Kukuruz kao mamac i primama!

Kukuruz, tigrov orah, slanutak i ostale sjemenke..

Moderator:Masterbih

md_bait
Ribarcina
Ribarcina
Posts:478
Joined:12 Jan 2012, 19:38
Location:ub
Re: Kukuruz kao mamac i primama!

Post by md_bait » 29 Apr 2015, 00:28

GogoRush wrote:Kad je gore navedenom postu spominje Multimino moram dodati da je Multimino termo labilan. Hoću reć da dodavanjem Multimina u vruči tek skuhani kukuruz nema nikakvog smisla jer će se razgraditi te nema nikakvog učinka. Kad se skuhane sjemenke ohlade ili su samo mlaćne onda sipati Multimino. Također dugo stajanje sjemenki u otopini sa Multiminom stvrdnjava kukuruz (sjemenke) te su slične kao sirove (po tvrdoći) i teško ih je staviti na dlaku, a takve baš nisu dobre za ribolov.
Moja preporuka je da se Multimino sipa 10-15 minuta prije ribolova.
Kolega ja sam se stvarno trudio da ne komentarisem ove vase zakljucke " sa vode" ali vise to necu raditi jer vidim da to sto pisete nema veze sa onim sto se desava kada se izadje na vodu.
a\Ako pricamo o divljim vodama koje se hrane vise dana pre pecanja onda je vise nego pozeljno sacekati 5-6 dana posle kuvanja i tek onda hraniti sa kukuruzom koji je tek skuvan i vruc tretiran aminom i betainom. Tek tada je to ono pravo i tek tada ce ga saran uzimati bez podozrenja kako na udici tako i na spotu u hrani. E sad sto nasi ljudi hrane pecenicu pred bozic , to je vec druga prica, ali pravi ribolovci to ne rade tako, vec svoj spod i boile pripremaju namenski.
Ako pricamo o komercijalama na kojima malo vise kolega ima neka iskustva sa hemijom (jer mnogi za divlje vode nemaju sredstava da bacaju skupu primamu}vec posle 24 casa od prvog hranjena sakovi su puni ljuski od tako tretiranog kukuruza i on ga uzima bez podozrenja isto kao i boilu koju mu bacam uz taj kukuruz. Nekad ga ponovo izdipujem aminom a nekad ga stavljam na dlaku pravo iz kante ali to je stvar trenutka, moje inspiracije i osecaja , i naravno procene , kada vratim film u zadnjih dvadesetak godina koliko koristim amino i druge dodatke(betain, tonik, zasladjivac i ulja)a uvek su to bili kvalitetni(engleski) dodatci nisam primetio da je iko oko mene bolje pecao a to moji rezultati govore sami za sebe,tako da se ne mogu sloziti sa tvojom konstatacijom. Ne zameri ali smatram da imam dovoljno iskustva da ovo komentarisem i da moja zapazanja i rezultati kako na takmicenjima tako i na divljim vodama govore tome u prilog!Bistro ohh:

User avatar
GogoRush
Guru
Guru
Posts:804
Joined:15 Jan 2012, 19:05
Location:Zagreb, HR

Re: Kukuruz kao mamac i primama!

