Tko su moderne šaranđije...

Slobodne teme o šaranskom ribolovu..

Moderator:Masterbih

User avatar
Daiwa
ViP
ViP
Posts:663
Joined:04 Feb 2012, 17:49
Location:Cekrcici kod Puracica
Re: Tko so moderne šaranđije...

Post by Daiwa » 06 Jun 2012, 13:11

holcer wrote:U 95 % gore navedenog sam se pronasao i sve je lijepo napisano,svaka cast za post...
Al onih 5 % u kojih se nisam nasao su da sam profesionalac,jer nisam
i ta oprema od par hiljada evra jer je nemam...

U Brodu me svi poznaju kao dobrog ribolovca i ljubitelja dobrog druzenja
i lijepe prirode... Volim vodu,nebi mogao zamisliti zivot bez ribolova i
vode jer sam od svoje pete godine na rijeci Savi a sad ce mi trideseta...
25 g. ribolova je iza mene i opet smatram da imam jos dosta za nauciti,
pogotovo u saranskom ribolovu posto sam u negovim vodama tek 3 godine...
Moze jedno pitanje holcer - iz kojeg si Ti broda Bosanskog ili Slavonskog ?

User avatar
carpier
ViP
ViP
Posts:628
Joined:13 Jan 2012, 11:10
Location:Murska Sobota, Slovenija

Re: Tko su moderne šaranđije...

Post by carpier » 06 Jun 2012, 13:25

Hvala svima na komentarima...i na kritiki. Pročitali ste post što mi je jako drago. Nisam mislio, da ako nemaš robe za par tisuča evra da nisi šaranđija...naprotiv, ali kad sabrojiš čamac, motor, šator, rod-pod, sonar, palice, signalizatore, odelo, vreče, ležaljke...ne fali dosta od tih par tisuča. Ne da bez toga ne možeš da pecaš...ali kako i gde? Tjedan dana spavanja na stolici? Bez sonara na jezeru od 150 hektara? Kako da bacim 300 metara, da nađem plato ili neku rupu ako ne sa čamcem...A što se tiče opreme (Shimano I Century) :.D samo sam naveo primjer jer poznajem ljude koji imaju vrhunsku opremu jer im to omogučava ili njihova plata ili njihov sponzor a nemaju pojma kako se zaveže udica, šta je markiranje i šta je kod šarana ženka ili mužjak...npr. Bistvo ovog posta je kako je naveo Admin kultura svih nas za vodom...Na kraju smo svi ovde po malo u pravu...A što se tiče da bih mogao ribu nositi kuči a neču...ne bih želeo komentirati...Meni je jako drago da sam u istoj grupi, na istom forumu kao i vi svi. Ponosan sam na to. Ajde da naučimo nešto jedan od drugoga...pa da razvaljujemo na jezerima ponašanjem i pecanjem! :HH can:: jaoo:
I was born a carp angler and I‘ll die a carp angler.

User avatar
ivek
Piskaralo
Piskaralo
Posts:71
Joined:12 Jan 2012, 17:30
Location:podgorica

Re: Tko su moderne šaranđije...

Post by ivek » 06 Jun 2012, 17:31

pa evo red je,posto sam ja najvise zasluzan za ovaj vrlo inspiritivan post ,makar je tako navedeno,da se i ja oglasim.iskreno ne znam,koji post,ili dio istoga je bio motiv za ovakvu reakciju,ali da ne ulazimo u dokazivanja ,nije mi to namjera.cisto se pitam jer ih je bilo vise,a krivo mi je ako su ostavili opsti utisak/moja javljanja/da sam ja zelio neka prepucavanja ili tome slicno.da sam djelimicno to radio iz da kazem nekog revolta,to bi bilo najblize istini,jer takav sam po prirodi.da li sam zbog toga pogodan za saradnju,to opet u mnogome zavisi i od druge strane.dragi moj kolega,da me ne interesuje da napredujem u ovoj vrsti ribolova,da nemam potrebu da sebi napravim situaciju u kojoj cu disati punim plucima daleko od svakodnevnog stresa,interesuje me sta bi jos mogao biti moj motiv da budam u ovoj ulozi.interes kao sto i sam znas nije,jer su velika ulaganja u sve sto treba za taj moderan saranski ribolov,ovo je mozda prilika da se sebi malo olaksa.ja necu ponavljati floskulu da nisam tu zbog 2 kg boili,vec da sakupim po nesto od tudjih iskustava da bi napredovao,posto sam relativno nov u ovim vodama.ja sam jedan period upravo zbog ruznih stvari koje su obiljezile ovaj nas forum,bio tu samo povrsno/kako je navedeno u opisu obaveza testerima da se ne mora biti stalno na forumu vec s vremena na vrijeme pratiti onaj poseban dio vidljiv samo testerima/.I to je moje pravo jer ne odstupam od pravila igre,a to sto ne pisem postove i ne javljam se ,pa i oko toga sam imao dilemu jer slozices se da nismo svi ovdje dobronamjerni i iskreni,pa u takvom okruzenju nije lako funkcionisati.sto se tice ovog tvog javljanja sa njim se u vecini slazem osim onog dijela u kom navodis da su moja javljanja/predpostavljam zbog neslaganja/bila inspiracija,ali sta da se radi,i ja sam mnogima u prethodnom periodu mozda imao rzloga da dam svoje vidjenje njihovog postupanja,ali nisam ,ne mozemo svi biti isti,u razlicitosti je ljepota. poz
Image

