Som 2013

Slobodne teme o varaličarenju..

Moderators:Masterbih, Alas

User avatar
Jolač
Ribolovac
Ribolovac
Posts:241
Joined:12 Jan 2012, 17:45
Location:Bosanski Brod
Re: Som 2013

Post by Jolač » 04 Mar 2013, 18:36

Svaka čast plut na ulovima,odlične fotke i BISTRO :HH :HH :HH

Plut
Guru
Guru
Posts:891
Joined:12 Jan 2012, 17:21
Location:Sisak

Re: Som 2013

Post by Plut » 10 Mar 2013, 17:26

Image

User avatar
djuzepee
Piskaralo
Piskaralo
Posts:58
Joined:12 Dec 2011, 19:33
Location:Tešanj
Contact:

Re: Som 2013

Post by djuzepee » 10 Mar 2013, 17:48

Image

orka šedtvister 13 cm
vmc 10 gr.
st.croix 9' 2 oz.
pp 15 lb.
zauber 4000
"Čudno je kako je malo potrebno da budemo srećni, i još čudnije: kako često nam baš to malo nedostaje."

Ivo Andrić

User avatar
aha carp
Ribarcina
Ribarcina
Posts:357
Joined:12 Jan 2012, 17:57
Location:Tešanj-BiH

Re: Som 2013

Post by aha carp » 10 Mar 2013, 19:08

Bistro Djuzepeeee,svaka čast,ovjerio si štap.

Plut
Guru
Guru
Posts:891
Joined:12 Jan 2012, 17:21
Location:Sisak

Re: Som 2013

Post by Plut » 12 Aug 2013, 17:50

Image

Image

Mali,ali vesele :D

Plut
Guru
Guru
Posts:891
Joined:12 Jan 2012, 17:21
Location:Sisak

Re: Som 2013

Post by Plut » 19 Aug 2013, 21:02

Image

Plut
Guru
Guru
Posts:891
Joined:12 Jan 2012, 17:21
Location:Sisak

Re: Som 2013

Post by Plut » 28 Aug 2013, 08:17

U sat vremena uspio upisat i malog Smuđai lijepog Soma :D

Image

Plut
Guru
Guru
Posts:891
Joined:12 Jan 2012, 17:21
Location:Sisak

Re: Som 2013

Post by Plut » 30 Aug 2013, 19:59

Danas sam imao slobodan dan jer se radi i subota i nedjelja pa odlućim dragu odvest na posao ujutro
a stvari su već bile u autu spremne da poslije kad ju ostavim u firmi skočim u čamac i tutanj na Savu.
Baš me krenulo od samog dolaska do čamca pa do samog izlaska.Spuštam se do čamca,a on pun vode do vrha,
šta sad,kantu u ruke i prazni vodu da bi ikud krenuo.Sam sam jer je petak i svi rade,a ja slobodan.Konačno
isplovljavam i mijenjam smijer koji sam si isplanirao.Ne idem uzvodno već ću se spuštat nizvodno.Probat ću
prevarit u spustu koju Štuku,a gdje mi se teren svidi ide sidrenje pa potraga za Smuđem,možda Somom.Ubrzo
lovim nekoliko Klenova a ovog i slikam ma da mi je samom skroz nezgodno.

Image

Dok sam na kamenoj obali bacam razne metaln varalice,a čim je neki limančić ili mi se svidi teren za silikonca
spuštam sidro i češljam silikoncima.

Image

Lovim i malu štukicu,ali ipak bi htio nešto veću da mi malo probudi adrenalin. :)
Dolazim do mijesta gdje me povrat vode i toka drži na mijestu kao da sam usidren.Skidam žlicu i kvačim Masterbihovog
Skeletora koji je bio sniježno bijele boje,ali je poprimio boju u kutiji od zelenog.Pretražujem mirniji tok,ali se ništa ne događa
pa prelazim na spoj brze vode i povrata struje kad na samom spoju dobivam trkac,slijedi kontra i pomislim,lijep Smuđ.U
vrlo kratkom vremenu mi je jasno da opet imam pravog Soma i borba je strašna.Vuče čamac i mene lagano uzvodno i na obalu
prema hrpi trave i ganja.U glavi mi prolazi gotovo je,ne mugu ga zadržat kad vuče i čamćić jer nism usidren.Pred samim grmom
uspijevam ga okrenut i kreće na vodu.Hvata jačinu struje i sad pičimo nizvodno.Da je to bar netko mogao snimit s obale.
Konačno posustaje umoran baš kao i ja.Stavljam mu ruku u usta ubacujem u čamac i divim se borbi koju mi je pružio za
pamčenje.

Image

Image

Ruke štrikaju od borbe,a noge se tresu od uzbuđenja .Zovem jednog prijatelja da me slika,jer drugi koji su često samnom
u čamcu ne mogu jer rade i on stiže za 10-tak min.Žao mi je što nisu i bolje fotke,ali treba zvijerku od 19,4 kg držat za
fotku,a ni on nije imao iskustva sa mojim fotićem.

Image

Image

Image

E da sad kad imam i fotke ove prekrasne ribe imam još poprilično vremena da lovim dalje dok ne dođe vrijeme da
poberem svoju dragu,tamo gdje sam je i ostavio. :D
Vozim se bliže mjestu gdje vežem čamac pa ću još tamo ganjat Klenove.Tako je i bilo.lovim ih nekolicinu i rekoh sam sebi
još ulovim jednog,slikam i krećem doma.Lovim ovog sa slike.

Image

Taman ga slikam on odskoći iz ruke u vodu,a kako sam štap za vrijeme slikanja držao među nogama ravno da gleda
u nebo lobi ga kao triješćicu u samom vrhu.Stijero ga u mrtvi kut i krc Z.:

Image
Odmah spremam sve i ravno na vez.Da bi mi kraj tj.izlazak iz čamca bio na samom kraju još slađi,pada mi vaga u vodu,
ali je uspijevam uhvatit.Bacam i nju u kantu i završavam svoj ribolov za danas.

Image

Ovaj Som mi je prva riba na Skeletora pa 19.4 kg :Dtt

User avatar
Alas
Moderator
Moderator
Posts:366
Joined:09 Dec 2011, 17:18
Location:----Bosna & Hercegovina----

Re: Som 2013

Post by Alas » 30 Aug 2013, 20:52

Kralju svaka cast 1::

User avatar
Masterbih
Moderator
Moderator
Posts:4660
Joined:02 Dec 2011, 16:58
Location:Germany
Contact:

Re: Som 2013

Post by Masterbih » 30 Aug 2013, 22:15

Bistro Plut majstore [ajajaj]
Ako zanemarimo stap i vagu, dan je bio i vise nego dobar [drhiop]

P.S. Sta je ono na slici iza u vodi kad drzis stukicu na kasici, neki klobuk od ribe ili? B:(

Post Reply

Return to “Ostalo”