan 2012, 12:34

Tigrov orah koristim kao prihranu,ali ponekad se i nesto upeca a probano je dosta putansamo mi nikad na takmicenju nije uzeo tigrov orah

User avatar
čipo
Genije
Genije
Posts:1487
Joined:13 Jan 2012, 17:38
Location:Sisak

Re: Tigrov orah kao mamac i primama

Post by čipo » 15 Jan 2012, 12:50

na kruščici mi se pokazao kao odlican mamac,na jupolku kuhane kukuruze oko kilogram tigera i dvije kile konoplje kemija:: ...,
a na dlaku dva zrna sa spuzvicom i operi jaoo:
potrefio mi se ribolov da nina i ja nismo imali griza niti na kukuruzu,niti na boilu,samo tiger,ali je bilo super ura::
jedan od mnogih carp::


Image

User avatar
Linear
Genije
Genije
Posts:1096
Joined:12 Jan 2012, 21:50
Location:Gracanica, BiH

Re: Tigrov orah kao mamac i primama

Post by Linear » 15 Jan 2012, 20:26

Tigrov orah skoro pa u 70% mojih ribolova nezaobilazan, makar na jedan stap, bila to divlja voda ili komercijalna, sasvim nebitno, uglavnom koristim ga vrlo rado.

Neko spomenu ovdje da ljudi na takmicenjima dosta forsiraju tigrov orah i to u velikim kolicinama. Mozda je dobro za njih i mozda je dobar taj instant rezultat ali kada se gleda na to da li cemo nastetiti ribi, morali bi da se zapitamo jeli uredu da bacamo tolike kolicine tigra da na kraju gazda vode bere ribe vilama iz vode jer su crkle i napuhale se upravo od naseg tigra. Jako veliki sam protivnik ubijanja ribe zarad svog licnog zadovoljstva koje ne traje mnogo a ovamo na drugoj strani stete su dugorocne i ponekad nenadoknadive.
Uhvati radi uzivanja, slikaj radi uspomene, pusti radi buducnosti!

“Budi nalik na morski rt u koji neprestano udaraju valovi a on i dalje ostaje čvrst, dok se oko njega stišava razjarena voda.”

User avatar
slobodan.vukadinovic
Ribarcina
Ribarcina
Posts:469
Joined:12 Jan 2012, 21:33
Location:Sivac

Re: Tigrov orah kao mamac i primama

Post by slobodan.vukadinovic » 15 Jan 2012, 20:44

Prijatelji, sto se tice tigrovog oraha, ne zovu ga mnogi bez razloga cudesni mamac! Neki od najvecih sarana na kanalima dtd-a su uhvaceni bas na njega. Moj kolega sa kanala je uhvatio svog (do sada) najveceg sarana upravo na tigar. Ja sam se licno iznenadio kako je lovan na Skadarskom jezeru. Moj prijatelj iz Crne gore nikada ranije nije cuo za tigar i nije mogao da veruje da se na to hvata riba (dok nije video svojim ocima). Po povratku iz Crne gore sam mu poslao 3kg suvog oraha i naravno recept za spremanje istog.

User avatar
slobodan.vukadinovic
Ribarcina
Ribarcina
Posts:469
Joined:12 Jan 2012, 21:33
Location:Sivac

Re: Tigrov orah kao mamac i primama

Post by slobodan.vukadinovic » 15 Jan 2012, 21:00

Pravilno pripremljen tigrov orah ima rok trajanja! On se posle fermentacije kvari!!! Naravno da onaj kupljen u ribosopu moze da traje... Verovatno jer je pun konzervansa koji i nije bas zdrav za ribu.

Post Reply

Return to “Partikle”