User avatar
carpier
ViP
ViP
Posts:628
Joined:13 Jan 2012, 11:10
Location:Murska Sobota, Slovenija

Re: Tko su moderne šaranđije...

Post by carpier » 06 Jun 2012, 18:51

Ivek...tvoji postovi su mi bili inspiracija jer si par puta lepo nekog nešto pitao....i nisi dobio odgovor ili si morao na PP da tražiš pomoč, što je po mome jako žalostno, jer smo svi mi isti i svi na nuli, radit čemo, ako čemo, svi za istu firmu. Niko se nije rodi sa znanjem. Svi smo nekad učili. Evo to je bila moja inspiracija...sve ostalo što si napisao...je tvoje mišljenje, do njega imaš pravo. Ako sam ti ja dao takav osječaj, izvini, daleko od toga. Pozdrav.
I was born a carp angler and I‘ll die a carp angler.

User avatar
ivek
Piskaralo
Piskaralo
Posts:71
Joined:12 Jan 2012, 17:30
Location:podgorica

Re: Tko su moderne šaranđije...

Post by ivek » 07 Jun 2012, 07:31

daleko od toga da sam mislio na tebe,namjerno nisam nikog pomenuo,napominjem samo da to sto ne zelim mnogo da polemisem nije razlog sto sam neki povucen tip,vec naprotiv mozda sam i previse kratkog fitilja,a na forumu je ,kao sto si i sam svjedok,bilo niskih udaraca,koji bi rezultirali svadjom ili slicno,a to nije svrha mog angazmana ovdje.moja jedina reakcija je bila upucena na odnos firme prema nama iz C.G. a vadjenjem iz kontexta moga pisanja,kao i jedna moja greska prilikom postavke posta,vidim da su navele neke od vas da budete u dilemi (STA JE PISAC HTIO DA KAZE).zato vam i odgovaram da pokusam to da ispravim. bdr:
Image

User avatar
carp-ug
Piskaralo
Piskaralo
Posts:51
Joined:12 Jan 2012, 18:46
Location:Ugljevik
Contact:

Re: Tko su moderne šaranđije...

Post by carp-ug » 07 Jun 2012, 18:24

sve je ovo ljepo napisano samo uslovi zivota i naseg standarda nekom nedozvoljavaju da se bi priusti sve ovo a mislim da bi svi bili sretni da mozemo da masemo sa free spiritom ili nekim drugim motkama ali nepeca pribor nego ribolovac piv::
C.A.

User avatar
Daiwa
ViP
ViP
Posts:663
Joined:04 Feb 2012, 17:49
Location:Cekrcici kod Puracica

Re: Tko su moderne šaranđije...

