Tribaljsko jezero

Sve lokacije gdje lovite, planirate loviti ili ih želite prezentovati drugima..

Moderator:Masterbih

User avatar
reuf1234
Piskaralo
Piskaralo
Posts:70
Joined:10 Jul 2012, 14:42
Location:Ljubljana Slovenija
Re: Tribaljsko jezero

Post by reuf1234 » 09 Feb 2016, 10:25

Svaka čast ni ZZ:: vam ne može ništa kl::
born to fish forced to work

User avatar
Masterbih
Moderator
Moderator
Posts:4660
Joined:02 Dec 2011, 16:58
Location:Germany
Contact:

Re: Tribaljsko jezero

Post by Masterbih » 09 Feb 2016, 19:49

Bistro Rio ZZ:: 2::u

User avatar
čipo
Genije
Genije
Posts:1487
Joined:13 Jan 2012, 17:38
Location:Sisak

Re: Tribaljsko jezero

Post by čipo » 10 Feb 2016, 09:17

Šta reći...osim...Bravo!! kl::

dejak
Ribarcina
Ribarcina
Posts:290
Joined:12 Jan 2012, 18:33
Location:Bačka Palanka

Re: Tribaljsko jezero

Post by dejak » 10 Feb 2016, 23:43

E kada ovako krene godina..... :Dtt
Svaka čast Majstori

User avatar
rocko
Ribolovac
Ribolovac
Posts:151
Joined:12 Jan 2012, 03:45
Location:Austria

Re: Tribaljsko jezero

Post by rocko » 13 Feb 2016, 01:37

Frende samo peeeeglaj. Svaka cast!!

rio
Ribarcina
Ribarcina
Posts:322
Joined:12 Jan 2012, 19:31

Re: Tribaljsko jezero

Post by rio » 10 Mar 2016, 21:19

Vrijeme kod nas katastrofa, ciljam barem jedan i pol dan da mogu istestirati dobiveni materijal ali to jednostavno nije moguće. Prateći svaki dan prognozu ipak se odlučujem za 06.03. nedjelja popodne. Dan prije rolam boile i držim se zadanih uputa našeg gazde. A ovo je arsenal s kojim raspolažem...

Image

Dakle u prvu kuglu stavljam uz 15 ml ulja i malo sladila 30 ml liquida, u drugu 10 ml liquida, 30 ml crab extracta a u treću po mom izboru crab extract i malo mirisa pineapple. Mix se lako mijesi i perfektno rola...

Image

...a boilice 14 mm ispadaju savršene

Image

Uz te 3 kg boila slažem sitnu partiklu koju simbolično nazivam "odi dedi" (stvarno neznam zašto,hehe) nje imam oko 4 kg.

Image

Kao što rekoh stižem na jezero u nedjelju oko 16 sati, slažem pribor i zabacujem prije mraka. Ekipa koja je bila za vikend osim par manjih riba i prekrasne 19tice doživjela je i olujno jugo koje im je polomilo šator. Zbog svih tih okolnosti s nestabilnim vremenom odlučujem se za meni nepopularnu poziciju kod ribičke kućice, jer tamo nemoram slagati šator...

Image

Ne moram puno kemijati, na svaki štap jedna vrsta testne boile i neizostavna pasta koja mi je ostala od rađenog mixa...

Image

Image

Hranilište slažem na 110 m, i na početku više trpam partiklu, boile posolim na kraju preko te partikle. Nemam griza sve do blizu ponoći, manja riba ali neka mislim si i to je ok. I onda ko na traci u prosijeku svaki sat griz. Ribe su sve od 3 do 5 kg pa ih pošto sam sam neslikam a i kišica mi stalno sipi. No pred jutro dobivam van hranilišta lijepu ribu i nju u čuvaricu čekajući jutro i kolegu Marinka da me slikne.

Image

Image

Grizovi ko odrezani staju ujutro oko 6 sati i šta god da ja radio uspijevam samo ovog ljepotana dobiti preko dana...

Image

A sa dolaskom noći opet eldorado, nema spavanja sad su grizovi i češći. Nešto sliknem i sam jer vrijeme je sve gore i gore i mislim si bolje da opalim koju fotku dok još mogu.

Image

Image

Image

A dolaskom zore i sve ljepše ribe, ovaj mi je posebno zapeo za oko...

