Mrežnica

Sve lokacije gdje lovite, planirate loviti ili ih želite prezentovati drugima..

Moderator:Masterbih

User avatar
čipo
Genije
Genije
Posts:1487
Joined:13 Jan 2012, 17:38
Location:Sisak
Mrežnica

Post by čipo » 23 Dec 2015, 01:28

U razgovoru sa prijateljem Marcem,isto članom naše sekcije dolazimo do teme kako on može u ribolov samo za vikend 19.-20.12.15. jer ostale dane radi,a meni palo na pamet da i sam imam slobodno taj vikend i nije nam puno trebalo da se dogovorimo da idemo negdje skupa premda ne preferiram vikende,ali već je zima i nisu prevelike gužve na vodi.
Kuda ići...ipak je zima...hladno je...ima nekoliko voda,ali odluka pada na Mrežnicu jer Marac nije nikada lovio tamo u Dugoj Resi u reviru ulovi & pusti između mosta i brane tako da smo vrlo brzo dogovorili kuda ići.
Radim noćnu,a Marac šalje sliku...malo su se opustili i proslavili njegovu prvu plaću piv::
Mislim si tko će ga probuditi...,aliiii bio je spreman i napet kao puška F:: .
Putem nas u par navrata obasjava i sunce,ali kada smo došli tamo...ni s od sunca hm:: .
Tamo se nalazimo sa Antom i ubrzo slažemo šatore i zabacujemo,a potom kobramo,osobno one boile šta sam radio s Ninom ihii:: .

viewtopic.php?f=13&t=146&start=1930#p35072" onclick="window.open(this.href);return false;

Na njih sam i lovio,samo sam na srednjem štapu još i dipao boilu premda su prethodno bile sve okupane u Masterbih minaminu,liveru i meat ekstraktu.
Kombinacija se pokazala dobrom jer sam ubrzo imao griz i ulovio jednog lijepog ljuskaša

Image


Image

Mislim si predobro je počelo,ali idemo opušteno...

Image


Polako u prolazu pozdravljam se s domačim dečkima koje nisam dosta dugo vidio i Davor nam kaže kako neki dečki love na poziciji 4 i da nemaju griza...onda je ova riba došla kao naručena :) .
Nešto poslije 19 h imam opet griz,podižem štap i osjetim ribu,ali samo par sekundi i onda mi se otkvačuje u travi...,ali sam ipak zadovoljan,ipak sam skupio dva griza...
Marac se povukao odavno u toplinu vreće i nije niti doživio griz,a onda poslije 22 h i Ante se povlači u šator i šapuće sa curom :.D ,a ja se pokušavam odmrznuti i presvući...odjednom bip...izlazim brzo van,ali ništa ne vidim...odlazim do štapova od Marca i ništa se ne dešava...vračam se kad opet bip...sada idem do Ante,ali ništa...oooopet bip...šetnja do Marca...vračanje i bip...e sada je dosta šetnje pitam Antu pa gdje bipka i šta,on izlazi i govori da nije kod njega,odlazimo do Marca,blejimo u svingere i vidimo da se srednji pomiće za centimetar gore dolje,pokušavam probuditi marca,ali mi trenutno ne uspijeva..,a kada je rola škljocnula i svinger zatreperio..stresem šator i budim Marca na silu id:: .
On izlazi i gleda svinger,a potom podiže štap i zateže ribu...koja je bila gore...uspije izvaditi predivnog ljuskaša.


Image


Do jutra se nije ništa dešavalo odnosno dok Marac nije ulovio još jednog ljepšeg i većeg šarana [drhiop] .
Budi me i kaže da bi možda mogao i prebaciti jer se magla kao malo razišla...cijelu noć je bilo koma,a u jutro još gore jer više nije bilo ni svijetla sa prečke strane...
Idem prebaciti i kada sam krenuo izvući treći štap...zapelo...kako zapelo jer nisam uspio olovo ni pomaknuti... Z.: .
Možda je korijen od lopoča...ništa, natežem štap,a zatim ga ravnam i polako vučem...popušta,podišem štap,aaaalii iznenadjenjeeee!!
Na štapu je riba...,a da nije pomaknula henger niti je signalizator pisnuo...
Možda je jasnije i zašto...





Premda bi to šaran bez problema sve riješio,on je odlučio čućati tamo negdje u travi...


Image


Image


Marčeve predivne ribe...koje su mu donesle iskrenu radost...


Image


Vrhhhhhhh!!!!!
Bravo!! 2::u


Image







U toku dana nas opet obilazi ekipa i od Davora saznajemo da dečki na četvorci i dalje nemaju griza,a mi smo svaki na dvije ribe i moje još jedno otkvačivanje...pa može li bolje u tim uslovima... ihii:: [drhiop] .
Pozdrav svim dečkima iz Duge Rese i već se dogovaraju idući ribolovi poslije Nove Godine.
Bistro!!

Post Reply

Return to “Rijeke, jezera, kanali i ostale destinacije”