Povlačenje sistema nakon zabaca ili ne?

Sve o sistemima i načinima prezentacije..

Moderator:Masterbih

darko.glumac
Ribolovac
Ribolovac
Posts:181
Joined:14 Mar 2015, 18:04
Re: Povlačenje sistema nakon zabaca ili ne?

Post by darko.glumac » 08 Apr 2015, 06:45

Pozdrav ekipa - i ja sam od onih koji uvijek povuku olovo - (naravno polako i oprezno)bilo da lovim u mulju ili na tvrdom - volim kad je sve napeto i pod kontrolom - tako sam sigurniji , kad lovim u mulju stavljam - kitova leđa - manje propada.Ne povlačim sistem zato što mislim da šaran neće naći mamac u mulju , već zbog po meni sigurnije kontre.Kad lovim u travi stavljam - in - line i obavezno - PVA -pjena .Ali u svakom slučaju uvijek povučem sistem :HH

vlada.
Keder
Keder
Posts:19
Joined:22 Sep 2016, 12:59
Location:lazarevac

Re: Povlačenje sistema nakon zabaca ili ne?

Post by vlada. » 08 Jan 2017, 12:28

Neznam ja to radim po potrebi ali izbegavam(mada sam fideraš)sve zavisi teren na kakvom lovim,naravno kada pravim spot tj.mesto gde ću da lovim ja skinem predvez i bacim 5-8 hranilica na spot stim što hranilica kada padne na dno ja sačekam malo kontra kao kada konriraš ribu i nazad,još ako ubodem pravu vlažnost primame premija.Zato uvek sejem hranu,popušim cigaretu no:: i tek onda počinjem da lovim.To je npr.ako dođem prvi put na tu vodu,inače" moja"mesta na kojima redovno lovim nema potrebe,dve tri praćke boili ili ti čega,ovo ostalo u hranilicu 30gr.neprepunjavam i na ivicu spota,nikada u samo mesto hranjenja,predvez12-15 cm,nekada i kraći.Pozdrav i bistro.
Na mršavog bika ni muva neće da sleti.

Post Reply

Return to “Sistemi i prezentacija”