Tribaljsko jezero

Sve lokacije gdje lovite, planirate loviti ili ih želite prezentovati drugima..

Moderator:Masterbih

User avatar
GRGA RI
ViP
ViP
Posts:565
Joined:12 Jan 2012, 20:33
Location:HR RIJEKA
Re: Tribaljsko jezero

Post by GRGA RI » 06 Jul 2015, 22:45

Pozdrav!

Odjednom dva slobodna dana! Kakvo čudo! Što sad..., pa zna se... u ribičiju!
Ali, ovaj puta idu i klinci samnom. Mada više i nisu tako mali.
U dva puta sa autom do jezera i ekipa je na zipi.

Vruće je, slobodna je samo dvojka u plićaku. Z.:
A, što sad, na branu ne idemo, a na dvojci imamo bar malo hlada.
Nema veze, bit će nam dobro. Gogo ide sa nama i dobro društvo je tu.

Mali služe velike. [drhiop] Lijepo ih je odgojila mama. mhm::

Image

Ležarina je obavezna!

Image

Image

Drilalo se, al sve mala riba... id::
Nema velike ni za ljek!

Image

Navečer nam je dosta svega! hm::

Slikamo se i gotovo.

Image

Image

Drugi dan... nastavak c:c

Image

Više ne moraju učiti... sve se zna :.D

Image

Klinci nisu mogli više i otišli su doma. A onda ipak konkretna riba!
Nije bilo šanse da se svi uslikamo, ali neka, bit će bolje drugi puta.

Image

Image

Čak smo svjedočili regati na jezeru, što baš i nije uobičajena pojava.
Ipak su Dani smokava u selu, što je veliki događaj sa puno aktivnosti.
Djeca su se takmičila, i baš ih je bilo lijepo vidjet. 1::

Image

Pozdrav sa Triblja!

:HH

rio
Ribarcina
Ribarcina
Posts:322
Joined:12 Jan 2012, 19:31

Re: Tribaljsko jezero

Post by rio » 07 Sep 2015, 20:05

Evo jedna kampanjica prije tjedan dana, onako opuštajuća sa svojim ocem a par dana pred naše interne lige. Ostalo mi nešto jako malo boila pa sam skuhao par kila kukuruza i ponio nešto peleta, hranio na stotinjak metara i nisam se baš nićemu posebnom nadao ali me nakon gotovo 12 sati iznenadio prvi griz i odmah lijepi primjerak

Image

Tada je uslijedilo par grizova manje ribe koju nisam ni slikao pa opet jedan ljepotan

Image

I tako dok smo uživali u lijepom vremenu i debeloj hladovini moj otac poželi pecati kedere i babuške na mali štapić koji meni inače služi za špinanje, zabaci na 5-6 metara od obale na žito u pličaku gdje je dubina pola metra, kako je pecao na plovak ostavio štap na kamenu odjednom štap leti u vodu rolica zuji ko blesava i na sreću štap se zaglavljuje između dva kamena i kreće kako bi Beli rekao igranka

Image

Nisam mogao vjerovati da će ga izvući ali nako poduže borbe šaran od 11 kg je u kadici

Image

Image

Žao mi je što nisam slikao udicu koja je bila nešto veća nego za kedere ali ne puno, naravno skoro skroz izravnana. I tako u tridesetak sati ribolova skupili smo petnajstak grizova a deset riba vani. Večinom manja riba ali za kraj ma počastio i ovaj momak od 15tak kg

Image

Lovio sam na Masterbih boile Triger u ovoj kombinaciji...

Image

...i na boilu u konbinaciji sa Masterbih umjetnim kukuruzom

Image

Nakon par dana već smo bili na tekmi, četvrto kolo naše interne lige ali o tome će više Grga, bilo je opako...

User avatar
Masterbih
Moderator
Moderator
Posts:4660
Joined:02 Dec 2011, 16:58
Location:Germany
Contact:

Re: Tribaljsko jezero

Post by Masterbih » 09 Sep 2015, 13:18

Bistro Rio piv::

User avatar
GRGA RI
ViP
ViP
Posts:565
Joined:12 Jan 2012, 20:33
Location:HR RIJEKA

Re: Tribaljsko jezero

Post by GRGA RI » 20 Oct 2015, 12:57

Pozdrav!

Od silnih dogovora sa Riom za ribičiju opet ništa. Kada ja mogu par dana, on ne može i obrnuto! Z.:

I tako ja lovim za vikend, a Rio utorak i srijedu. hm::

Vrijeme je kišovito a riba slabo radi. Samo 4 griza ali i dvije lijepe ribe...

Image

Image

Image

Gledam zadnju ribu... hm, poznata mi je... ohh:
Je li to ona moja stara riba?... i tražim po svojoj arhivi slika... [dedda]

I nađem ju... moja druga dvadesetka.... imala je 20.05 u prvom mjesecu prošle godine, a sada 18.5 kg

Image

Ribe su ulovljene na Masterbih mamce koji su nam ostali sa našeg internog šaranaškog takmičenja.

viewtopic.php?f=23&t=1572&start=90

Vikend... samo takav!
ura::

User avatar
GogoRush
Guru
Guru
Posts:804
Joined:15 Jan 2012, 19:05
Location:Zagreb, HR

Re: Tribaljsko jezero

Post by GogoRush » 20 Oct 2015, 13:44

Po ovom šašavom vremenu kad se u toku dana mijenja vrijeme i tlak pa onda i kiša ovo je ipak lijep ulov. Zato Grga ovo su ipak lijepe i velike ribe i uspješan ribolov.
Zahvaljujući ovakvom vremenu (naglom padu temperature zaka i vode) riba se povlaći u dublje dijelove jezera i slabije grize pa je treba duže čekati, a i lošiji su grizevi. Kad je griz u ovakvim uslovima onda je i veća riba kojoj treba više hrane da bi opstala u zimskim danima.
Sve u svemu ovo je uspješan ribolov i sve čestitke na lijepim i velikim ribama. [superr]

User avatar
Beli 059
Filozof
Filozof
Posts:2152
Joined:13 Jan 2012, 23:10
Location:Valjevo,SERBIA

Re: Tribaljsko jezero

Post by Beli 059 » 20 Oct 2015, 16:28

Lepo pecanje ....frendu ..prelepe ribe .

