Hesova,pozicija br. 2

Sve lokacije gdje lovite, planirate loviti ili ih želite prezentovati drugima..

Moderator:Masterbih

Post Reply
User avatar
čipo
Genije
Genije
Posts:1487
Joined:13 Jan 2012, 17:38
Location:Sisak
Hesova,pozicija br. 2

Post by čipo » 31 Aug 2015, 10:13

Premjestio sam se sa pozicije broj 13 na dvojku jer su bile najavljene nekakve povremene padavine...
I taj potez će se pokazati dobrim...i to ubrzo...

Prihranjivao sam svega dva dana sa malo boila i odlazim popodne na vodu do mraka...
Na vodi sam imao više posjetioca...neki su mi pomogli i pri slikanju...,a neki i nisu krezi:: .





Image





Malo dalje Marin lovi lijepu štuku





Image





A onda se i meni posrečilo sa ovom predivnom ribom jaoo:
I Marin i Marko koji se našao u blizini fotkaju me mobitelima,hvala im bdr: .





Image





Image





Još uvijek stalno lovim na MB rak & dud samo stalno mijenjam popapice...breskva i premium river [hiphiph[]
Svojih dva sata sam ispunio kvalitetno i dvojka se pokazala dobrom i nagradila me predivnim šaranom [drhiop]

Bistrooooo!!

User avatar
čipo
Genije
Genije
Posts:1487
Joined:13 Jan 2012, 17:38
Location:Sisak

Re: Hesova,pozicija br. 2

Post by čipo » 31 Aug 2015, 15:10

Idemo daljeeeee!!
Kako mi se odluka o premještanju na dvojku pokazala dobrom,nastavljam dalje...
Aliiii sada kuham nove boile od Masterbih Premium Fish Mixa i od relativno novog AA2 Mixa...





Image





Sa tim boilma počinjem prihranu dan prije i taj dan kada sam došao,a došao sam opet popodne dosta kasno buh:: .
Posjećuju me kolege Meho i Beli..dok su kod mene ništa se ne dešava...osim šta se naoblačilo i prijeti kiša...naravno zahvaljujući Mehi de:: .
Kako su otišli imam griz pod nogama...u prvi mah zaustavim ribu..riba zapumpa u mjestu,a onda kao da joj je dojadilo i samo krene prema lomu...izvuće mi par metara najlona i odjednom...cak!!
Ne,nije pukao najlon jer osjetim olovo...mislio sam da se riba otkvačila,ali ne..od silovanja nekako je pukla udica..mislim si još bolje...
Tu večer više nisam imao ništa..u idućih pola sata,sat krezi:: .
Samo da napomenem...taj griz je bio na boilu od Premium Fish Mixa i bijelu popapicu 10 mm Premium River...

A onda je došao i 29.8. i konačno ću odloviti jednu cijelu noć buh:: [drhiop]
Dolazim opet dosta kasnije pred večer jer je oooopet sunce zacvrljilo...
Jedan kolega lovi na poziciji 8 i to je to,opet malo prihranim i zabacujem štapove...ovaj puta šareno skroz,ali sve naravno vrlo poznato :.D .
I nije previše vremena prošlo kad propišti signalizator na stapu preko u rupi lopoča,bez bipkanja i svirkanja...samo ujednačeni neprekidni ton otpočetka...
naravno još sam neke stvari vadio iz auta i dok sam se sjurio i podigao štap,a zatim krenuo polako unazad riba je bila već dobraaaanoo u lopoču...
I onda slijedi 20 ak minuta strave...

Riba je zašla dubko u lopoč i znam da sada slijedi povuci potegni...najgora noćna mora je bilo to šta u lopoču ima hrpa granja, klada, panjeva i čega već sve ne... hm::
,ali ribu osjetim na štapu i polako je probam privući..dođe do jedne točke i tu stane..u tvrdo...uhhhhhh!! Ljut sam...probam popustiti..ništa se ne miče...
Spuštam štp u signalizator i čekam..ništa...živci mi rade i slažem stvari...odjednom...bip,bip...biiipp...sumanuto skačem,podižem štap i u nazad...riba malo krene,ali lupi meni kontru...oooopaaaaa..osjetim po tupljim udarcima da nije baš mala,vračam je do one točke gdje je zapelo...i tu opet sve stane... ::]
Živci su mi na rubu...opet štap u signalizator i čekanje...radim okolo nešta...kaaaoo...,a jednim okom sam na štapu krezi:: .
ne znam koliko je prošlo vremena i opet bipkanje...moje skakanje i opet podižem štap i unazad polako...riba dolazi do tamo gdje stane...i naravno opet stane...e sada više nema previše vremena jer će udica proparati ribi usta...potežem neznatno jače i...opaaaaa..riba kreče van..još malo povučem i evo je van lopoča...sada riba ide k meni relativno brzo,ali se drži dna...i tek kada sam je privukao počinje borba i pod nogama...opet lopoč...opet privlačenje..bježanija...lopoč i konačno je uspijem navući u podmetač...vidim da je veća od standarda,ali nisam doživio koliko :.D
Slažem kadicu i vagaricu,pripremam vodu i aparat...i kada sam bio gotov idem po ribu,podižem je i...opaaaaa vidim da je jako velika,da se razumijemo za Hesovu jer je bivši...da bivši rekord bio 13,8 kg. mislim :.D ...tada još nisam znao da imam rekord grabe,aliiiii vaga je pokazala svoje... :HH ura:: [drhiop]
Imam rekord grabe!! jaoo:
Slikam se sam nekako...,ali baš me briga u tom trenu za slike...previše radosti...





