Jezero Pelagicevo

Sve lokacije gdje lovite, planirate loviti ili ih želite prezentovati drugima..

Moderator:Masterbih

brile77
Keder
Keder
Posts:21
Joined:19 Jun 2013, 07:33
Location:PTUJ SLOVENIJA
Re: Hajde da pocnemo iz nase avlije :) Jezero Pelagicevo....

Post by brile77 » 21 Jun 2013, 05:21

Stižemo PELAGIĆEVO!!!
Jučer sam zvao u Pelagićevo i rezervirao pozicije 8 i 9 (od 28.06 do 06.07). E sad me interesuje im kakvih sprudova ili šta drugo na ovima pozicijama. Naravno da ču si izmarkirat, ali tako okvirno da mi se malo olakša posao. p::

Hvala!

milan7
Pocetnik
Pocetnik
Posts:5
Joined:05 May 2013, 19:33

Re: Hajde da pocnemo iz nase avlije :) Jezero Pelagicevo....

Post by milan7 » 21 Jun 2013, 18:49

Kakvo je trenutno stanje na jezeru, mislim na nivo i stanje vode? Drugar i ja smo rezervisali 7-icu za pocetak jula, pa se plasimo da ce biti opet zabrane pecanja...! no::

User avatar
Masterbih
Moderator
Moderator
Posts:4660
Joined:02 Dec 2011, 16:58
Location:Germany
Contact:

Re: Hajde da pocnemo iz nase avlije :) Jezero Pelagicevo....

Post by Masterbih » 21 Jun 2013, 19:45

Ne brinite jer ce od utorka opet biti malo kise, tako da ce lijepo osvjeziti vodu i vodostaj.

User avatar
Delboy
Guru
Guru
Posts:782
Joined:12 Jan 2012, 17:18
Location:Sarajevo

Hajde da pocnemo iz nase avlije :) Jezero Pelagicevo....

Post by Delboy » 21 Jun 2013, 20:14

Neznam koliko se vodostaj moze popraviti, nadam se da hoce... Jake su temperature... Sa 7-ce ljevo ti je poluotok... Koji ce ko da gledam viriti... Bistro

User avatar
DucicM
Piskaralo
Piskaralo
Posts:93
Joined:21 Nov 2012, 11:06

Re: Hajde da pocnemo iz nase avlije :) Jezero Pelagicevo....

Post by DucicM » 22 Jun 2013, 08:10

Bio sam na jezeru prosli vikend, strasno je koliko je vodostaj nizak...Zabokrecina i alge su po cijeloj povrsini jezera cim vjetar stane...voda pretopla...

Nadam se samo da ce se naci neko rijesenje da ovako lijepa voda ne propadne...

User avatar
Linear
Genije
Genije
Posts:1096
Joined:12 Jan 2012, 21:50
Location:Gracanica, BiH

Re: Hajde da pocnemo iz nase avlije :) Jezero Pelagicevo....

Post by Linear » 18 Sep 2013, 14:31

Kratko ali slatko ....

Boris me obavjestio da dolazi u BiH zbog nekih obaveza a kako je imao malo vise slobodnog vremena pozvao me da otpecamo zajedno na Pelagicevu.
Nisam se uopste predomisljao i u srijedu smo se nasli na nasoj najkvalitetnijoj vodi za saranolov.
Kako sam ja stigao ranije a Boris i Boban su malko kasnili,usput nismo dogovorili koju bi poziciju zauzeli pa sam to preuzeo na sebe. Upitao sam cuvara sta je slobodno i odlucio sam zauzeti 29. Ipak je to pozicija koja obiluje razlicitoscu na samom dnu i jedna je od zanimljivijih svakako u ovo doba godine.
Boris je dosao i odlucili smo da ne pretjerujemo sa prihranjivanjem na prvu nego kao i uvijek kada pecamo, tek pomalo na odredjeni spot bacimo par boila i onda prema situaciji se ponasamo u daljnjem toku pecanja.
Pristupili smo ovom ribolovu bez ikakvog pritiska i bez onog osjecaja da moramo nesto uhvatiti. Tako da nas broj riba koje cemo uhvatiti nije niti zanimao, niti smo se sikirali oko toga sto se prvi dan nasi signalizatori nisu oglasavali. Nastavili smo naravno u ubijedjenju da ce ipak doci nesto jer znamo sa cim pecamo "Masterbih".
I tako je i bilo.
Prvo jutro smo imali perfektno budjenje. Singalizatori su nas probudili i double run je rezultirao sa ribama na duseku.

Image

Image

U toku dana imali smo jos par riba s tim da nas je kisa pratila skoro citavo vrijeme tog dana. Samo kratki izleti sunca su naglasavali da bi se ono konacno moglo probiti kroz oblake.

Image

Image

Kad god smo pripremali primamu za bacanje na spotove imali smo drustvo i degustatore u vidu ovo dvoje preslatkih stvorenja.

Image

Image

Image

Oni se jednostavno nisu odvajali od nasih kanti za boile i primamu i koristili su svaki moguci trenutak da probaju i izvide sta se to nalazi tamo.

Naravno i Boris se kao i uvijek bacio na posao oko corbanca. Morali smo i taj kotlic snimiti, steta sto se slika ne moze prenijeti sa sve mirisom jer corbanac je bio extra. [superr]

Image

Ribe su povremeno isprobavale nase mamce i zavrsavale svaka na kratkom photoshootingu.