A Tribalj jos jednom pokazjuje da je prelepa voda!!

rio
Ribarcina
Ribarcina
Posts:322
Joined:12 Jan 2012, 19:31

Re: Tribaljsko jezero

Post by rio » 07 Feb 2016, 16:18

Konačno uspio isplanirati jednu pravu kampanju u ovoj godini, prošla mi je bila katastrofa u pogledu slobodnih ribolova, interna liga i rad u udruzi onemogučili su me totalno. Grga mi opet nemože pa prijatelj Gogo pošto je na godišnjem ide samnom. Dolazi na jezero par sati prije mene i ubrzo mi šalje sliku onako da me nabrije...

Image

Vrijeme je pravo zimsko, noći su dobrano hladne a po danu se uz sunce da izdržat a voda je na 6 stupnjeva. Dolazim oko 19:00 i u mraku rasklapam pribor i zabacujem. Pripremio sam si partiklu po recepturi našeg majstora Belog koji mi o tom "zrnovlju" priča već godinama kemija:: , par kila boila i to je to. Pošto je već dobrani mrak naravno da nemislim spombom sad nešto mlatit, krećem sa topivim S2B kuglicama u pasti koju sam napravio. I stvarno se jako ugodno iznenađujem kad dobivam nakon sat vremena prvu ribu.

Image

Jest da je mali ali je za ovu godinu prvi a i mislim si kako je hladno ko zna dali ću imat još šta. Ali na moju sreću do jutra dobivam još šest riba istom taktikom (bez hranjenja) Gogo koju ribu manje ali obojica sretni do bola, jest da je najveća 5 kg. ali zima je i to je super. Ujutro prekrasan krajolik okupan suncem i laganim mrazom...

Image

Image

Image

Sad si poslije jutarnje kavice lijepo uspijevam formirati hranilište i po prekrasnom danu čekam taj čarobni zvuk signalizatora. Ali na naše iznenađenje gotovo 24 sata nemamo griza. Ja sam uporan i dalje održavam hranilište ali onako lagano da ga nepretrpam. I to je bila dobra taktika jer u završnici kampanje tojest zadnju noć i jutro dobivam 10 grizova...

Image

Image

A na moju žalost največu ribu kampanje (15 kg.) moram slikati u kadici jer Gogo taman otišo na kavicu Z.:

Image

Kada mi je riba sjela na hranilište sve grizove sam dobio na ovu ubojitu konbinaciju...

Image

Na kraju sam skupio 16 grizova i samo dvije su mi otpale, presretan i dobrano umoran odlazim doma sa još jednim pogledom na "raj"

Image

Image

Pozdrav svima sa željom da i vama krene nova sezona kao i meni :.D

User avatar
tomoZG
ViP
ViP
Posts:681
Joined:12 Jan 2012, 17:44
Location:Croatia-Zagreb

Re: Tribaljsko jezero

Post by tomoZG » 07 Feb 2016, 17:07

Haaaaaaa, počela peglaona...Svaka čast frende !!!
Image

User avatar
Beli 059
Filozof
Filozof
Posts:2152
Joined:13 Jan 2012, 23:10
Location:Valjevo,SERBIA

Re: Tribaljsko jezero

Post by Beli 059 » 08 Feb 2016, 19:46

Prvo svaka cast na kampanjici i ulovima zaista jako dobro za pocetak sezone.

O lepotama Triblja vise necu ni pisati ni misliti jer si samo ovom kapanjom doveo moj adrenalin do uzrelosti...i prevelike zelje da se tamo sretnemo.

Nadam se da je taktika sa zrnevljem dala rezultate i da ti je pomogla u unapredjenju tvog vec bogatog iskustva na toj vodi!! Di::

Bistro frende i do skorog vidjenja!! piv:: bdr:

Bistro! :HH

rio
Ribarcina
Ribarcina
Posts:322
Joined:12 Jan 2012, 19:31

Re: Tribaljsko jezero

Post by rio » 09 Feb 2016, 09:22

Beli 059 wrote:Prvo svaka cast na kampanjici i ulovima zaista jako dobro za pocetak sezone.

O lepotama Triblja vise necu ni pisati ni misliti jer si samo ovom kapanjom doveo moj adrenalin do uzrelosti...i prevelike zelje da se tamo sretnemo.

Nadam se da je taktika sa zrnevljem dala rezultate i da ti je pomogla u unapredjenju tvog vec bogatog iskustva na toj vodi!! Di::

Bistro frende i do skorog vidjenja!! piv:: bdr:

Bistro! :HH
Hvala frende, taktika sa zrnovljem mi je promjenila razmišljanje o partikli i dala ponovo na razmišljanje i usavršavanje onog našeg kemijanja što svi jako volimo i svakako obogatila moje iskustvo, hvala još jednom i do skorog viđenja na Triblju ura::

Post Reply

Return to “Rijeke, jezera, kanali i ostale destinacije”