Sta mislite, hemija ili ne?

Miksevi, komponente, arome, aditivi i ostala hemija..

Moderator:Masterbih

User avatar
DOX
ViP
ViP
Posts:670
Joined:09 Dec 2011, 23:26
Location:Teslic BiH(RS)
Re: Sta mislite, hemija ili ne?

Post by DOX » 04 Dec 2012, 16:22

Slazem se sa Grgom, na ovo pitanje nije moguce lako i jednostavno da se odgovori!

Prda ti bi trebao da postavis konkretno pitanje o svom iskustvu kako bi neke od kolega mogli da definisu i direktno odgovore na to pitanje ili da ti dadnu sugestiju koja bi ti dobro dosla!
Bboy OR DIE !!!

User avatar
Masterbih
Moderator
Moderator
Posts:4660
Joined:02 Dec 2011, 16:58
Location:Germany
Contact:

Re: Sta mislite, hemija ili ne?

Post by Masterbih » 04 Dec 2012, 17:49

Dox u vezi cega da se konsultuje samnom?
Ne kontam.. elvis:
DOX wrote:
Linear wrote:
DOX wrote:U svakom mixu u svakoj boili ima hemije

DOX o cemu Ti?

Odakle Ti ova ideja? krezi::

Tarik, konsultuj se sa Borisom!

User avatar
DOX
ViP
ViP
Posts:670
Joined:09 Dec 2011, 23:26
Location:Teslic BiH(RS)

Re: Sta mislite, hemija ili ne?

Post by DOX » 04 Dec 2012, 18:11

Pa ocigledno je, nesto mu nije jasno! Nek se obrati tebi da mu pojasnis neke stvari.

Da je fino naveo sta mu to nije jasno mozda bi mu mogao i ja pomoci ali ovako je citirao samo par rijeci i neznam u cemu je problem!
Bboy OR DIE !!!

User avatar
Linear
Genije
Genije
Posts:1096
Joined:12 Jan 2012, 21:50
Location:Gracanica, BiH

Re: Sta mislite, hemija ili ne?

Post by Linear » 04 Dec 2012, 18:14

DOX nemam se sta konsultovat sa Borisom. Tvrdim da se moze napraviti boila bez hemije u njoj a tamo sam Ti lijepo citirao i upitao Te odakle Ti ideja da u svakoj boili i u svakom mixu ima HEMIJE!

Netacna informacija care moj. Moze boila i da se napravi bez hemije a da peca.
Uhvati radi uzivanja, slikaj radi uspomene, pusti radi buducnosti!

“Budi nalik na morski rt u koji neprestano udaraju valovi a on i dalje ostaje čvrst, dok se oko njega stišava razjarena voda.”

User avatar
debeli sremac
Ribolovac
Ribolovac
Posts:103
Joined:16 Jan 2012, 20:55
Location:srem

Re: Sta mislite, hemija ili ne?

Post by debeli sremac » 04 Dec 2012, 18:20

a sta je hemija po vama? amino kiselina , betain, csl, ???
za mene je hemija parfem a ostalo je sve prirodno ako koristite prirodne komponente .
ako treba , nema potrebe !

User avatar
Beli 059
Filozof
Filozof
Posts:2152
Joined:13 Jan 2012, 23:10
Location:Valjevo,SERBIA

Re: Sta mislite, hemija ili ne?

Post by Beli 059 » 04 Dec 2012, 18:21

Moje licno misljenje je da kao sto se razlikuju divlja i komercijalna voda tako se i boile ukoliko zelimo biti uspesni razlikuju....na komercijalama koje su jako napadnute se cak razlikuje i slobodno o d takmicarskog ribolova..tako da je i tu razlika u boili....

Jako bih licno volio da se nemora staviti ni ml hemije u boilu ali kada pricamo o takmicarskom ribolovu to je nemoguce...sto se tice slobodnog pecanja ...po tome da je hemija na divljij vodi neizbezna ...kako ljudi na kukruz dobijaju ribu..bez hemije ...

