Prezentacija mamca

Sve o sistemima i načinima prezentacije..

Moderator:Masterbih

User avatar
tomoZG
ViP
ViP
Posts:681
Joined:12 Jan 2012, 17:44
Location:Croatia-Zagreb
Re: Prezentacija mamca

Post by tomoZG » 10 Jun 2013, 17:40

Imao sam par kampanja na rijeci Savi i nadam se da ću i ove godine kad budem na godišnjem u 7-om mjesecu, naravno ako vodostaj to dopusti jer se zna dogodit da mi prođe cijeli godišnji a od ludih oscilacija vodostaja nemoš izać na vodu.Uglavnom na Savi pecam na kukuruz na boilu još nisam imao uspjeha(možda ove godine)probavao jesam ali uspjeh je bio slabiji nego na kukuruz,na kukuruz sam isprobavao sve moguće kombinacije ,2,3,5 i neznam ni ja koliko zrna na dlaci sa podizačima i bez njih,a onda san išao vidjet kako to "domaći" rade i PROSTO KO PASULJ ,osto iznenađen kad sam vidio SAMO JEDNO ZRNO DIREKTNO NA UDICU,od tad i ja tako pecam i imo sam uspjeha-ponekad su stvari jako jednostavne samo ih mi zakompliciramo p::
Image

User avatar
revilo
Ribarcina
Ribarcina
Posts:439
Joined:13 Jan 2012, 07:30
Location:Zrenjanin,Vojvodina

Re: Prezentacija mamca

Post by revilo » 10 Jun 2013, 18:17

Koristi najjednostavniji sistem (zasto menjati nesto sto je dobro) udica vezana cvorom bez cvora samo duzinu dlake menjam, na divljoj vodi sasvim kratka dlaka (ako lovim na kukuruz ,prvi kukuruz mi je vislji od luka udice prema cvoru) , a na komercijali 5-8 mm mamac od luka udice udaljen.
Do sada sam imao uspeha ,valda ce tako i ostati jaoo:

User avatar
DOX
ViP
ViP
Posts:670
Joined:09 Dec 2011, 23:26
Location:Teslic BiH(RS)

Re: Prezentacija mamca

Post by DOX » 10 Jun 2013, 19:38

Evo slika od predhodno navedenog teksta:
Image
Bboy OR DIE !!!

darko.glumac
Ribolovac
Ribolovac
Posts:181
Joined:14 Mar 2015, 18:04

Re: Prezentacija mamca

Post by darko.glumac » 10 Apr 2015, 08:35

Ja nemam nekog velikog iskustva ribolova na rijekama - lovim na stajaćim vodama.Što se tiče olova najviše volim da je fiksno(osim kad lovim u travi),ali isto tako postavljanje sistema za ispadanje olova mi je jako - jako dobro - kad se lovi u granju i panjevima - učinak izvučene ribe - odličan.Ima još jedna stvarčica koja mi se sviđa i koju koristim uvijek kad lovim ili u travi ili mulju,a to je PVA pjena - odlična stvarčica .Pjenu stavim na udicu i siguran sam da mi mamac lagano sjeda na dno.Zanima me - kakva su vaša iskustva sa sistemom - otpadanja olova i sa PVA pjenom. :HH

Ena
Napredan clan
Napredan clan
Posts:37
Joined:15 Mar 2015, 11:45
Location:Virovitica

Re: Prezentacija mamca

Post by Ena » 10 Apr 2015, 15:10

ja imam dvogodisnje iskustvo pecanja na rijekama, nije nesto - ali, svake godine sve je bolje.
što se tiče pva pjene, za nju sam saznala da je dobra za travu još prije 2 godine od kolege Miroljuba Ivanovića, Darku će biti poznato ime, i istina je, pomaže :Dtt
free and always will be :)

Post Reply

Return to “Sistemi i prezentacija”