Štapovi za daleke izbačaje

Sve o štapovima i rolnama..

Moderator:Masterbih

User avatar
Tona
Piskaralo
Piskaralo
Posts:93
Joined:13 Jan 2012, 12:52
Location:Zaprešić, Croatia
Re: Štapovi za daleke izbačaje

Post by Tona » 15 Nov 2012, 05:11

Jesi probao interland? :D :Dtt

Limar
Genije
Genije
Posts:1006
Joined:12 Jan 2012, 17:24
Location:Stara Pazova Republika Srbija

Re: Štapovi za daleke izbačaje

Post by Limar » 15 Nov 2012, 08:46

A ti Donau?
Nevolim kada mi neko stoji iza ledja dok pecam...

User avatar
Linear
Genije
Genije
Posts:1096
Joined:12 Jan 2012, 21:50
Location:Gracanica, BiH

Re: Štapovi za daleke izbačaje

Post by Linear » 15 Nov 2012, 11:00

Imao sam Greys Prodigy + 50 i mogu reci da ni u sta nisam losije investirao novac nego u njih.

Na prvom ribolovu sa tim stapovima, jedan od njih sam slomio i to zabacujuci olovo od 80 grama i bez ikakvih naprezanja stap je pukao kao ledenica. Htio sam samo da novi najlon stavljen na spulnu namotam onako malo bolje sto bi se reklo i taj osjecaj kad ti stap pukne u ruci a da nisi pri tome niti zamahnuo kako treba nikada necu zaboraviti.
Dva puta sam lomio te stapove i oba puta sa olovom od 80gr. Jednom iz opisanog nenamjerno a drugi puta sam bas htio da vidim da li ce puci i pukao je kao led.

Extra glup osjecaj nakon toga ostane. Uzmes spod stap i ne smijes zamahnut radi toga sto mislis da ces ga polomit. I pored toga stekao sam utisak da mogu da slomim bilo kojeg Greysa kad god hocu. Poserem im se na dozivotnu bezuvjetnu garanciju.

pec::
Uhvati radi uzivanja, slikaj radi uspomene, pusti radi buducnosti!

“Budi nalik na morski rt u koji neprestano udaraju valovi a on i dalje ostaje čvrst, dok se oko njega stišava razjarena voda.”

User avatar
Beli 059
Filozof
Filozof
Posts:2152
Joined:13 Jan 2012, 23:10
Location:Valjevo,SERBIA

Re: Štapovi za daleke izbačaje

Post by Beli 059 » 15 Nov 2012, 12:27

Linear wrote:Imao sam Greys Prodigy + 50 i mogu reci da ni u sta nisam losije investirao novac nego u njih.

Na prvom ribolovu sa tim stapovima, jedan od njih sam slomio i to zabacujuci olovo od 80 grama i bez ikakvih naprezanja stap je pukao kao ledenica. Htio sam samo da novi najlon stavljen na spulnu namotam onako malo bolje sto bi se reklo i taj osjecaj kad ti stap pukne u ruci a da nisi pri tome niti zamahnuo kako treba nikada necu zaboraviti.
Dva puta sam lomio te stapove i oba puta sa olovom od 80gr. Jednom iz opisanog nenamjerno a drugi puta sam bas htio da vidim da li ce puci i pukao je kao led.

Extra glup osjecaj nakon toga ostane. Uzmes spod stap i ne smijes zamahnut radi toga sto mislis da ces ga polomit. I pored toga stekao sam utisak da mogu da slomim bilo kojeg Greysa kad god hocu. Poserem im se na dozivotnu bezuvjetnu garanciju.

pec::
Joj sto si nekulturan-hahahahahah!!
Ja sam imao prodigy ali stara verzija ,3,60 2,50 lb,e to je bio stap,pecalo se debeljaca ,pelagicevo iz sve snage dok ga neukradose mamu im jebbb,ali sad sam za ta maltretiranja uzeo Daiwa mission X 3,90-3,5 lb,e to je uzivancija kad nevidis gde je olovo palo -hahahah koliko je blizu palo-hahahah oo::L

User avatar
Tona
Piskaralo
Piskaralo
Posts:93
Joined:13 Jan 2012, 12:52
Location:Zaprešić, Croatia

Re: Štapovi za daleke izbačaje

Post by Tona » 15 Nov 2012, 13:29

Limar, nisam sta je to uopce?!
Linear, nije zlato sve sto sja! hehe

Limar
Genije
Genije
Posts:1006
Joined:12 Jan 2012, 17:24
Location:Stara Pazova Republika Srbija

Re: Popis: Zig-Rig Spod Mix (Juli 2012) CRO-SLO

Post by Limar » 15 Nov 2012, 13:38

Tona wrote:Limar, nisam sta je to uopce?!
Linear, nije zlato sve sto sja! hehe
Isto sto i taj tvoj Interland :D ....niskobudzetni stapovi na koje domaca prodavnica nalepi svoje nalepnice i prodaje povoljno...
....i ja sam isto iskrljo 2 Grejsa,onako na nista,od prve i sto kaze Linear malo trulo sad uzeti Grejs u ruke :D
u tu felu spada i Chub,to avioni-kamioni a svako malo PLJAS :D cim malo pozelis daleko pukne,sto rekoh "jednokratan"....
Nevolim kada mi neko stoji iza ledja dok pecam...

