Zaprešić Zajarki

Sve lokacije gdje lovite, planirate loviti ili ih želite prezentovati drugima..

Moderator:Masterbih

User avatar
čipo
Genije
Genije
Posts:1487
Joined:13 Jan 2012, 17:38
Location:Sisak
Zaprešić Zajarki

Post by čipo » 29 Apr 2013, 22:29

Na Zajarkima sam probao loviti 22.-23.1.13.,ali se baš nisam proslavio,bio sam jedini na jezeru i nisam se uspio upisati,tada sam si obečao da ću se ponovo vratiti da se barem upišem i na tom jezeru...





Image





Dva slobodna dana i odoh na Zajarke jer nisam mogao odloviti takmičenje na Mrežnici sa Antom i Tomislavom zbog slobodnih dana koji su nam bili ukinuti zbog poplava.
Oko podneva stižem na šljunčaru i nalazim se tamo sa Mirekom koji lovi s dvojicom prijatelja,došli su dan ranije,pitam ih za stanje,a stanje baš i nije bajno, prjatelj od Mireka je imao jednu lijepu ribu u noći i to je to,nije baš dobro.
Ništa,idemo dalje...S Mirekom idem pogledati pozicije,dvije su slobodne,ali obje su pod vodom,na prvoj je problem jer su pod vodom šipke koje drže šlipere i tu bih sigurno gubio ribu,odlazimo do druge i ta je puno bolja jer nema šlipera i šipki,super, voda mi ne smeta imam visoke čizme :))))





Image





Poziciju sam dobro izmarkirao i nalazim sprudove na koje me uputio Mirek na 60 i neki metar kao i na 70 i neki metar,odlucujem se za ovaj bliži i dobro trpam prihranu.
Na dlake stavljam Masterbih Premium River ICE Boilies (Soluble) + 3/4 popapice...samu Masterbih Premium River ICE Boilies (Soluble)...i domacu boilu.





Image





Sve zabacujem na sprud i konačno malo odmora...
Slažem krevet za noć jer mi se šator ne da slagati,dira vjetrić i ne će biti rose...





Image





Štapove cesto prebacujem jer se boile brzo tope,a onda nešto prije 3 h sramežljiv griz,podižem štap i osjetim ribu,ali riba je mala i mislim da imam na udici deveriku,ali kada sam ribu privukao do obale vidim da je ipak šaran i to mali divljak,predivna ribica koja će nadam se stasati u pravi podvodni torpedo :)))) .
Odlično,upis imam, riba baš nije onakva kakvu sam priželjkivao,ali je šaran :)))) .






Image





Puštam ribu i smještam se zadovoljan u krevet,polako tonem u san,a onda odjednom signalizator vrišti kao da ga netko kolje...iskačem iz vreče,primim štap i osjetim tupe udare na štapu,e ovaj je malo ipak veći,drilam ribu i ona mi petlja preostala dva štapa. Uskačem u čizme i počinje natezanje sa ribom zapetljanom u preostala dva najlona...jeza me hvata da ne izgubim ribu,a najgore je bilo zadnjih par metara jer sam sve gledao u vodi,voda je bistra kao rakija. Ipak uspijevam usačiti šarana i to predivnog ljuskaša,a sreći nije bilo kraja kad sam vidio da ima više od 10 kg :))





Image





Image





Do jutra se više nije ništa događalo.
Ujutro opet fizikalija...raketiranje.
Prije nego sam zabacio štapove odem do Mireka da vidim kako su oni prošli,Mirek je ulovio četiri predivne ribe,a kolege ništa...mislim si u sebi,,dobro sam onda i prošao,,.
Dan ne donosi nikome ništa dobro, barem u bližoj okolici,osim u jutro jednu ribu Mireku i to je bilo sve za cijeli dan,kemijao saqm i sa samim popapicama i sa svim i svačim,ali bez rezultata kao i svi ostali...
Jedino dobro šta se desilo je to da su me nazvali sa posla i javili da počinjemo sa slobodnim danima,superrr!! Ostajem još jedan dan.

Pred večer ponovo raketiranje,partikl,peleti i boile...Nedugo poslije završetka spodiranja imam griz i to bip,bip...bip...bip,bip...zatežem štap i osjetim ribu,riba nije velika i ubrzo je na matu...
Primio je kao i oba jučerašnja na samu Ice boilu





Image





Puštam ribu i uživam u pogledu na njezin odlazak u dubinu jezera,na ovoj se slici vidi koliko je voda bistra.





Image





Nešto malo kasnije opet griz na štap gdje je sama boila i lovim omanjeg golaća...





Image





Image





Više se ne sječam točno kada,ali sam imao još dva griza koja sam fulao,sjela je sitna riba i rasturila hranilište,šta raditi...da još raketiram bez obzira na noć ili ne...ako budem još dodao prihrane strah me da se ne ću riješiti ovih mališana...odustao sam i povukao se u vreču...poslije je bio mir do nekakvih 5 h i tada me budi signalizator i to lijepom ne prekinutom pjesmom...uživam u drilu jer ribu vidim u vodi na daleko,nešta prekrasno.
Predivna riba i to ljuskava je na matu,slikam je i puštam.





