Mrežnica

Sve lokacije gdje lovite, planirate loviti ili ih želite prezentovati drugima..

Moderator:Masterbih

Post Reply
ante_2
Piskaralo
Piskaralo
Posts:98
Joined:02 Apr 2015, 14:18
Mrežnica

Post by ante_2 » 13 Apr 2017, 11:48

Od početka godine odradio sam nekoliko lijepih ribolova..
Nakon dugo dugo godina nam se i Mrežnica zaledila te smo bili u ne mogućnosti loviti 12 i 1 mjesec ali nakon toga smo malo pričekali da se voda podigne za koji stupanj te smo kolega Marko i ja odlučili loviti 3 dana.

Dolaskom na vodu očekuje nas sunce ali ubrzo je krenuo vjetar koji nije stao sva 3 dana uz sve moguće promjene smjera puhanja i jačine.
Prvi dan sam nakobrao kilu boila na 60-desetak metara u najgušću travu koju sam mogao pronaći jer je velika voda dobar dio odnjela ali riba se zadržavala po travi jer je tu pronašla sigurnost od kormorana a na plićem dijelu je bila zbog sunca.
Prvi dan i noć ja dobivam 2 manja šarana a Marko gubi 2, ali svjesni da smo pronašli ribu lagano krećemo sa umjerenim hranjenjem jer je voda još uvijek nešto sitno iznad 8 stupnjeva..
Kako su se ribe pokrenule tako je krenulo i njihovo hranjenje te su grizevi postali češći i ubrzo smo na 7-8 riba i oko 4 popodne kreće vjetar popraćen pljuskom koi ne staje do 23h te umjesto kiše počinje snijeg i tu smo mislili da je ribolov gotov ali nešto sitno iza ponoći imam griz i vadim predivnog golaća od 15+. Sretan kao radio zauzimam poziciju u toploj vreći i do jutra se fino odmaram dok nas oko 6 ne probudi najljepši mogući zvuk, zvuk signalizatora. Uz jutarnju kavu dobivamo još koju ribu i još koju gubimo ali više nego zadovoljni pakiramo stvari i oko 11 napuštamo Mrežnicu.
Ukupno smo imali 11 riba od 15 grizeva a ribe su se kretale od 2kg pa do 15kg što je za početak godine za Mrežnicu više nego odlično.


Koliko smo stizali tako smo i lovili te imali još nekoliko lijepih dnevnih ribolova ali najbrži ribolov je bio zadnji..
Čujem se sa Markom da bi nakon ručka mogli na vodu do mraka malo vidjeti gdje se što događa i dali je riba postala nešto zainteresiranija.
Dogovor kao obično pada jako brzo i dolazim u rekordnom roku an vodu i odlučim se na poziciju mlin ali eto Marko je valjda zacopran pa kad god idemo na vodu krenu kiša i vjetar.. Kako sam se brzo raspakirao tako sam se još brže nakon pola sata morao pakirati jer je bilo nemoguće loviti, kako mi kažemo spoilo se nebo i zemlja sa kišom i vjetrom.
Odlazimo do zgrade od Marka preko puta na drugu stranu Mrežnice te čekamo da se sve to malo smiri i nakon sat vremena vrijeme se mijenja, kao da ništa nije bilo opiči sunce i to je to. Vadimo štapove i ipak odlučujemo ostati na drugoj strani pored splava. Radim PVA stikove, na brzinu dipam boile i zabacujem. Samo što smo sjeli vidimo riba se opako pokrenula sa bacanjem i izvođenjem pirueta kao da su dupini hahaha. nakon 20-setak minuta imam silovit griz kakvog još u tušmeru nisam imao. Pogledamo se i iskomentiramo ili je veća riba ili se manji zakačio negdje oko repa jer je riba doslovno išla kamo je htjela. nakon 20-setak minuta dolazi uz obalu i radi prvi bijeg te vidimo da je ipak veća riba. Nakon nekoliko bjegova pod nogama ipak je predivna ljuska završila u podmetaču, sljedi standardna procedura slikanja i vaganja te puštanja. Vaga je pokazala 14.250kg. Gledam na sat i na neki način razočaran što je već 16h a u 18h moram biti kod kumova na rođendanu od djeteta, ostalih 2h je prošlo bez griza ali u 3h ribolova jedna riba i to predivna ljuska je meni više nego dosta :D :D


Image

Image

User avatar
čipo
Genije
Genije
Posts:1487
Joined:13 Jan 2012, 17:38
Location:Sisak

Re: Mrežnica

Post by čipo » 15 Apr 2017, 20:54

prelijepe tamne ribe!! ohh:

Post Reply

Return to “Rijeke, jezera, kanali i ostale destinacije”