Ova tema je sirokog dijapazona i nemoze se biti decidan i iskljuciv,,iskreno mislimo ako zelimo zastititi vode i ribe onda sto manje hemije,a opet svi volimo pobediti hahahahahah!!

BISTRO ma gde bili!!!
Last edited by Beli 059 on 04 Dec 2012, 19:31, edited 1 time in total.

User avatar
Linear
Genije
Genije
Posts:1096
Joined:12 Jan 2012, 21:50
Location:Gracanica, BiH

Re: Sta mislite, hemija ili ne?

Post by Linear » 04 Dec 2012, 18:21

Debeli sremac sta Ti je "parfem" sad?
Uhvati radi uzivanja, slikaj radi uspomene, pusti radi buducnosti!

“Budi nalik na morski rt u koji neprestano udaraju valovi a on i dalje ostaje čvrst, dok se oko njega stišava razjarena voda.”

User avatar
DOX
ViP
ViP
Posts:670
Joined:09 Dec 2011, 23:26
Location:Teslic BiH(RS)

Re: Sta mislite, hemija ili ne?

Post by DOX » 04 Dec 2012, 18:22

Jesil siguran da u toj boili, kojoj vjerovatno znas recept nema hemije?

I jesil siguran da si mi tako postavio pitanje?
Bboy OR DIE !!!

User avatar
Masterbih
Moderator
Moderator
Posts:4660
Joined:02 Dec 2011, 16:58
Location:Germany
Contact:

Re: Sta mislite, hemija ili ne?

Post by Masterbih » 04 Dec 2012, 18:26

Sad sam shvatio neke stvari haha..

Djole mi ovde govorimo o Hemiji, tj. tako ribolovci nazivaju sve tecne pripravke poput aroma, aminokiselina itd..

U sustini, to da u svakom miksu ima hemije je donekle istina, ne samo u miksu vec skoro u svakom njegovom sastojku, ali zasto?
Zato sto je Hemija jedan pojam, tj. prirodna eksperimentalna nauka koja se bavi proucavanjem hemijskih osobina supstanci, njihove gradje, nacina na koji se iste menjaju, i zakona po kojima se te promene odvijaju u datom vremenu.

Pod grane Hemije imamo:
- Fizicka hemija
- Opsta hemija
- Analiticka hemija
- Biohemija

Znaci, svaki proces koji se odvije mozemo svrstati pod hemiju, ali mi o tome ne govorimo u ovom postu, vec o tecnim dodatcima za boile krezi::

User avatar
Linear
Genije
Genije
Posts:1096
Joined:12 Jan 2012, 21:50
Location:Gracanica, BiH

Re: Sta mislite, hemija ili ne?

Post by Linear » 04 Dec 2012, 18:30

DOX wrote:Jesil siguran da u toj boili, kojoj vjerovatno znas recept nema hemije?

I jesil siguran da si mi tako postavio pitanje?
DOX-e moj dobri:

Kukuruzna krupica, kukuruzno brasno, griz, sojino brasno, sojin sos, riblje brasno,mlijeko u prahu za telad, sardina iz konzerve, sol, i extract bijelog luka, jaja. Ovo su Ti sastojci :D

Gdje Ti ovdje dakle vidis hemiju? :.D

Izgleda smijesno ali peca na Pelagicevu i to uvijek dobro prodje. Da nisam vidio svojim ocima ne bi vjerovao niti ja a povrh toga ne bi pisao o tome i riskirao da me neko prozove "LIMAROM" :D

Idi vrati se pa vidi kako sam Te pitao brate dragi. Necu da sam sebe citiram. I djelujes mi ljut?! U Sloveniji kazu: clovek ne jezi se.
Uhvati radi uzivanja, slikaj radi uspomene, pusti radi buducnosti!

“Budi nalik na morski rt u koji neprestano udaraju valovi a on i dalje ostaje čvrst, dok se oko njega stišava razjarena voda.”

Post Reply

Return to “Komponente i ostala hemija”