Zig na Jušu

Sve lokacije gdje lovite, planirate loviti ili ih želite prezentovati drugima..

Moderator:Masterbih

Post Reply
User avatar
čipo
Genije
Genije
Posts:1487
Joined:13 Jan 2012, 17:38
Location:Sisak
Zig na Jušu

Post by čipo » 28 May 2015, 09:57

Od kada se rodila Žana još nisam lovio cijelu noć,odnosno odlovio negdje 24 sata i konačno je došlo to vrijeme...
Kuda ići...na Jušu se dobro lovi na zig i konačno se idem malo izloviti na zig da baš malo utvrdim gradivo i vidim kako je to kada grize kao ludo buh:: .
Ali kako to biva nikada nije jednostavno i onako kako mi želimo...dolazim na vodu , slažem zigove i spod mix i krećem...15 minuta,pola sata,sat, ništa se ne dešava...
Ukratko...u idućih par sati smanjujem dubine,mijenjam daljine,mijenjam boju spužvice,mijenjam spod mix od tekućeg do suhog pa na samu kukuruzu...ne,ništa se ne događa...osim šta lovim jednu babušku tešku nekakvih dvije kile...
Eto!! toliko o ludom ribolovu na zig...do nekakvih 20,00h sam isprobao sve šta sam znao i umio...tada sam već počeo i sumnjati u sebe... krezi:: .
Slažem i preslagujem sve na normalne sisteme i za noć hranim na istim pozicijama, stavljam boile od Premium Fish Mixa i zabacujem već u mrak...
Nisam dugo čekao na potez ribe...oooo pa nešto ću i uloviti!! buh::





Image





Poslije toga me posječuje jež i pokušava ukrasti koju boilu,a ionako ih nisam imao baš nešto jer je cilj bio ziganje,a po noći odmor krezi::





Image





Slikam ježurka i razmišljam kako mi je uvijek znao donijeti sreću u ribolovu...
Mislim si ovaj puta je to bilo nekako naopako... muahaha:





Image





Aaaaaaliiii..signalizator se opet javlja i lovim još jednu ribu! Dugaaaačkuuuu... krezi::





Image





A potom se dešava onaj griz kada riba poslije podizanja štapa nastavlja svojim putem...





Image





I nakon podosta vremena uspijem usačiti predivnu debelu ljusku i za sada svog najtežeg šarana na Jušu!! [drhiop] [drhiop]
Sreći nije bilo kraja!! [hiphiph[] [drhiop]





Image





Image





Image





Image





Poslije puštanja slijedi sjedanje i onaj osječaj opuštanja mišića i razmišljanje o ribi..taj osječaj poznaju samo ljudi koji istinski vole ribolov i koji vole vratiti ribu nazad u vodu bdr: bdr: .
Nakon zabacivanja i hranjenja nije prošlo niti pola sata i lovim još jednu meni čak i ljepšu ljusku,ali kilu lakšu od prethodne...
Predivno!! ura:: ura::

Borba i hrvanje,a nema batića da je smirim...hahahahahaha buh:: buh:: .
Da ne bi mislili da je ovo rečeno u zbilji...to je samo interna zezancija...jel beli buh::





Image





Divota!!





Image





Više ne želim loviti jer su me ove dvije ribe ispunile u potpunosti... piv::

U jutro zabacujem i počinjem sa hranjenjem i odmah se upisujem sa jednim mališanom,tamnim i nakostriješenim krezi::





Image





Kasnije lovim i ovu lijepu ljuskicu...





Image





A onda iznenađenje!!
već godinama nisam ulovio amura na jušu i onda jedan ovako dugačak...da je ulovljen na hesovoj kod nas u Sisku imao bi preko 20 kg,aaalii ne bitno...predivna dugačka riba!!





Image





Image





I onda nagli zaokret...riba prestaje primati,a vjetar staje na tren... ohh: ohh: ohh: ohh:
Imam šta vidjeti!! carp:: carp::
Riba se digla na površinu koja se crni od šarana...
Šta da radim...već pomalo moram ići doma...,ali moram probati barem malo još zigati...nalazim jedan zig koji sam negdje stavio ,da ne rečem bacio id::
Zabacim i bacim jedan spomb,dva i...bi..bi..biii ,ali stane..opaaaaa!! Konačno se nešto i desilo,bacam spomb i nisam ga niti izvukao,a signalizator vrišti...biiiiii!!!!
Podižem štap i imam ribu...,aaali na žalost otkvačuje mi se...
Apsolutno nebitno!!!!
Jučer sam napravio...stvarno ne znam šta nisam za griz i nisam ga dobio,a sada dva u par minuta...znači ipak znam buh::
Zabacujem opet zig i još niti ne stavim štap na signalizator,a on mi hoće izletjeti iz ruke buh:: muahaha:
E ovu ribu uspijem uloviti...





Image





Dok je puštam oko meni labudovi sa malim ptićima koji su se izlegli tu noć!!





Image





Image





Ponosan otac i brižna majka bdr:





Image





Image





Bistro i uživajte u prirodi i životinjama oko vas!! bdr: piv::

User avatar
GRGA RI
ViP
ViP
Posts:565
Joined:12 Jan 2012, 20:33
Location:HR RIJEKA

Re: Zig na Jušu

Post by GRGA RI » 28 May 2015, 11:04

Svaka čast! Predivno!
1::

User avatar
Beli 059
Filozof
Filozof
Posts:2152
Joined:13 Jan 2012, 23:10
Location:Valjevo,SERBIA

Re: Zig na Jušu

Post by Beli 059 » 28 May 2015, 11:37

Predivna reportaza Cupo uh pardon Cipo hahahah neznam koja je lepsa riba od koje ... Bravo


Ipak i jedna mala zamerka dede ...nikad u ribolov na debelog bez gumenog cekica !!!hahahahahahahahaah buh:: buh:: buh:: buh:: buh:: buh::


Sala naravno!!

User avatar
GogoRush
Guru
Guru
Posts:804
Joined:15 Jan 2012, 19:05
Location:Zagreb, HR

Re: Zig na Jušu

Post by GogoRush » 28 May 2015, 14:17

Bravo čipo. Ono što si prije zbog opravdanih razloga propustio, sad si itekako nadoknadio.
Još jednom, čestitam ti na dobrom ribolovu.
Bistro !

User avatar
Masterbih
Moderator
Moderator
Posts:4660
Joined:02 Dec 2011, 16:58
Location:Germany
Contact:

Re: Zig na Jušu

Post by Masterbih » 28 May 2015, 14:39

Bravo Cipo, jos da je bio Smudz da te poslika, to bi bilo nezaboravno krezi::
Bistro!

Post Reply

Return to “Rijeke, jezera, kanali i ostale destinacije”