Kao sto sam rekao i ranije, svaki nas korak je pratio prelijepi mali ker. Ama bas sve ga je zanimalo. Prezanimljivo malo stvorenje :)

Image

Image

U goste nam je stigao i Sasa, vlasnik radnje Ribosport. To je radnja u kojoj se mogu naci nasi proizvodi. Bilo je jos nekih dogovora oko dobavljanja jos robe jer ovo sto je doslo vec polako nestaje a Sasa je zadovoljan sa tim kako roba ide. Ribari vec polako otkrivaju prednosti Masterbih primame i nasih proizvoda.

Okinuli smo jednu zajednicku sliku.

Image

Pao je mrak, nista se bitnije nije desavalo i malo smo uzivali u pivama i kotlicu.
Stigao nam je Andjelko u obilazak. Zezali smo se i on nam je pomogao pri izvlacenju riba, jer opet smo imali dva istovremena griza na nase stapove.

Image

Image

Tada smo prvi puta isli preko 20 kg. Veleljuskavi saran je vagao 20,250 a ljuskavi saran je imao nesto malo ispod 20 kg. Tacnije, 19,930 kg.

Image

Nakon toga Andjelko me zajebavao zbog pva vrecice koja je bila u obliku kondoma krezi::

Image

Rekao sam da nemam nista sa tim, ipak sam to uzeo od Borisa hihi::

U toku noci bilo je i par somova. Oni su ipak izgleda nezaobilazni gosti na hranilistima na Palegicevu. Jednostavno, njih se izgleda ne moze zaobici. Srecom, mi smo imali samo 4 takva posjetioca. Od toga, jedan je zasluzio sliku. Nek se nadje u sehari :)

Image

Sledece jutro, oko 6 sati signalizator nas je probudio, ustvari Boris je cuo moju stanicu i rekao mi je da je u pitanju moj stap.
Sisao sam dole i zategnuo u tvrdo. Znao sam odmah da je malo krupnija riba.
Nakon 30 minutne borbe zvao sam Borisa da mi pomogne oko polivanja ribe na duseku i vaganja ribe.
Na duseku sam prepoznao ribu. Prosle godine ju je uhvatio moj sestric i tada je imala 23,700 kg a ove godine vaga je pokazala 24,330 kg.
Extra....
druga riba preko 20kg....

Image

Poslije te ribe dosao je i jedan amur, medjutim nismo imali vremena da ga slikamo jer je u medjuvremenu jos jedan saran bio na stapu. Amura smo pustili bez posebnog slikanja dok je saran imao prednost kod slikanja.

Image

Image

Do kraja ribolova jos jedan amur je pristao na slikanje i imali smo dvije otkacene ribe.

Image

Na kraju svega mozemo reci da je ovaj kratki izlet na Pelagicevo bio super. Dobro drustvo, pokoja riba, ribolov bez pritiska od ulova a ipak najmanji saran je bio 17,200 kg a najveci 24+, par amura i pokoji som. Nista ljepse. Cak nas ni kisa nije ometala.
Odlazimo zadovoljni i do drugog ribolova zelimo svim kolegama zategnute strune i bistrooooooo :Dtt
Uhvati radi uzivanja, slikaj radi uspomene, pusti radi buducnosti!

“Budi nalik na morski rt u koji neprestano udaraju valovi a on i dalje ostaje čvrst, dok se oko njega stišava razjarena voda.”

User avatar
Andjelko
Guru
Guru
Posts:932
Joined:12 Jan 2012, 18:23
Location:Brcko Bosna I Hercegovina

Re: Hajde da pocnemo iz nase avlije :) Jezero Pelagicevo....

Post by Andjelko » 18 Sep 2013, 16:13

svaka cast i tebi i borisu i bobanu al mi fali jedna slika sa boilom hahaahahah

User avatar
RELJIC CARP
Ribolovac
Ribolovac
Posts:220
Joined:02 Feb 2012, 10:30
Location:Valjevo

Re: Hajde da pocnemo iz nase avlije :) Jezero Pelagicevo....

Post by RELJIC CARP » 18 Sep 2013, 17:33

Prelepe ribe BISTRO [superr]
Image

User avatar
reuf1234
Piskaralo
Piskaralo
Posts:70
Joined:10 Jul 2012, 14:42
Location:Ljubljana Slovenija

Re: Hajde da pocnemo iz nase avlije :) Jezero Pelagicevo....

Post by reuf1234 » 19 Sep 2013, 11:35

svaka čast momci :Dtt takav ribolov mi se najviše sviđa. dali netko zna kakvo je stanje na vodi jer sam za sljedeći vikend planirao opet na ribolov
born to fish forced to work

User avatar
Linear
Genije
Genije
Posts:1096
Joined:12 Jan 2012, 21:50
Location:Gracanica, BiH

Re: Hajde da pocnemo iz nase avlije :) Jezero Pelagicevo....

Post by Linear » 19 Sep 2013, 19:39

reuf1234 wrote:svaka čast momci :Dtt takav ribolov mi se najviše sviđa. dali netko zna kakvo je stanje na vodi jer sam za sljedeći vikend planirao opet na ribolov
Stanje sa vodom je dobro, iako je vodostaj manji nego obicno. Ali nista strasno. Preporucujem pozicije 28,29, 1 , 3, 5 , 6, 7

U ovo doba tu se mogu ocekivati kapitalci iznad 20 kg.

Bistroooo piv::
Uhvati radi uzivanja, slikaj radi uspomene, pusti radi buducnosti!

“Budi nalik na morski rt u koji neprestano udaraju valovi a on i dalje ostaje čvrst, dok se oko njega stišava razjarena voda.”

Post Reply

Return to “Rijeke, jezera, kanali i ostale destinacije”