Boila za prihranu ,DA ili NE ???

Slobodne teme o šaranskom ribolovu..

Moderator:Masterbih

Post Reply
User avatar
tomoZG
ViP
ViP
Posts:681
Joined:12 Jan 2012, 17:44
Location:Croatia-Zagreb
Boila za prihranu ,DA ili NE ???

Post by tomoZG » 15 May 2017, 17:14

Pozdrav ekipa !!
Zanima me da li koristite odnosno dijelite boile na ,boile za prihranu i lovne boile.
Znači da li lovnim boilama ističete(ako ih koristite),pojačavate atrakciju na bilo koji način ,tj.da li boile kojima prihranjujete npr.smanjujete atrakciju.
Da pojednostavim,isti mix-boile za prihranu su bez arome i dodataka (ili u vrlo maloj količini)
-lovne boile (sa svim dodacima-"nabrijane")-isključivo za na dlaku i pva.
Osobno ih ne dijelim,nego s čim prihranjujem s tim i lovim,ali nedavno sam se zateko u jednoj zanimljivoj raspravi pa me to malo zaintrigiralo.
Volio bih čut i mišljenja i stavove ostalih.
Image

User avatar
u111uka
Piskaralo
Piskaralo
Posts:52
Joined:01 Apr 2015, 04:08

Re: Boila za prihranu ,DA ili NE ???

Post by u111uka » 15 May 2017, 19:53

Evo da se ja nadovežem, boile ne dijelim na lovne i za hranjenje, ali često volim imati u ponudi bar dva potpuno različita mixa na hranilistu (npr. fish i birdfood mix). Često mi se znalo događati da mi par dana radi jedan, pa počne bolje drugi. Isto imam iskustvo da što više vrsta imam, ribu bude lakše uloviti. Što se tiče lovnih mamaca, obično koristim boile s kojima hranim, ali ih volim istaknuti sa plastikom ili pop up boilom. Isto tako najviše koristim Masterbih boile za lovne, od kojih mi se apsolutno najbolje pokazao Trigger i 16mm tonuca kao i pop up. Mislim da je najbitnije biti aktivan i isprobavati razne kombinacije kako bi što prije došli do informacija što radi najbolje za vrijeme dok smo na vodi.

Post Reply

Return to “Ostalo”