Sistemi...

Sve o sistemima i načinima prezentacije..

Moderator:Masterbih

Post Reply
User avatar
holcer
Guru
Guru
Posts:786
Joined:12 Jan 2012, 17:24
Location:Bosanski Brod R.S. BiH...
Sistemi...

Post by holcer » 13 Jan 2012, 22:34

Zanima me kakve sisteme koristite i koji su vam se pokazali najbolji???
...Nije lako biti budala... Takav se moras roditi...
Destinations Point

User avatar
Delboy
Guru
Guru
Posts:782
Joined:12 Jan 2012, 17:18
Location:Sarajevo

Re: Sistemi...

Post by Delboy » 13 Jan 2012, 22:38

inline, sama ili kombinacija boila sa popup..., pva-stick radi mrsenja u 99% slucajeva... cisto radi testiranja ostali sistemi, zigovi... i tako to... a nekad cisto iz dosade.. hahahaha

User avatar
CarpeR
Ribolovac
Ribolovac
Posts:129
Joined:12 Jan 2012, 18:28
Location:Ludbreg, Hrvatska

Re: Sistemi...

Post by CarpeR » 13 Jan 2012, 22:41

Najviše volim koristit jednostavni univerzalni sistem, na tom području ne volim komlicirat i isprobavat, današnja raibolovna industrija svašta izbacuje i komplicira oko sistema, do sada nisam imao potrebe za nekim kopliciranim montažama za koje mi treba 7 i više komponenti da ju složim, što možda u budučnosti ne znači da neču isprobat. Držim se jednostavnosti, ovisi o terenu i uvjetima: mekana upredenica, il upredenica sa tvrdim omotačem, udica, ponekad stavim i shrink tubu, sve zajedno na vriblu. U takvi sistem imam najviše povjerenja.

md_bait
Ribarcina
Ribarcina
Posts:478
Joined:12 Jan 2012, 19:38
Location:ub

Re: Sistemi...

Post by md_bait » 14 Jan 2012, 00:39

CarpeR wrote:Najviše volim koristit jednostavni univerzalni sistem, na tom području ne volim komlicirat i isprobavat, današnja raibolovna industrija svašta izbacuje i komplicira oko sistema, do sada nisam imao potrebe za nekim kopliciranim montažama za koje mi treba 7 i više komponenti da ju složim, što možda u budučnosti ne znači da neču isprobat. Držim se jednostavnosti, ovisi o terenu i uvjetima: mekana upredenica, il upredenica sa tvrdim omotačem, udica, ponekad stavim i shrink tubu, sve zajedno na vriblu. U takvi sistem imam najviše povjerenja.
bravo. treba biti svoj i razmisljati svojom glavom, u ostalom zato i jesmo tu da iznesemo svoja zapazanja a ne da se povodimo za glupostima koje serviraju zaludni. bravo kolega. najjednostavnije je i naj bolje inline, sufix skin i bog te veselio

User avatar
Fly and Carp Fishing
Ribarcina
Ribarcina
Posts:381
Joined:12 Jan 2012, 23:16
Location:Sarajevo, BiH

Re: Sistemi...

Post by Fly and Carp Fishing » 14 Jan 2012, 08:41

Koristim u vecini slucajeva Klasični safety bolt sistem, kao na drugoj slici koju je postavio luna tic ako su u pitanju komercijalna jezera ili rijeke sa malo ili nimalo podvodnog granja ili drugih smetnji.
Ako ipak lovim na vodama gdje ima loma, odnosno granja, velikog kamenja ili drugih smetnji u vecini slucajeva na malo divljijim vodama onda koristim ovakav sistem:
SisteM.jpg
SisteM.jpg (21.87KiB)Viewed 14811 times
Image

Dođe ponekad vrijeme kad pametan zaćuti, glup progovori, a fukara se obogati.

Ivo Andrić

User avatar
Delboy
Guru
Guru
Posts:782
Joined:12 Jan 2012, 17:18
Location:Sarajevo

Sistemi...

Post by Delboy » 14 Jan 2012, 08:50

Koliko ti je dug ovaj predvez? I za tacno kakvo dno ovo koristis?


---
I am here: http://maps.google.com/maps?ll=43.865638,18.411470

User avatar
Fly and Carp Fishing
Ribarcina
Ribarcina
Posts:381
Joined:12 Jan 2012, 23:16
Location:Sarajevo, BiH

Re: Sistemi...

Post by Fly and Carp Fishing » 14 Jan 2012, 09:06

Ovo sam samo skinuo sliku sa neta. Nije moj sistem, al otprilike ovakav koristim. Recimo podvez mi je obicno 18 - 20 cm
Ovakvo olovo koristim na tom sistemu, jer se lakse provlaci kroz lom.
carp-lead.jpg
carp-lead.jpg (25.07KiB)Viewed 14806 times
Silikonska cjevcica ili lead core 50 do 70 cm. A sto se tice dna, jbg. Zavisi sve gdje i na sta padne olovo. Obicno je to kao i svugdje. Pjesak, sljunak, kamenjar itd.
Image

Dođe ponekad vrijeme kad pametan zaćuti, glup progovori, a fukara se obogati.

Ivo Andrić

User avatar
BT Carp Fishing Team
Ribarcina
Ribarcina
Posts:280
Joined:12 Jan 2012, 17:05
Location:Hajdukovo, srbija
Contact:

Re: Sistemi...

Post by BT Carp Fishing Team » 14 Jan 2012, 09:49

Inline system (polufixni), sa nekim quick-change virblom, da što brže možemo menjati predvez, ako je to potrebno. Predveze koristimo od sufixa, carpexperta i foxa. Uducu vežemo sa Knotless Knot, što jednostavnije.

User avatar
Ivo carp
Ribolovac
Ribolovac
Posts:138
Joined:13 Jan 2012, 13:30
Location:Nova Gorica , Slovenija

Re: Sistemi...

Post by Ivo carp » 14 Jan 2012, 10:19

pozdrav ljudi, koristim klasični safety bolt sistem,jer mi se dosad najbolje pokazao i siguran jam u njega, predvez mi je uvek nekdje do 20 cm ali ne više,jer primetio sam da duži predvez kad bacam može se zapetljat i ako nisi primetijo onda čekaš na ribu sa zamotanim predvezom ! ljudi to je samo moje mišljenje can::
udica mije od Big Fish broj 4 ,a neki put stavim i manju pa probam smotat ribu heheh carp::

martinMK
Keder
Keder
Posts:17
Joined:14 Jan 2012, 12:00

Re: Sistemi...

Post by martinMK » 14 Jan 2012, 12:27

Najvise koristim safety bolt sa mekim predvezima ili sa kombi rig.

Ponekad kad je dno bez mulja koristim inline sistem, kruska(Pear) olovio sa melim predvezom.

Post Reply

Return to “Sistemi i prezentacija”