Image





Image





Repina nije prevelika,ali je predivne boje...





Image





Još sav pod dojmom i ne zabacujem štap već zovem Ninu i kuma da im javim vijest,a onda ne znam kada sam trebao zabaciti šta sam imao na dlaci...znam da je rak&dud,ali ne znam koja popapica..pa izvlačim drugi štap i vidim da je na njemu bijela popapica znači ovdje je bila roza,breskva ...
Ponovo sve prebacujem i odmor...
Do mene dolazi kum Tičo i popijemo koju pivu da zalijemo ribu uz prepričavanje doživljenoga i o budučim planovima za Hesovu...
Vrijeme je proletjelo i kum odlazi,a kod mene mir...spremam krevet i nisam pravo ni legao kad na desnom štapu griz...šetnja prema nazad i vadim ribu iz lopoča bez večih problema...čak je vrlo lako došla i pod noge,a onda opet ludilo...u lopoč..iz lopoča..i samo po dnu...osjetim po udarcima da nije prevelika,ali je strašno borbena...
U jednom trenu vidim da je ljuska,ali vidim i da je vretenac!!
Pa ovo je ludilo!! ihii::
Još par bijegova u lopoč i uspijem ga usačiti...olakšanje... [hiphiph[]
E ovaj je došao na drugu kombinaciju s premium river popapicom :.D





Image





Image





Image





To je to...više nemam niti očekivanja niti zahtjeva...sa prvom ribom bih bio preprezadovoljan,a sa ovom još... jaoo: ura::





U toku noći mi babuške,rakovi i koješta ne da spavati jer tamburaju po boilama,ali ne mogu me natjerati da idem sve prebaciti već odspavam do jutra,a u jutro...raj...





Image





Image





Nahranio sam opet sa par šaka boili i smještam se u krevet jer sam umoran i neispavan...taman drijem i naravno ekspresno buđenje u obliku pištanja signalizatora...
jednostavno ne stignem obuti tenisice već bos skačem do štpova i zatežem...riba je opet otišla jako u lijevo u debeli lopoč i nakon par pumpanja se otkvačuje...





Image





I ovaj je primio na kombinaciju sa breskvom,jedino na štap koji je pod nogama lijevo nije bilo griza,osim neprestanih bipkanja od strane raznoraznih posjetitelja,a na njemu je bila mekša boila koju sam radio prije par dana i nju su uredno skidali...,alii nebitno...vratiti ću se opet id::
Ostajem još malo...,na hranilištu imam okretanje ribe,ali više ne prima već su to amuri na površini..,nije niti bitno...imam dvije ribe koje su me razveselile do neba ura::
Bistro svima!! piv:: piv::

User avatar
tomoZG
ViP
ViP
Posts:681
Joined:12 Jan 2012, 17:44
Location:Croatia-Zagreb

Re: Hesova,pozicija br. 2

Post by tomoZG » 31 Aug 2015, 17:14

Čestitam na rekordu i stvarno si to dobro dočarao ,ko da sam bio tamo... :HH
Image

User avatar
Masterbih
Moderator
Moderator
Posts:4660
Joined:02 Dec 2011, 16:58
Location:Germany
Contact:

Re: Hesova,pozicija br. 2

Post by Masterbih » 31 Aug 2015, 18:33

Bistro i Cestitam Cipo!
Krasne ribe i reportaze, a posebno lijepa riba rekord Hesove ura:: piv::

ante_2
Piskaralo
Piskaralo
Posts:98
Joined:02 Apr 2015, 14:18

Re: Hesova,pozicija br. 2

Post by ante_2 » 03 Sep 2015, 11:52

Otkad se znamo samo sam čekao kada ćeš srušiti rekord. Još samo da onaj albino amur dođe i kompletan si. Jos jednom svaka čast :)

User avatar
čipo
Genije
Genije
Posts:1487
Joined:13 Jan 2012, 17:38
Location:Sisak

Re: Hesova,pozicija br. 2

Post by čipo » 05 Sep 2015, 22:02

Ne znam kako uopće početi pisati i kako opisati šta je u glavi ribolovca poslije ovakvih događaja...
Počeo sam loviti negdje oko 18 h i prvo otkvačivanje sam imao več vrlo brzo i to manjeg amura pod nogama...potom sam imao jedno kidanje,takvo da nisam baš ništa mogao ribi...
I onda uspijem uloviti ovog ljepotana...





Image





Image





Da ne dužim previše...do jutra,do nekakvih 9 h sam imao još dva kidanja i dva otkvačivanja... Z.:
Izludio sam u potpunosti...riba mi je sjela na hranilište jer imati 7 riba u ovako kratkom ribolovu na Hesovoj je...nešto več malo teže,za usporedbu ću reći da su dva gosta i jedan naš član sveukupno imali za to vrijeme pet riba...
I još nešto da napomenem...naravno da sam lovio uz lopoč,aaalii sam i sjedio i spavao uza same štapove tako da sam više puta kontrirao iz samog kreveta...doslovno...





Image





Opet sam lovio na rak & dud + popapice od breskve i premium river i grizeve sam dobijao podjednako na obje kombinacije...
a polako hranio sa AA 2 i premium fish boilama.
Toliko o tome... hm:: hm::

Post Reply

Return to “Rijeke, jezera, kanali i ostale destinacije”