Post by GogoRush » 29 Apr 2015, 14:58

Drage kolege !
Vidim da se nismo potpuno razumjeli, a i ima malo sarkazma (Dane p:: ) u postu.
Idemo redom - Ja još uvijek tvrdim da su aminokiseline termolabilne i to je dokazano.Na našem forumu u dijelu šaranskog ribolova pod komponentama Boris je predstavio MB Minamino, a jedan član našeg foruma Ledo je napisao da je aminokiselina termolabilna. Boris to nije demantirao.
Kad sam napisao da se na vodi priprema spod odnosno kukuruz i dodaje kemija mislio sam samo da ako se kukuruz ne ohladi kod kuće može se dodati i na vodi prije hranjenja. Ja u spod ne stavljam aminokiseline jer želim lovni kukuruz ili boile istaknuti na hranilištu umočivši ih u dip ili u samu aminokiselinu. Sa takvim naćinom ističem i pravim atraktivniji mamac od kukuruza na hranilištu.
Što se tiće teksta od MD_Bait ja se potpuno slažem da je velika razlika između ribolova na divljim vodama, rijekama od komercijalnih jezera, šoderica. To se dvoje ne može uporediti jer tu su sasvim dva različita naćina i hranjenja i lova. Nekad sam lovio na Neretvi pa onda na Kupi pa mi je sve poznato.
Cijelo vrijeme dok sam pisao gornji post mislio sam na šodericu na kojoj lovim 40 godina. Već napamet znam gdje se nalaze hupseri na kojima mogu hraniti i loviti bilo kakav je vodostaj visok ili nizak.
U vezi kukuruza, kad boile šaran neće da prima (i to se zna više puta dasiti) onda uzmem kukuruz iz kante za hranjenje (znači isto kao ti) ili već napravljen kukuruz sa aromom i stavim ih na dlaku umočivši ih u neku aminokiselinu, betain. Treba uvijek probati i viditi što taj dan bolje ide, odnosno što šaran traži.
Nisam tip koji bi čekao cijelo prijepodne ili popodne bez ijednog pikca na signalizatoru ili griza. Ako se nakon nekog vremena ništa ne dešava tražim razlog ili mijenjam boile te tražim nešto drugo na što bi riba bolje radila.

User avatar
Dane
Ribarcina
Ribarcina
Posts:415
Joined:15 Jan 2012, 23:00
Location:Šabac

Re: Kukuruz kao mamac i primama!

Post by Dane » 29 Apr 2015, 17:21

Kolega Gogo nema sarkazma u mom postu sigurno,samo sam zeleo mladom kolegi malo pomoci, da ne luta,da ga ne opterecujemo sa morem podataka pa da mu se sve zbrka.Sve sto si napisao stoji i ima toga jos,na primer ja u moj kukuruz za udicu stavljam sest komponenti,a kako lovi mogu ti napisati Doca i Beli. Proslog vikenda na takmicenju u Becu je na njega drugar dobio sarana 19,5 kg...
Image

vlada.
Keder
Keder
Posts:19
Joined:22 Sep 2016, 12:59
Location:lazarevac

Re: Kukuruz kao mamac i primama!

Post by vlada. » 08 Jan 2017, 12:01

Evo i ja da se umešam govoreći u svoje ime i iz svog iskustva ja isključivo lovim na divljim vodama bez daljnjeg,ali što se tiče amino-kompleksa,tj.aminokiselina uvek kada su one bile tu uvek sam bolje prolazio nego bez njih,mislim na partikle i uvek sam primetio da riba agresivnije uzima mamac koji je tretiran aminokiselinama nego bez njih.Npr.lizin i metionin.I uvek u topao mix,jer neznam mnogo o toj termostabilnošću aminokiselina(nisam hemičar po struci),samo znam da se kuvanjem dosta gube.E sada što smo mi od ribolova napravili NAUKU,to je već druga stvar.Moj drugar i ja smo baš razgovarali na tu temu pre neki dan(bez obzira na mesaroše de:: i šta su oni radili na vodi gde mi lovimo)uvek smo više imali uspeha sa tim aminokompleksima nego bez njih,možda ja nisam u pravu ali kažem još,glavni faktor je voda gde se lovi.Pozdrav i bistro na vodi.
Na mršavog bika ni muva neće da sleti.

vlada.
Keder
Keder
Posts:19
Joined:22 Sep 2016, 12:59
Location:lazarevac

Re: Kukuruz kao mamac i primama!

Post by vlada. » 12 Jan 2017, 08:22

dedoš wrote:
md_bait wrote:
dedoš wrote:To je da poludiš stvarno. Tako je jedno vrijeme kod nas isto bilo , ali sa cverglom. Sada se razrijedio.
Bistro.
kako se razredio............