Image





Image





Više ne mogu zaspati i slikam predivan izlazak sunca.





Image





Naravno više se ništa nije dešavalo i oko podneva krećem doma,usput stajem kod ekipe da se pozdravim sa njima i pitam za rezultate,na žalost rezultati su poražavajući,njih trojica nisu imali ni griza,koma...kažu mi da su se jedino austrijanci nalovili i to na plaži,nema veze biti će još dana.

Šta reći za kraj...Ribolov je doslovno bio težak,voda je naglo padala i bila bistra kao rakija,riba po danu uopće nije primala,a i po noći je bilo sve nategnuto...
uzevši sve u obzir prezadovoljan sam napravljenim i ulovljenim.
Hvala na posjeti Sandru i Dragi,a osobito Mireku koji mi je pomogao i oko pozicije i u nabavi hrane,nadam se da ću sve moći vratiti sa kamatom ;))
Pozdrav do idućeg puta.

User avatar
GogoRush
Guru
Guru
Posts:804
Joined:15 Jan 2012, 19:05
Location:Zagreb, HR

Re: Zaprešić Zajarki

Post by GogoRush » 30 Apr 2013, 06:44

Čipo, svaka čast na lijepim ribama. Šteta što se nisi najavio na nekom postu da dolaziš u Zaprešić pa da se i upoznamo.
Po trećoj slici vidim da si bio na mom omiljenom mjestu zvanom Gajnice. Malo desno se nalaze tri duguljasta spruda (kao valovi) na 70-80m kad je nivo vode normalan. Tu sam se nalovio prelijepih i kapitalnih riba.
Pišeš da su ti grizli mali ljuskaši. Za ovu godinu poribljeno je sa velikim dijelom ljuskašima i to sa tri tone. Tako je bili i jedne godine pa je bilo gušt uhvatiti zdravog i ljuskavog šarana (vretenca) ma koliko je težak bio.
Što se tiće vode moram reči da je to jedna od najčistijih voda. Svake godine se uzima uzorak i šalje na kontrolu (analizu). Uvijek je bistra i vidi se dno.
Drugi put kad budeš išao na Zajarke javi se. :HH

User avatar
Tona
Piskaralo
Piskaralo
Posts:93
Joined:13 Jan 2012, 12:52
Location:Zaprešić, Croatia

Re: Zaprešić Zajarki

Post by Tona » 30 Apr 2013, 21:26

Čipo svaka čast!
Bio sam i ja od subote predvečer pa do nedjelje, ali bez ribe... elvis:
GogoRush wrote: Po trećoj slici vidim da si bio na mom omiljenom mjestu zvanom Gajnice.
Ovo je Dečin plato! piv::

User avatar
GogoRush
Guru
Guru
Posts:804
Joined:15 Jan 2012, 19:05
Location:Zagreb, HR

Re: Zaprešić Zajarki

Post by GogoRush » 01 May 2013, 06:10

Je Tona, sad kad bolje pogledam vidim da je to sa dasne strane kad se okreneš prema jezeru.
Tu sam se jedno nalovio kad drugim nije bilo ni griza, za otprilike sat vremena imao sam oko pet riba. Prijatelj Franc je bio baš na tom mjestu gdje i Čipo sa jednim grizom.

User avatar
čipo
Genije
Genije
Posts:1487
Joined:13 Jan 2012, 17:38
Location:Sisak

Re: Zaprešić Zajarki

Post by čipo » 01 May 2013, 14:20

Tona wrote:Čipo svaka čast!
Bio sam i ja od subote predvečer pa do nedjelje, ali bez ribe... elvis:
GogoRush wrote: Po trećoj slici vidim da si bio na mom omiljenom mjestu zvanom Gajnice.
Ovo je Dečin plato! piv::


onda sam super prosao :D

User avatar
čipo
Genije
Genije
Posts:1487
Joined:13 Jan 2012, 17:38
Location:Sisak

Re: Zaprešić Zajarki

Post by čipo » 01 May 2013, 14:21

GogoRush wrote:Čipo, svaka čast na lijepim ribama. Šteta što se nisi najavio na nekom postu da dolaziš u Zaprešić pa da se i upoznamo.
Drugi put kad budeš išao na Zajarke javi se. :HH


javim se i tebi i Toni ;)

User avatar
čipo
Genije
Genije
Posts:1487
Joined:13 Jan 2012, 17:38
Location:Sisak

Re: Zaprešić Zajarki

Post by čipo » 23 May 2013, 14:53

Kuda ići?? Pitanje koje se uvijek nameće i na koje ne znam odgovoriti do samoga kraja kao i ovaj puta.
Nisam znao kuda idem dok nisam došao do autoputa,e onda sam morao odlučiti...Zaprešić i Zajarki...odluka je pala iako je na raspolaganju samo jedan dan nadam se da ću u tjednu uloviti neku poziciju da ne moram bacati daleko...
Kupujem kartu u domu i odlazim na krug oko jezera da malo pogledam pozicije. Mda,nije baš onako kako sam zamišljao,pozicije koje mi se dopadaju su naravno zauzete,ništa odlučujem se za jednu i to uvijek težu opciju,odloviću poziciju koja je pod vodom...opet...kao da mi je suđeno :D ,ali imam visoke čizme i nije mi teško.





