fider

Moderator:Masterbih

igor032
U razvoju
U razvoju
Posts:34
Joined:21 Feb 2012, 21:46
Location:cacak
fider

Post by igor032 » 24 Feb 2012, 13:10

narode el neko koristio masterbih fider hranu,ja nisam a nadam se da cu ove sezone i nju oprobati na zapadnoj moravi,kao i na gruzanskom i medjuvrsju,zanima me da li ima neke zanimljive hrane za deveriku

eko
Keder
Keder
Posts:18
Joined:14 Feb 2012, 15:49

Re: fider

Post by eko » 26 Feb 2012, 14:43

Gdje , u Zagrebu , ima za kupiti Masterbih feeder podhrane ?

igor032
U razvoju
U razvoju
Posts:34
Joined:21 Feb 2012, 21:46
Location:cacak

Re: fider

Post by igor032 » 26 Feb 2012, 19:34

dok malo projure ove vode pa cemo da vidimo sta ce biti,dal poplave dal pecanje ura:: prolece

igor032
U razvoju
U razvoju
Posts:34
Joined:21 Feb 2012, 21:46
Location:cacak

Re: fider

Post by igor032 » 26 Feb 2012, 22:57

ove masterbih primame za fider i potonjak,da li spadaju u skupe hrane,i ima li neka akcija da se covek snabde malo povoljnije,pa kazu ekonomska kriza je

User avatar
rocko
Ribolovac
Ribolovac
Posts:151
Joined:12 Jan 2012, 03:45
Location:Austria

Re: fider

Post by rocko » 03 Mar 2012, 17:46

Danas se sreo sa Masterbih vlasnikom i popricali nekih 20-ak minuta jer vise nije imao vremena, ali izmedju ostalog je spomenuo da se radi na tome i razvoju necega jeftinijeg, ali ucinkovitog.
Ne neko smece vec spustiti cijenu koliko je to moguce, a da ta hrana ostane lovna.
To je sto se tice fidera.

Popili picence, a onda je on morao dalje na sastanak u Austriju. piv::

User avatar
Masterbih
Moderator
Moderator
Posts:4660
Joined:02 Dec 2011, 16:58
Location:Germany
Contact:

Re: fider

Post by Masterbih » 04 Mar 2012, 17:55

Evo Rocko je sve rekao.
Bit ce i jeftinijih varijanti.

eko
Keder
Keder
Posts:18
Joined:14 Feb 2012, 15:49

Re: fider

Post by eko » 05 Mar 2012, 08:19

Mene zanima naj skuplja varijanta od koje , naravno , očekujem max. učinak .
Kolko može biti jeftinija hranarina ako me naj jeftinija kupovna hrana košta 10ak Kuna a potrošim najviše kg. dnevno (ne hranim iz ruke več samo hranilicom) i nije da ne odrađuje ali ribu drži kratko vrijeme na mjestu dok recimo hranarina od 60ak Kuna primamljuje ribu i drugi dan bez hranjenja , tako sam i naučio , "kolko para tolko mjuze" .
Ima ,istina , nekih Mađarskih hranarina koje su skupe ali kaj kad od hrane ispadne blato i ne ispada iz hranilice .
Znam za kvalitetnu i relativo povoljnu hranarinu na koju sam ulovio hrpetinu riba ali , naravno , nebi je reklamirao na ovom forumu , čekam reklamu za Zagreb pa da probam Masterbih , lovim na " divljim " vodama tako da sistemi moraju taktički biti speglani do detalja a hrana kvalitetna inače ....... c:c

User avatar
Masterbih
Moderator
Moderator
Posts:4660
Joined:02 Dec 2011, 16:58
Location:Germany
Contact:

Re: fider

Post by Masterbih » 05 Mar 2012, 12:29

Ima tu mnogo faktora, ali u svakom slucaju kvalitet je bitan.
Poenta i jeste da ribolovac provali sta u datom trenutku najbolje radi i koja kombinacija jer nekad sam odlicno prolazio sa basic feeder miksom (Masterbih neutralni miks) dok onaj originalni nije riba prihvatala, a mozda je trebalo i vremena?
U svakom slucaju, ja ne zelim da cekam, cilj igre i jeste sto prije dobiti ulove.
Nekada je to bilo 50:50 Bazni i carp feeder, a nekad bazni nema sanse dok obicni rastura.
Mislim da je uvijek pametno krenuti sa laganim, a onda pojacavati i traziti kombinaciju, a ne odma jak jer to nekad zna dati kontra ucinak.
Naravno, ovo sve vuce na brzi ucinak itd.., ali ukoliko se radi o rijeci i nekom vasem mjestu na kojem lovite redovno tad je odlicna taktika konstantno po malo i rezultati ce biti sve bolji i bolji dan za danom.
Nase rijeke su pretrpane starim hljebom-kruhom i riba na kupovne hrane nekad ne ragira odma vec se uspanici i treba 1-2 dana dok sve to prihvati, a nekad je prihvati odma, nekad morate traziti dobitnu kombinaciju, ali sve to i jeste car ribolova.
Ukoliko bi samo kupili hranu i znali da ce biti griz za grizem onda to vise nije tako zanimljivo + kad na sve to nadodamo, cak i sa perfektnom hranom ne mozete postici neki rezultat ako ste na losoj poziciji itd.

User avatar
urbanfeeder
Keder
Keder
Posts:20
Joined:27 Feb 2012, 01:11

Re: fider

Post by urbanfeeder » 05 Mar 2012, 23:14

masterbih lepo si napisao Di:: ! za primer: u nedelju sam lovio na rijeki. upotrebljivao sam primamak (traper red feeder, pržena konoplja, težka zemlja, la sirene x21,strawberry peleti i kokuruz) a za mamak sam imao kokuruz sa aromu tutti frutti.voda je imala 9,6 stupnjeva i bio je lep sunčan dan. rezultat pecanja bio je odličan! A danas, lovio sam na isti sistem, isti primamak, isti mamak, ista lokacija, ista temperatura vode, ista dubina,sve sve sve isto, a rezultat porazan de:: hm:: a za jutri napravio sam 2 totalno različna primamaka i vidjet čemo kemija:: oo::L

igor032
U razvoju
U razvoju
Posts:34
Joined:21 Feb 2012, 21:46
Location:cacak

Re: fider

Post by igor032 » 11 Mar 2012, 21:34

ljudi pa gde ima da se kupi ta bolja tja dobra hrana, ako neko zna u cacku i kraljevu neka mi kaze

Post Reply

Return to “Praškasta hrana za fider i dubinac”