Post by Daiwa » 07 Jun 2012, 18:57

carp-ug wrote:sve je ovo ljepo napisano samo uslovi zivota i naseg standarda nekom nedozvoljavaju da se bi priusti sve ovo a mislim da bi svi bili sretni da mozemo da masemo sa free spiritom ili nekim drugim motkama ali nepeca pribor nego ribolovac piv::
Koce ako nebi ja krezi:: ! Primjetio sam u par comentara na carpierov post da se mnogi hvataju za rijec gdje covjek pise da trosimo hiljade evra na opremu , i onda kometari bla bla bla bla na svakom forumu isto . Covjek se nije hvalio ni omalozavao one koji imaju slabiju opremu . Nego je htjeo da kaze oni koji imaju mogucnosti ne zale da potrose silne novce na svoju opremu da bi imali sto bolji ugodjaj na svojim izlascima na vodu jaoo: . Ja nigdje na forumima nisam primjetio da ljudi koji pecaju sa dobrom opremom ama bas nigdje nisu nekog ismijavali ili omalozavali sto nemaju skupu opremu ohh: . Ali neki koji pecaju na svoju ( jeftiniju opremu ) obavezno dali iz kompleksa ili sta moraju da napisu da oni koji imaju skupu opremu neznaju da pecaju buh:: (NEPECA OPREMA NEGO RIBOLOVAC) buh:: .Ja licno znam ljudi koji zive u BiH i imaju opremu bolju nego vecina na zapadu :Dtt . Sta hocu da kazem ,ljudi moji kad neko spomene svoju skupu opremu on ne omalozava nikog niti se fali nego mu je samo drago sto ima to sto ima, i nama koji se bavimo ovim ljepim hobiem treba dabude drago sto takvih ljudi ima i daj Boze da imamo svi mogucnosti za naj bolje !
A negdje otvorim temu da pisemo koliko cija oprema vrijedi cisto da uporedimo , ali znam jedno daje svakom njegovo najbolje :Dtt

bistrooooooo

User avatar
holcer
Guru
Guru
Posts:786
Joined:12 Jan 2012, 17:24
Location:Bosanski Brod R.S. BiH...

Re: Tko so moderne šaranđije...

Post by holcer » 07 Jun 2012, 20:26

Daiwa wrote:
holcer wrote:U 95 % gore navedenog sam se pronasao i sve je lijepo napisano,svaka cast za post...
Al onih 5 % u kojih se nisam nasao su da sam profesionalac,jer nisam
i ta oprema od par hiljada evra jer je nemam...

U Brodu me svi poznaju kao dobrog ribolovca i ljubitelja dobrog druzenja
i lijepe prirode... Volim vodu,nebi mogao zamisliti zivot bez ribolova i
vode jer sam od svoje pete godine na rijeci Savi a sad ce mi trideseta...
25 g. ribolova je iza mene i opet smatram da imam jos dosta za nauciti,
pogotovo u saranskom ribolovu posto sam u negovim vodama tek 3 godine...
Moze jedno pitanje holcer - iz kojeg si Ti broda Bosanskog ili Slavonskog ?
Bosanski,sto pitas !?...
...Nije lako biti budala... Takav se moras roditi...
Destinations Point

User avatar
Daiwa
ViP
ViP
Posts:663
Joined:04 Feb 2012, 17:49
Location:Cekrcici kod Puracica

Re: Tko so moderne šaranđije...

Post by Daiwa » 07 Jun 2012, 20:38

holcer wrote:
Daiwa wrote:
holcer wrote:U 95 % gore navedenog sam se pronasao i sve je lijepo napisano,svaka cast za post...
Al onih 5 % u kojih se nisam nasao su da sam profesionalac,jer nisam
i ta oprema od par hiljada evra jer je nemam...

U Brodu me svi poznaju kao dobrog ribolovca i ljubitelja dobrog druzenja
i lijepe prirode... Volim vodu,nebi mogao zamisliti zivot bez ribolova i
vode jer sam od svoje pete godine na rijeci Savi a sad ce mi trideseta...
25 g. ribolova je iza mene i opet smatram da imam jos dosta za nauciti,
pogotovo u saranskom ribolovu posto sam u negovim vodama tek 3 godine...
Moze jedno pitanje holcer - iz kojeg si Ti broda Bosanskog ili Slavonskog ?
Bosanski,sto pitas !?...
Svake godine ulazim u Bih na Bosanski brod pa reko ako mi se poklopi da nisam puno umoran i da je normalno doba dana da se popije kafa ispod onog mosta gdje pecas a ja preko njega prelazim piv::

User avatar
holcer
Guru
Guru
Posts:786
Joined:12 Jan 2012, 17:24
Location:Bosanski Brod R.S. BiH...

Re: Tko su moderne šaranđije...

Post by holcer » 08 Jun 2012, 07:51

Samo javi kada budes prolazio i
nacemo se,nije problem...
...Nije lako biti budala... Takav se moras roditi...
Destinations Point

Post Reply

Return to “Ostalo”