Image





Uzimam marker u ruke i raspali...,ali ne nalazim bas ništa,a onda sve kreće nizbrdo...
Ostajem bez markera...dva puta...i više nemam volje markirati odabirem pravac i trpam prihranu na 100 metara gdje sam osjetio neke neravnine na dnu





Image





Image





Samo da napomenem,došao sam prije podneva,a štapove sam zabacio negdje oko 16,30-17,00 h.
Između ostalog nemam leadcore,nemam škare,sve je nestalo...,a ja to nisam naravno primjetio,prilikom raketiranja ostajem i bez dvije rakete...ide me samo tako...
Oko 19 h mi vrag ne da mira i opet slažem marker jer mi je glupo loviti ,,nigdje,, i konacno lijevo od mene nalazim sprud i to točno na 100 metara,odmah raketu u ruke i opleti... Prebacujem dva štapa na tu poziciju,a jedan ostavljam pod samim nogama na dvadesetak metara,tamo gdje mi ispada prihrana iz rakete.
Slažem si spavaću sobu...





Image




pogled na sobu iznutra :D





Image





Prije spavanja još se uspijem razbiti na spustu,a onda se zavlačim u vreću. Umoran i skršen svim događajima pokušavam zaspati,ali me prijatelji zovu da čuju šta je i kako je...pričam s Tičom i jadam mu se kako mi sve ide naopako kada signalizator pisne,a onda krene i vrisak,bacam mobitel i podižem štap na kojem osjetim ribu.
Dok sam polako drilao ribu razmišljam kako mi je sve išlo naopako pa me ne bi čudilo i da mi riba otpadne,ali sve se dobro završilo i iz vode sačim ljuskaša prepunog starih ožiljaka...





Image





U 22,10 h puštam ribu,a nešto poslije 23 h imam sljedeću ribu na matu i to debelu okruglu ljusku,naravnio na MB River ICE boilu na koju lovim zadnje vrijeme na svim vodama, na samu ili još bolje na kombinaciju sa pop upicom.





Image





Debeljuca :D





Image





Prefilavam štapove i bris u toplu vreču...
Prije alarma sa mobitela budi me signalizator,lovim štap,obuvam čizme i dril počinje i to iznenađujuće jak i dug dril,a noga mi trne od hladnoće.
Nakon dosta vremena uspijem usačiti ribu koja i nije toliko velika koliki je otpor pokazala,možda su joj zato i usta tako poderana...





Image






Image





Nakon ove ribe štap ostaje vani,a drugi ni ne prefilavam jer su mi se noge,odnosno noga smrzla jer između ostalih nedaća i čizma koja je bila potpuno cijela propustila je vodu i noga mi je cijeli dan odnosno noć mokra,čak sam i drilao u gaćama da ne smočim svu robu





Image





Sušilica :D





Image




Ovako je to izgledalo cijelu noć i drugo jutro...















Dopodne lovim još jednog mališana i jedan mi se otkvačuje pod nogama...
Nevjerojatno,ali ne piknuta riba na Zajarkima :D





Image





Image






Šta reći na kraju...mda...uza toliko pehova i toliko nevolja čovjek bi rekao da mu je dosta svega..,aaaaliii...pišem ovu reportažicu i razmišljam kuda već sutra :D

User avatar
Jolač
Ribolovac
Ribolovac
Posts:241
Joined:12 Jan 2012, 17:45
Location:Bosanski Brod

Re: Zaprešić Zajarki

Post by Jolač » 23 May 2013, 15:47

Svaka čast na ulovima i odlične slike :HH

User avatar
aha carp
Ribarcina
Ribarcina
Posts:357
Joined:12 Jan 2012, 17:57
Location:Tešanj-BiH

Re: Zaprešić Zajarki

Post by aha carp » 23 May 2013, 19:37

Ma Čipo ti si uvijek heroj bez obzira na situaciju,sve čestitke :Dtt .

User avatar
Masterbih
Moderator
Moderator
Posts:4660
Joined:02 Dec 2011, 16:58
Location:Germany
Contact:

Re: Zaprešić Zajarki

Post by Masterbih » 23 May 2013, 20:42

Cipo bistro i sledeci put ponesi neku spagu da napravis strik za susenje vesa , a ko zna sta jos jer ides iz avanture u avanturu krezi::

Post Reply

Return to “Rijeke, jezera, kanali i ostale destinacije”