Vrhnika SLO

Sve lokacije gdje lovite, planirate loviti ili ih želite prezentovati drugima..

Moderator:Masterbih

Post Reply
User avatar
rstare
Ribarcina
Ribarcina
Posts:393
Joined:01 Mar 2015, 19:44
Vrhnika SLO

Post by rstare » 28 Aug 2017, 17:12

Uz dogovor odpecali smo jednu kraću kampanju tu blizu mog doma na Vrhniki jezero Opekarna - Divjak... id::

Image

To je veoma teška voda zbog granja i mulja. Tu ima pet jezera, nastala su kad su prestali sa kopanjem gline. Veća dva sta puna granja i potopljenih drveta. Za početnika u šaranskom ribolovu preporuka je da se peca na prvim sa lijeve strane dok sta desna dva za iskušene ribolovce. U jezeru ima šarana, amura, dosta bijele ribe, štuke, smuča i kapitalnih somova...

Image

Posto sam prvi put pecao na toj poziciji, već sam u četvrtak i petak sondirao i bacio malo primame da si malo popravim šanse za koji griz. hihi:: Počeli smo u suboto rano u jutro, bacili malo hrane i počeli sa pecanjem.

Image

Pozicija gdje smo pecali bila nam je 6m prije granja na dubini 6m i sonar nam je prikazivao dosta ribe ali problem je blizina granja. Kao više puta kad sam pecao na ovi vodi, opet najbolje je radila jagoda sa AA2 mixa i squid peach bojla koja je urađena sa premium fish mixa. Pecali smo samo po danu i do nedjelje popodne imali 15 griza. Nismo ulovili neke kapitalne ribe ali tu je svaki griz i usačena riba jako zadovoljstvo, tako da jedva čekam na sljedeći put...Riba je vrlo borbena i daje nam jaki dril. oo::L Tu nema vremena za dril, treba odmah zatega i na čamac da ti ne ide u granje a onda ako ju izvučeš na sredinu jezera onda si miran i možeš uživati u drilu.

Image

Za primamu imao sam kukuruz, konoplju i bojle i veoma malo peleta. Imali smo grize skroz cijeli dan.

Image

Image

Po noći nismo pecali, izvadili smo štapove jer teško se digneš iz šatora u pravo vrijeme i da ti riba ne ide u granje. U nedjelju rano zabacili smo nazad i bacili hranu. Oko 9 sati u jutro prva riba na moj stap i otišla u granje a onda i od kolege štap piiiii i dobili smo šarkota oko 8 kila.

Image

Image

Image

Najveća riba bila je blizu 10kg.... [superr] tako da još čekamo one 10+ i 15+ i možda čak i 20+... ihii::

Evo to je to do sljedećeg puta...

Lp Robi

User avatar
Beli 059
Filozof
Filozof
Posts:2152
Joined:13 Jan 2012, 23:10
Location:Valjevo,SERBIA

Re: Vrhnika SLO

Post by Beli 059 » 03 Sep 2017, 18:59

Prelepo Robi..zaista...i ambijent i ribolov!

User avatar
tomoZG
ViP
ViP
Posts:681
Joined:12 Jan 2012, 17:44
Location:Croatia-Zagreb

Re: Vrhnika SLO

Post by tomoZG » 04 Sep 2017, 07:09

Respect Robi... bravo: bravo:
Image

User avatar
čipo
Genije
Genije
Posts:1487
Joined:13 Jan 2012, 17:38
Location:Sisak

Re: Vrhnika SLO

Post by čipo » 17 Sep 2017, 08:55

Opet lijepe fotke,a i to je način ribolova koji volim...tako da sve super!

User avatar
Fanatic
Ribolovac
Ribolovac
Posts:231
Joined:01 Mar 2015, 21:14
Location:CH

Re: Vrhnika SLO

Post by Fanatic » 02 Oct 2017, 20:41

Robi sve cestitke lepe ribe extra kapa dole :Dtt

Post Reply

Return to “Rijeke, jezera, kanali i ostale destinacije”