SAVETI I TRIKOVI

Slobodne teme o šaranskom ribolovu..

Moderator:Masterbih

User avatar
slobodan.vukadinovic
Ribarcina
Ribarcina
Posts:469
Joined:12 Jan 2012, 21:33
Location:Sivac
Re: SAVETI I TRIKOVI

Post by slobodan.vukadinovic » 01 Mar 2012, 09:08

Evo i od mene jedan savet... Di::

Posto uglavnom svi znate da je saranu drugo ime "recna lisica", i da ima izuzetno osetljiva cula, ja praktikujem da pre stavljanja mamca na sisteme zahvatim lopaticom za hranjenje malo drezge (vodene trave) ili ako nema drezge malo mulja, trave sa obale, lisca rogoza, vrbe... i onda sa tim istrljam ruke. Ruke se uvek osete na ljudski znoj, ako ste pusac na cigarete, ako vozite dizelasa na naftu (osim ako sipate euro 5 hm:: ) Sala mala! Cak nekada jos kod kuce nanizem na dlaku mamce, i potopim u dip celu strunu pa na vodi namontiram sistem. Eto... Mozda nekom pomogne. :HH

User avatar
dare5700
Ribolovac
Ribolovac
Posts:133
Joined:14 Jan 2012, 19:39
Location:Beograd/Rakovica

Re: SAVETI I TRIKOVI

Post by dare5700 » 01 Mar 2012, 10:47

Ja koristim SHELL Silicon sprej za stapove i za rangera, naprskam odstoji pola sata, zatim ispoliram, kao novo. Samo nemojte prskati trn ili putover. ovo je dugotrajno resenje za fleke od kise i spoda. A narano ko voli svoj pribor da ce ga posle svake upotrebe, i malo doterati u red.

User avatar
Masterbih
Moderator
Moderator
Posts:4660
Joined:02 Dec 2011, 16:58
Location:Germany
Contact:

Re: SAVETI I TRIKOVI

Post by Masterbih » 01 Mar 2012, 14:30

Evo jedan savjet za pocetnike i cuvanje stapova.

Znamo da je mladjim kolegama mrsko sve to pakovati na tenane pa cesto puta u futrolu ubace stapove sa namontiranim sistemima.
Ok, ali nemojte zaboraviti da skinete olovo jer vam moze opasno ostetiti stapove, nebitno sto imate pregrade i zastite!
Olovo setal i jednim udarom ne mora da osteti vizuleno stap, ali u njemu je sve odradjeno i on puca na zabacaju, jakoj kontri, pri zamaranju ribe itd..
Karbonski stapovi su jako osjetljivi, a pretezno i skupi pa ih vrijedi cuvati kako bi vam trajali..

User avatar
slobodan.vukadinovic
Ribarcina
Ribarcina
Posts:469
Joined:12 Jan 2012, 21:33
Location:Sivac

Re: SAVETI I TRIKOVI

Post by slobodan.vukadinovic » 28 May 2012, 16:39

Jedan mali savet svim kolegama koji se jos pate sa obicnim pistoljem za boili. Evo kako sam ja prepravio obican pistolj ....

Image

Rasklopio sam potisni sistem. Umesto stare sipke ubacio sam novu navojnu sipku.

Image


Nova navojna sipka prolazi kroz maticu koja je zavarena za veliku platnu. Klip sam napravio tako da moze da se okrece oko svoje ose!

Image

Namontirate kraj sipke na busilicu i tuci ... :HH

User avatar
Jolač
Ribolovac
Ribolovac
Posts:241
Joined:12 Jan 2012, 17:45
Location:Bosanski Brod

Re: SAVETI I TRIKOVI

Post by Jolač » 28 May 2012, 17:58

Svaka čast slobodane lijepo izvedeno i osmislito :HH

User avatar
slobodan.vukadinovic
Ribarcina
Ribarcina
Posts:469
Joined:12 Jan 2012, 21:33
Location:Sivac

Re: SAVETI I TRIKOVI

Post by slobodan.vukadinovic » 28 May 2012, 18:59

Jolač wrote:Svaka čast slobodane lijepo izvedeno i osmislito :HH
Hvala Jolac! Inace to jos nije gotovo. Kraj navojne sipke treba da se obradi. Platna sa maticom je od prohroma. Treba da se ocisti sa hemikalijom od varenja 2::u . Ima onda da sija ka' pasja mu.a! buh::
Inace nesto slicno sam video na internetu pa ja malo modifikovao i prilagodio sebi.

kimmy1
Ribolovac
Ribolovac
Posts:179
Joined:12 Jan 2012, 21:24

Re: SAVETI I TRIKOVI

Post by kimmy1 » 28 May 2012, 21:18

O Bobi biće nešto od tebe. Fino odrađeno ! 1::

User avatar
slobodan.vukadinovic
Ribarcina
Ribarcina
Posts:469
Joined:12 Jan 2012, 21:33
Location:Sivac

Re: SAVETI I TRIKOVI

Post by slobodan.vukadinovic » 28 May 2012, 21:34

Trudim se Kimmi.... bdr: Hranis li ti te krapove tamo? Ako Bog da pa na leto dodjem da nam ne pojedu udice ohh:

kimmy1
Ribolovac
Ribolovac
Posts:179
Joined:12 Jan 2012, 21:24

Re: SAVETI I TRIKOVI

Post by kimmy1 » 28 May 2012, 21:39

Naravno. Prošlog meseca sam bacio 2 klipa kukuruza. Neokrunjenog naravno, da bi im delovalo prirodno. :.D

User avatar
slobodan.vukadinovic
Ribarcina
Ribarcina
Posts:469
Joined:12 Jan 2012, 21:33
Location:Sivac

Re: SAVETI I TRIKOVI

Post by slobodan.vukadinovic » 28 May 2012, 21:46

Bravo! Tako im je prirodnije a i ne navikavas ih. Samo nemoj preterivati. Ne treba da ih tovis...
(Budu masni, hi hi hi hi hi..) grk::

Post Reply

Return to “Ostalo”