Rijeka Bosna

Sve lokacije gdje lovite, planirate loviti ili ih želite prezentovati drugima..

Moderator:Masterbih

User avatar
Masterbih
Moderator
Moderator
Posts:4660
Joined:02 Dec 2011, 16:58
Location:Germany
Contact:
Re: Rijeka Bosna

Post by Masterbih » 03 Jul 2013, 19:59

Kolika ti je bila tezina olova?
Pretpostavljam da se radilo o klenu ili mreni, ali opet prvi put je prvi put i lijepo je cuti taj zuk bzzzz. piv::

Carp lover
Napredan clan
Napredan clan
Posts:38
Joined:10 Nov 2012, 21:22
Location:BiH,Zenica

Re: Rijeka Bosna

Post by Carp lover » 03 Jul 2013, 20:34

Na jednom stapu 50grama,a na drugom 70g...
Na ovom sto je bilo neke "akcije" je 50g...
C&R

User avatar
Masterbih
Moderator
Moderator
Posts:4660
Joined:02 Dec 2011, 16:58
Location:Germany
Contact:

Re: Rijeka Bosna

Post by Masterbih » 03 Jul 2013, 21:53

100gr. ti je minimalno na Bosni ma kakav god teren bio, a kako si naveo to mjesto, ja bi stavio i 150g hladno.
To te zezao klen ili mrena garant.

enko
Napredan clan
Napredan clan
Posts:38
Joined:18 Jan 2012, 14:50

Re: Rijeka Bosna

Post by enko » 07 Jul 2013, 22:35

Carp lover wrote:Posto je prvi ribolov na sarana (tek sada nazalost) ma kako god zavrsio i koliko god da je trajao imam neku zelju da napisem kako je to izgledalo... krezi::

Svasta se izdesavalo,promijenio sam planove mnogo puta,provodio dane posmatrajuci vodu i trazeci pravu lokaciju,cak sam i u zadnjem momentu odustao od planiranog i iskusao srecu na sasvim drugom mijestu...

Spakovao sam stvari,pripremio stapove ;-),prihranu,mamce i zaputio se na vodu.Odmah po dolasku prihranim poziciju gdje planiram loviti,na granici vodene struje.Sreca nikog u to vrijeme nije bilo na vodi da me vidi da hranim.Raspakujem stapove i dolazi i taj prvi zabacaj sa novim stapovima,huh buh:: .Prvi pokusaj neuspjesan,udica se zakaci za granu iza mene,ni drgi pokusaj nije puno bolji,stim sto je ovaj put udica za malo mogla da zakaci grm ali na drugoj strani obale,covjecee sto leeeetii hihi:: ,namotam najlon prije nego je olovo palo na dno i onda treci put iz "prve" krezi:: tacno na planirano mijesto.Sa drugim stapom nije bilo problema,vec sam osjetio pomalo kako i sta treba.Namjestim stapove na racve i slijedi cekanje.Proslo je otprilike 1h od zabacaja i primjecujem okretanje spulne na jednoj masinici,krenulo je polako pa onda pocelo ubrzavati,pomislim evo ga [superr] ,lagana kontra uff,nista,ni boile ni ribe [zvizzu] ,nema veze bitno je da riba radi,biti ce jos prilika...Ponovo zabacujem stap,odlazem na raslje i cekam...2-3h iza toga nista se nije desavalao,u medjuvremenu sam opet malo prihranjivao,bacao sam cesce ali manje kolicine prihrane ,iz prostog razloga da voda ne odnese odmah svu primamu...Razmisljam sta bi mogao biti uzrok fulanja,udica,dlaka,tezina olova,a mozda i nije sargo zagrizao...Opet isti stap,spula se poce okretati sporo i stade na sekundu,dvije i onda poce opet ali dosta brze nego prvi put,opet kontra i opet nista, Z.: Z.: ,izvucem udicu boila stoji na dlaci ali sa jedne strane kao da je odgrizena,moguce da je klen odradio svoje...Poslije toga nije bilo ni griza vise,malo malo razocaran sto sam imao "griz" ali ne realizovan,a u jednu ruku prezadovoljan jer sam odradio i svoj dugo dugo ocekivani ribolov sa novim stapovima...

BISTRO !!
Neznam koliko si pecao na rijeci bosni ali ako zelis rado cu te uputiti na neke terene u zenici i oko zenice sto se tice sarana

Carp lover
Napredan clan
Napredan clan
Posts:38
Joined:10 Nov 2012, 21:22
Location:BiH,Zenica

Re: Rijeka Bosna

Post by Carp lover » 08 Jul 2013, 08:45

Bio bih ti zahvalan :Dtt
C&R

User avatar
Alas
Moderator
Moderator
Posts:366
Joined:09 Dec 2011, 17:18
Location:----Bosna & Hercegovina----

Re: Rijeka Bosna

Post by Alas » 08 Jul 2013, 18:48

Enko pomozi svom sugradjaninu ,nemoj bit cicija :) najbolje da odete zajedno i covjeku malo prakse i tvojih saranskih trikova pokazes . Bistro vam bilo majstori

enko
Napredan clan
Napredan clan
Posts:38
Joined:18 Jan 2012, 14:50

Re: Rijeka Bosna

Post by enko » 23 Jul 2013, 07:33

Alas wrote:Enko pomozi svom sugradjaninu ,nemoj bit cicija :) najbolje da odete zajedno i covjeku malo prakse i tvojih saranskih trikova pokazes . Bistro vam bilo majstori
Zar je enko bio cicija nekad :D.nikakav problem nije pomoci samo nek se javi

Sent from my ST21i using Tapatalk 4 Beta

Carp lover
Napredan clan
Napredan clan
Posts:38
Joined:10 Nov 2012, 21:22
Location:BiH,Zenica

Re: Rijeka Bosna

Post by Carp lover » 24 Jul 2013, 19:00

Tu sam,javio se :D
C&R

enko
Napredan clan
Napredan clan
Posts:38
Joined:18 Jan 2012, 14:50

Re: Rijeka Bosna

Post by enko » 24 Jul 2013, 22:24

Napisi mi na pm koliko poznajes terene oko zenice i šta te tacno zanima da nespamamo na temi

Sent from my ST21i using Tapatalk 4 Beta

Post Reply

Return to “Rijeke, jezera, kanali i ostale destinacije”