Crni Amur

Slobodne teme o šaranskom ribolovu..

Moderator:Masterbih

Post Reply
acobb
Keder
Keder
Posts:19
Joined:13 Feb 2012, 19:20
Crni Amur

Post by acobb » 17 Dec 2013, 11:20

U ovo zimsko vrijeme citajuci tekstove o ribolovu na netu , naletim na tekst o crnom amuru u kome pise da se razlikuje od bijelog amura koji je biljojed i da se iskljucivo hrani skoljkama pa me interesuje dali je amur kojeg je uhvatio holcer na rijeci Savi crni?

Image

Image

Na obali save gdje mi pecamo postoje bukvalno polja praznih skoljki, pa me to malo zainteresovalo posto sam mislio da su iskljucivo biljojedi.

User avatar
revilo
Ribarcina
Ribarcina
Posts:439
Joined:13 Jan 2012, 07:30
Location:Zrenjanin,Vojvodina

Re: Rijeka Sava

Post by revilo » 17 Dec 2013, 12:36

posalji mi molim te link da i ja procitam ,posto prvi put cujem da u nasim vodama postoji crni amur i jos nije biljojed hm::

acobb
Keder
Keder
Posts:19
Joined:13 Feb 2012, 19:20

Re: Rijeka Sava

Post by acobb » 17 Dec 2013, 13:02

http://volimribolov.com/index.php?optio ... &Itemid=27" onclick="window.open(this.href);return false;

Tako su napisali i zato sam molio za misljenje posto i meni nije bilo jasno

User avatar
revilo
Ribarcina
Ribarcina
Posts:439
Joined:13 Jan 2012, 07:30
Location:Zrenjanin,Vojvodina

Re: Rijeka Sava

Post by revilo » 17 Dec 2013, 13:43

Nije mi bio poznat podatak o crnom amuru , da postoji uopste tj. da je gradje kao i beli i da se hrani skoljkama i puzevima, no covek uci dok je ziv.Vidis i po clanku da nije bas zastupljen kod nas sve sto su imali napisali u 5 redova :.D

User avatar
Linear
Genije
Genije
Posts:1096
Joined:12 Jan 2012, 21:50
Location:Gracanica, BiH

Re: Rijeka Sava

Post by Linear » 17 Dec 2013, 14:19

Aco ovo sto je Sasa uhvatio je bijeli amur. A evo vam kako izgleda crni amur na slici ispod, kao i razlike izmedju crnog i bijelog amura.

Image

Razlika medju njima ima ocitih.

Crni Amur

Image

Crni amur ima izduzeno usko tijelo sa tupim oblikom glave i ustima okrenutim na dole, nesto slicno kao kod mrene. Boja mu je crna ili smedja duzinom cijelih ledja a na trbuhu moze da bude blijedo bijela sa zlatnim sjajem. Tijelo je pokriveno velikim okruglim krljustima. Zdrijelo mu je naoruzano velikim zdrijelnim zubima nalik na ljudske kutnjake kojim drobi mekse skoljke koje su mu prevashodna hrana. Moze da naraste do 1,8 m u duzinu i da tezi oko 70 kg.

Na ovom linku sto si ga Ti Aco postavio ima po meni jedan netacan podatak. Tamo pise da crni amur naraste samo do 1 m u duzinu i 30 kg tezine a ja nadjoh na netu ove gore podatke koje sam vec naveo. Sudeci po onome sto sam vec vidjao na slikama kad je u pitanju crni amur mislim da je ovo greska.

Bijeli Amur

Image

Razlike kod zuba u bijelog i crnog amura, kojim drobe i preradjuju hranu u zdrijelu!

Image


Bistroooo :Dtt
Uhvati radi uzivanja, slikaj radi uspomene, pusti radi buducnosti!

“Budi nalik na morski rt u koji neprestano udaraju valovi a on i dalje ostaje čvrst, dok se oko njega stišava razjarena voda.”

acobb
Keder
Keder
Posts:19
Joined:13 Feb 2012, 19:20

Re: Crni Amur

Post by acobb » 17 Dec 2013, 14:32

Tarik svaka cast na informacijama dilema rijesena :Dtt

User avatar
Masterbih
Moderator
Moderator
Posts:4660
Joined:02 Dec 2011, 16:58
Location:Germany
Contact:

Re: Crni Amur

Post by Masterbih » 17 Dec 2013, 14:36

Evo malo i azijata krezi::

Porijeklo: Azija
Maksimalna velicina: 110 kg
Maksimalna duzina: 170 cm
Maksimalna starost: Nepoznato
V: Slatkovodna riba

Image

Image

User avatar
Linear
Genije
Genije
Posts:1096
Joined:12 Jan 2012, 21:50
Location:Gracanica, BiH

Re: Crni Amur

Post by Linear » 17 Dec 2013, 14:47

acobb wrote:Tarik svaka cast na informacijama dilema rijesena :Dtt
Nema na cemu Aco! :Dtt

Evo jos malo o crnoj grdosiji.

Crni amur od 58,3 kg , voda u Bugarskoj. Desni klik pa na view image za pregled cijele slike.

Image

Image

Image

c:c
Uhvati radi uzivanja, slikaj radi uspomene, pusti radi buducnosti!

“Budi nalik na morski rt u koji neprestano udaraju valovi a on i dalje ostaje čvrst, dok se oko njega stišava razjarena voda.”

User avatar
revilo
Ribarcina
Ribarcina
Posts:439
Joined:13 Jan 2012, 07:30
Location:Zrenjanin,Vojvodina

Re: Crni Amur

Post by revilo » 17 Dec 2013, 15:53

Linear wrote:

Crni amur od 58,3 kg , voda u Bugarskoj. Desni klik pa na view image za pregled cijele slike.

Image


Ova slika je bila objavljena u nasim ribolovackim novinama ali nije bilo reci da je to crni amur, navodno se voda iz tog jezera gde je uhvacen koristi za hladjenje nuklearke, pa je to razlog zto je taj amur toliko porastao c:c



Image




Ova slika me podseti kada sam bio klinac ,pa sa ocem odlazio na Tamis , na plovak sam hvatao crne srancice.Mi ih zvali ciganski sarani ,peraja su im bila crna , a oni slicne boje kao ovaj amur

User avatar
carpier
ViP
ViP
Posts:628
Joined:13 Jan 2012, 11:10
Location:Murska Sobota, Slovenija

Re: Crni Amur

Post by carpier » 17 Dec 2013, 17:33

Evo i jednog ulovljenog na Masterbih boile...Koliko ja znam o njima mogu da porastu i čak preko 50 kg, imaju vrlo dug životni period i kad ih se uhvati, toliko polude da su sposobni napraviti čak samoubojstvo, što znači da glavom lupaju po podu ili oko sebe toliko dugo dok ne poginu, ostalo ste sve več napisali. Ali ih je gušt drilati vamo tamo po jezeru! [superr]
Image
Image
I was born a carp angler and I‘ll die a carp angler.

Post Reply

Return to “Ostalo”