User avatar
borac
Ribarcina
Ribarcina
Posts:415
Joined:12 Jan 2012, 17:34
Location:Hrvatska- Međimurje

Re: Štapovi za daleke izbačaje

Post by borac » 15 Nov 2012, 14:59

Ali i Chub i Greys doživotna garancija. Pa ga lomi koliko te volja.
Mada tu kod mene ima dosta Chabova i nikom još nije ništa puklo do sad.
Greysa nema baš pa nemogu više o njemu da kažem.

MADA SMO SKRENULI SA TEME.
Last edited by borac on 15 Nov 2012, 20:04, edited 1 time in total.

Limar
Genije
Genije
Posts:1006
Joined:12 Jan 2012, 17:24
Location:Stara Pazova Republika Srbija

Re: Štapovi za daleke izbačaje

Post by Limar » 15 Nov 2012, 15:29

Uvek se nadje razlog da garancija ne vazi....ali zato mi imamo majstor Ljubisu u Sremskim Karlovcima,MADJIONICAR!
Evo ova Anaconda,nose ljudi u HR na takmicenja,bez problema 160m....ili Fox Xtreme 3.5lb,baca jaaako daleko,onako kad 'oces :D
Nevolim kada mi neko stoji iza ledja dok pecam...

User avatar
Tona
Piskaralo
Piskaralo
Posts:93
Joined:13 Jan 2012, 12:52
Location:Zaprešić, Croatia

Re: Štapovi za daleke izbačaje

Post by Tona » 15 Nov 2012, 15:39

Ah, garancija i to stoji. Ali kolko te kosta postarina za slanje stapa u UK, pa nazad, a jos i carina ili tako nesto ako bude??

User avatar
Linear
Genije
Genije
Posts:1096
Joined:12 Jan 2012, 21:50
Location:Gracanica, BiH

Re: Štapovi za daleke izbačaje

Post by Linear » 15 Nov 2012, 16:10

To sa garancijom ide ovako:

kada se sekcija slomi, (u vecini slucajeva gornja, malo iznad trna - mada znam za podatak da je liku pukao Chub na tri dijela prilikom zabacaja, gornja sekcija pukla, i donja po pola) onda se dio sekcije sjece na nacin da od mjesta ostecenja izmjeris 10 cm na jednu i na drugu stranu i zapakujes po propisima koji pisu u garanciji tamo. Vlasnik stapa snosi troskove slanja tog dijela stapa do Engleske a oni nakon sto utvrde kako je pukao stap ti salju novu sekciju nazad o svom trosku. Nikakva carina mislim da ne moze biti na to jer nigdje ne pise koliko kosta ta sekcija tako da te ne mogu da ocarine.

Eh posto sam kuburio sa tim sranjima dva puta, reci cu kako to ide u BiH kod nas. Trend M&V je kod nas u BiH generalni zastupnik i uvoznik za Hardy, Greys i Chub i nakon sto sam im se obratio sa problemom oni su mi dva puta naplatili po 60 km uz izgovor da toliko kosta sama izrada sekcije i postarina koju oni za mene placaju i kao eto izlaze mi u susret pa ce to oni odraditi za mene. Oba puta sam cekao sekciju stapa preko 3 mjeseca odnosno cekao sam njihov uvoz, jer nisu isli da salju odmah sekciju u Englesku nego su cekali svoj uvoz i onda slali to gore i samim tim i ja sam cekao da dobijem tu sekciju. Toliko o tom izlazenju u susret i brigu o kupcima kao generalni zastupnik. Da su slali odmah mislim da bi sekcija trebala da bude u BiH za nekih 14 dana najvise.(7 dana do gore, 7 nazad)
Ja kada narucim nesto iz Engleske sa sajta nekog nekada dodje i brze od 7 dana.

Pa se ti pati sa tom usranom bezuvjetnom dozivotnom garancijom koju svaki puta moras uredno da platis. Cistom racunicom se dodje do toga koliko stap ustvari kosta ukoliko mu bude nesto. Dakle, skuplja pita nego tepsija.

Dakle, moje misljenje Ti je Borac, bjezi od Greysa koliko Te noge nose a za Chub ukucaj u Google: pukao Chub i vidi koliko ih je na broju. Sve ce Ti se samo kaz'ti. :Dtt

Bistroooo c:c
Last edited by Linear on 15 Nov 2012, 16:15, edited 1 time in total.
Uhvati radi uzivanja, slikaj radi uspomene, pusti radi buducnosti!

“Budi nalik na morski rt u koji neprestano udaraju valovi a on i dalje ostaje čvrst, dok se oko njega stišava razjarena voda.”

Post Reply

Return to “Štapovi i rolne”