Štapovi za daleke izbačaje

Sve o štapovima i rolnama..

Moderator:Masterbih

User avatar
Masterbih
Moderator
Moderator
Posts:4660
Joined:02 Dec 2011, 16:58
Location:Germany
Contact:
Re: Štapovi za daleke izbačaje

Post by Masterbih » 20 Aug 2013, 09:32

Onaj stap koji smo testirali je bio 3,6m i 3,5lb.
Cijena u Njemackoj je cirka 50-60€

User avatar
Linear
Genije
Genije
Posts:1096
Joined:12 Jan 2012, 21:50
Location:Gracanica, BiH

Re: Štapovi za daleke izbačaje

Post by Linear » 20 Aug 2013, 09:41

Hvala na brzom odgovoru.

Ajde dogovarat cemo se kad budemo i za robu da realizujemo ako moze i 3 komada takvih stapova ako nije problem.
Uhvati radi uzivanja, slikaj radi uspomene, pusti radi buducnosti!

“Budi nalik na morski rt u koji neprestano udaraju valovi a on i dalje ostaje čvrst, dok se oko njega stišava razjarena voda.”

User avatar
Masterbih
Moderator
Moderator
Posts:4660
Joined:02 Dec 2011, 16:58
Location:Germany
Contact:

Re: Štapovi za daleke izbačaje

Post by Masterbih » 20 Aug 2013, 09:44

Ok.

Dašo
U razvoju
U razvoju
Posts:25
Joined:14 Dec 2013, 17:16

Re: Štapovi za daleke izbačaje

Post by Dašo » 28 Dec 2013, 21:16

Evo i mene,prvo pozdrav svima ljubiteljima ribolova na daleko pa da kažem koju riječ.u 4 god mog saranskog pecanja,takmicenja,slobodnih ribolova i kampanja imao sam priliku da upoznam puno dobrih saranasa,raznovrsnih stapova i jakih bacača.4 godine sam pecao na stapove Chub vantage 13,3,5lb i masinice shimano bblc.,tj kad mu dušu izvadim i bacim sto god jači ili tehnički izbacaj dobivao sam maksimalnu daljinu do 125 m., naravno sa sistemom.U razgovoru sa nekima kad bih ga pitao na koliko metara pecas dobio bih odgovor; pa na nekih 150 do 170 metara sa 0.30 strunom itd.,pa ga upitam kako mjeri tu daljinu,obično to bude po namotaju masinice,da uvjerim sebe da su moji stapovi toliko loši ili da ja neznam bacati ponudim mu svoj mjerometar ili feetometar da se uvjeri da mu masinica dobro govori.,Obično to budu daljine koliko je i moja.,Ipak nakon silne pretrage odlučio sam kupiti novi pribor,nakon sto sam sa kolegom probao njegov akn13-3,75 lb i ni jedan nismo bacili sistem dalje od 136 m a za stap kažu da je naj,odlučio sam se za kevin nash nrxd 13-3,5lb i daiwa basiair,moram reci da je stap dosta tvrdji i brzi od akn i da sa lakoćom pecam na 130 ali rezultat je 141 m.Pisite malo svoja iskustva na preko 150 m i sa čim mjerite daljinu.pozdrav

User avatar
dedoš
ViP
ViP
Posts:627
Joined:12 Jan 2012, 17:11
Location:Hrvatska, Slavonija

Re: Štapovi za daleke izbačaje

Post by dedoš » 29 Dec 2013, 10:51

Slažem se sa ovom konstatacijo da mnogi ne mogu i ne znaju procijeniti daljinu. Zato je spravica za mjerenje daljine zakon.
U par slučajeva sam doživio da ljidi misle da sam bacio na 160 m, a nije ja znam da lovim na 130, što je izmjereno i provjereno.
Bog je svakom po rođenju odredio broj dana koliko će živjeti, u to jedino ne ulaze dani provedeni u ribolovu.

User avatar
tomoZG
ViP
ViP
Posts:681
Joined:12 Jan 2012, 17:44
Location:Croatia-Zagreb

Re: Štapovi za daleke izbačaje

Post by tomoZG » 13 Feb 2014, 18:07

Zanima me dali netko je probao,vidio imao iskustva, lovio sa SHIMANO TRIBAL LONG CAST 13ft, 3,5lb i SHIMANO TRIBAL XS-1 13ft ,3,75lb
Imam u planu nabavit nešto takvo ili slično pa bi svaka informacija dobro došla.
Image

User avatar
Beli 059
Filozof
Filozof
Posts:2152
Joined:13 Jan 2012, 23:10
Location:Valjevo,SERBIA

Re: Štapovi za daleke izbačaje

Post by Beli 059 » 21 Dec 2014, 22:05

Upravo ovih dana u ruke mi je dospeo stap MAVER EXTREM GENISIS 13 ft..3,5lb.I ako sam dosada imao dosta bacackih stapova i sa njima radio ovaj me je onako na prvu odusevio blago govoreci..cena stapa je oko 70-80 eura a odnos cene i kavliteta nezamisliv.

I eto ga u mojoj kolekciji.... [hiphiph[] [hiphiph[]

User avatar
BT Carp Fishing Team
Ribarcina
Ribarcina
Posts:280
Joined:12 Jan 2012, 17:05
Location:Hajdukovo, srbija
Contact:

Re: Štapovi za daleke izbačaje

Post by BT Carp Fishing Team » 24 Dec 2014, 18:04

Mismo uzeli ove MAVER stapove u prolece. Planirali smo ih koristiti na Mika Alasu, jer sa nasim satpovima, od 3Lb, nismo mogli zabaciti do sajle(gde se peca na Miki). A kad smo videli kako su dobre stapove, kako dobro rade pod ribom, poceli smo ih koristiti i na manjim daljinama, gde je potrebno bacati veci PVA. Kad smo ih kupili, druga varijacacija je bila Prologic C2. Zbog cega smo kupili Maver: prva karika je od 50mm(na prologicu 40), zadnja karika puno veca od prologicova i ima jedna karika manje nego na C2. A kod dugok zabacaja i ovi stvari su jako bitni, pored tehnike zabacanja i karekteristike stapa.

darko.glumac
Ribolovac
Ribolovac
Posts:181
Joined:14 Mar 2015, 18:04

Re: Štapovi za daleke izbačaje

Post by darko.glumac » 06 Apr 2015, 16:38

Ja daljini isključivo mjerim - na klip.Mjerač me par puta zeznuo - preskočio - ali klip - kad olovo trzne - znam da sam dobacio tu daljiniu .
Za dalje izbačaje koristim Daiwu - Emblem - 13 ft...3"/4 lb - prezadovoljan - ali cijena - 200 eurića - polovni - jbg :HH

Post Reply

Return to “Štapovi i rolne”