Image

Image

Bilo je i dupljaka...

Image

... i pravih manekena

Image

Image

A na ovoj se slici stvarno vidi kako sam zgužvan nako neprospavane dvije noći...

Image

I sad rezime:

U 46 sati ribolova imao sam 18 grizova, otpala jedna manja riba uz samu obalu, najveća riba kampanje 13,200kg, i još tri ribe 10+, ostale su sve bile ribe od 3 do 8 kg ali za ovo doba godine i vrijeme toliko nestabilno ja sam presretan. U početku sam bilježio na koju boilu sam dobivao ribe ali sam svatio da to uopće nema smisla jer grizla je na sve tri konbinacije podjednako. Za kraj mogu samo reći da sam opet ugodno iznenađen ovim boilama koje me lagana podsječaju na neku konbinaciju AA2 i cream nut. Dobrano sam bio satran nespavanjem i kući neznam ni sam kako sam vozio ali jako zadovoljan i ispunjen mogu samo ovom slikom proglasiti pobjednika

Image

User avatar
rstare
Ribarcina
Ribarcina
Posts:393
Joined:01 Mar 2015, 19:44

Re: Tribaljsko jezero

Post by rstare » 21 Mar 2016, 18:45

Tribaljsko jezero…
Konačno se odlovila prva kampanja, a ovi put se to odradilo na Tribaljskom jezeru. Čudovito jezero koje se ponaša sa lijepima i borbenima šaranima. Lovili smo dva puna dana, voda je bila još hladna ali ipak smo uspjeli uloviti nešto lijepih riba i otvorili novu sezonu. Lovili smo na brani za koju kažu da je uvijek dobra pozicija.

Image

A vrijeme bilo je super [superr]

Pogled ili ima kakvih aktivnosti na vodi…

Image

Za hranjenje sam upotrebo partikal i 4mm pelete. Lovilo se negdje na oko 100 metara možda i malo dalje a bojle bile su mi izrađene iz green monster mixa i blody fish mixa. Najviše griza je bilo na bojlu frankfurter spicy iz blody fish mixa 18mm koja mi je popuno izrađena iz masterbih komponenta i kombinirao sam ju sa pop up scopex 10mm.

Image

Dolazili smo u petak a prvi griz bio je u noći oko 12 sati. Bio je mali šarančić ali prvi upis u novi sezoni.

Image

Onda do jutra kolega je dobio dvije lijepe ribe i znali smo da smo na dobrom putu da se još nešto ulovi.

Image

U jutro oko 10 sati bummm i ja sam konačno ulovio jednog lijepog šarana, kojeg sam premamio na frankfurter spicy bojlo i scopex pop up 10mm.

Image

Image

Image

A onda su došli kolegi i imali smo šansu za jednu lijepu sliku…

Image

Image


Šta još da kažem lijepi ribolov na ovom prekrasnom Tribaljskom jezeru i kvalitetno druženje sa kolegama… [superr]
A tako kako sam počeo, sam i zaključio sa jednim malim šarančićem.

Image

Ali vratit ćemo se i nadam se novih borba sa Tribaljskim ribama… 2::u

User avatar
Masterbih
Moderator
Moderator
Posts:4660
Joined:02 Dec 2011, 16:58
Location:Germany
Contact:

Re: Tribaljsko jezero

Post by Masterbih » 21 Mar 2016, 21:15

Uh kako lijepe ribe i idila na vodi, odmah me neka nervoza uhvati da krenem dole smoke::
Bistroooo piv::

User avatar
rstare
Ribarcina
Ribarcina
Posts:393
Joined:01 Mar 2015, 19:44

Re: Tribaljsko jezero

Post by rstare » 22 Mar 2016, 05:46

A još malo... :.D

User avatar
Beli 059
Filozof
Filozof
Posts:2152
Joined:13 Jan 2012, 23:10
Location:Valjevo,SERBIA

Re: Tribaljsko jezero

Post by Beli 059 » 23 Mar 2016, 13:30

Mislim da kad budem zabacio posle pet godina iscekivanja ..da ce da me udari kap ...hahahah joooa josss malooo!! :HH

Post Reply

Return to “Rijeke, jezera, kanali i ostale destinacije”