Pa npr. jezero Borovik prije tri godine baciš na boilu 20, a za sat vremena izvadiši ostane ti 10 ako je uopče ima ili ako nije gore cvergl. I to učestalo tako. A prošle godine ni jednom nisam primjetio da su boile dirane, a uhvatio prijatelj do mene jednog samo ( od 20 izlazaka na vodu) i taj je bio gotovo pola kg, na 16 bananu. Tako je isto bilo na jezeru Lapovac.
A kako se razrijedio, nisam siguran. Da li ga je pojeo pastrmski grgeč kojeg na Boroviku ima dosta ili je nešto drugo uzrok samnjenja ne znam.
Proljetos ga je nešto bilo krepanog uz obalu, kažu da s vremena na vrijeme oboli od nekog virusa. Nebi znao da li je to ili nešto drugo. Ja sam prošle godine bio na vodi sigurno 80-90 dana (na Boroviku) nisam uhvatio ni jednoga, gotovo da nisam mogao vjerovati.
Bistro. :HH
Povadili(mesaroši sve de:: )đavo ih odneo.
Na mršavog bika ni muva neće da sleti.

Sanadac5
Guru
Guru
Posts:813
Joined:12 Jan 2012, 19:43

Re: Kukuruz kao mamac i primama!

Post by Sanadac5 » 12 Jan 2017, 20:04

GogoRush wrote:Drage kolege !
Vidim da se nismo potpuno razumjeli, a i ima malo sarkazma (Dane p:: ) u postu.
Idemo redom - Ja još uvijek tvrdim da su aminokiseline termolabilne i to je dokazano.Na našem forumu u dijelu šaranskog ribolova pod komponentama Boris je predstavio MB Minamino, a jedan član našeg foruma Ledo je napisao da je aminokiselina termolabilna. Boris to nije demantirao.
Kad sam napisao da se na vodi priprema spod odnosno kukuruz i dodaje kemija mislio sam samo da ako se kukuruz ne ohladi kod kuće može se dodati i na vodi prije hranjenja. Ja u spod ne stavljam aminokiseline jer želim lovni kukuruz ili boile istaknuti na hranilištu umočivši ih u dip ili u samu aminokiselinu. Sa takvim naćinom ističem i pravim atraktivniji mamac od kukuruza na hranilištu.
Što se tiće teksta od MD_Bait ja se potpuno slažem da je velika razlika između ribolova na divljim vodama, rijekama od komercijalnih jezera, šoderica. To se dvoje ne može uporediti jer tu su sasvim dva različita naćina i hranjenja i lova. Nekad sam lovio na Neretvi pa onda na Kupi pa mi je sve poznato.
Cijelo vrijeme dok sam pisao gornji post mislio sam na šodericu na kojoj lovim 40 godina. Već napamet znam gdje se nalaze hupseri na kojima mogu hraniti i loviti bilo kakav je vodostaj visok ili nizak.
U vezi kukuruza, kad boile šaran neće da prima (i to se zna više puta dasiti) onda uzmem kukuruz iz kante za hranjenje (znači isto kao ti) ili već napravljen kukuruz sa aromom i stavim ih na dlaku umočivši ih u neku aminokiselinu, betain. Treba uvijek probati i viditi što taj dan bolje ide, odnosno što šaran traži.
Nisam tip koji bi čekao cijelo prijepodne ili popodne bez ijednog pikca na signalizatoru ili griza. Ako se nakon nekog vremena ništa ne dešava tražim razlog ili mijenjam boile te tražim nešto drugo na što bi riba bolje radila.
Sto posto u pravu ,,, :Dtt
To sto si napisao se u potpunosti slazem sa tobom ,jer moje pecanje se svodi na divljim vodama ,,,koje je su daleko teze za pecanje sarana ..A bez upotrebe aminokiselina ili betaina mnogooo redji udarci Di::

Post Reply

Return to “Partikle”