Century C2

Sve o štapovima i rolnama..

Moderator:Masterbih

User avatar
Masterbih
Moderator
Moderator
Posts:4660
Joined:02 Dec 2011, 16:58
Location:Germany
Contact:
Century C2

Post by Masterbih » 21 May 2013, 21:15

Image

Image


Šaranski štap Century C2 (Command & Control)
Modeli koji postoje:
12' 2.75lb
12' 3.25lb
12' 3.50lb
13' 3.50lb

Model C2 poznate firme Century je stap visokog kalibra koji je dizajniran po preporuci i savjetima (zahtjevima) vrhunskih ribolovaca, ali i u suradnji sa svjetskim prvakom u bacanju po imenu Danny Moeskop te znanju i iskustvu strucnjaka u samoj firmi Century..
Svi Century stapovi se izradjuju u Engleskoj vec 34 godine, a jedan svjetski poznati ribolovac je za ovu firmu rekao da je poput formule 1 u usporedbi sa obicnim automobilima (ostalim firmama).
C2 je poseban model stapa zadnje generacije, tj. 2 slova C sto oznacava (Command & Control) spojeno u jedno.
Ovaj model stapa je za razliku od drugih ili slicnih 65% jaci, a 25% laksi.
Na prvi pogled stap ima svemirski i pomalo cudan izgled kao da je jednu generaciju iznad od ostalih stapova sto mu daje jos jednu unikatnu notu.
Poseban dizajn, fantasticno odradjene vodilice i drzac role te unikatne rucke sa laserskim graviranjem.
Hi Perfomance resin, takodje poseban momenat izbacivanja snage iz samog stapa sto pogoduje intenzivnim ribolovima te bez ikakvih problema i smaranja mozete dobaciti na zavidne daljine.
Sve ovo odradjuje stap i nema potrebe da divljacki zamahujete.
Blank ima 2 vrste karbona koji su posebno spojeni smolama koje trpe izuzetno velike otpore.
Alsp 3 drzac rolne i rosted titanium farba mu daje jedan bogat izgled, ali i ugodnost u ruci.
Fuji SIC anti tangle (ne mrsece vodilice) dolaze do izrazaja kad pocnete pecati sa ovim stapom jer tek tad primjetite sta vam se sve desavalo ranije sa drugim stapovima.
C2 postize solidne daljine bez velikog naprezanja, takodje i sa pva, ali ujedno ima i veliku snagu ako je potrebno da zabacujemo mnogo dalje.
Sve navedeno sa sobom vuce i nevjerovatne bacacke mogucnosti u kompletu sa veoma ucinkovitim kontrama i zamaranju krupnih riba koje rijetko kad spadaju jer stap odlicno amortizuje sve udarce i jako brzo zamara ribu.
Stap ima veoma lijepu paraboliku i dobar rad pod ribom pa su spadanja i otkacivanja na samom minimumu.
Prilikom zamaranja osjecate svaki trzaj ribe i imate potpunu kontrolu, ali i snagu ako je potrebno da brzo izvadite ribu iz loma itd.
Ova karakteristika se posebno osjeti kad dnevno morate da izvadite mnogo riba ili da zabacujete stotinama puta sto moze biti jako zamorno, ali sa ovim stapim je to uzivanje.
Veoma je tanak i opticki uskladjen, izuzetno lagan da ga i ne osjecate u rukama, osim vase role koja mu daje balans i osnovu za izbacaj.
Ovaj model stapa spada u visoku klasu i jedan je medju najboljim na svijetu po svim karakteristikama.
Kako to inace biva (sto je i normalno), C2 Century ima i visoku cijenu, ali svaka ulozena para u ovaj model sigurno vrijedi.
Ko si moze priustiti bilo koji Century stap uzivat ce maksimalno i biti ponosan, a pogotovo ako to bude model C2 gospodarskog kalibra, kako to u Century rekose: The Master’s Rod!

Ja licno posjedujem ove stapove i mogu reci da vrijede svaki ulozeni dinar.
Moji uslovi za odabir stapa su pomalo ludjacki i zelim da imam sve u jednom stapu jer ponekad nemogu da vucaram vise setova na ribolov.
Uslovi (koje je Century C2 pregazio duplo) su da ima:
- Lakocu
- Veliku preciznost
- Veliki domet
- Uzivanje u drilu
- Kontrolu koja mi je potrebna na krsevitim terenima
- Kvalitet (dugovjecnost)
- Dizajn

Sve ovo sam nasao upravo u Century C2 i prezadovoljan sam.



Vazno je napomenuti da su svi Century stapovi poskupili od 4 mjeseca jer su materijali za izradu ovih stapova papreno poskupili i firma je to morala da uradi.

Masterbih je zastupnik Century stapova za Europu i sire, te sve modele mozete poruciti i kupiti od nas po veoma povoljnim cijenama.

Kontakt e-mail:

Code: Select all

info@masterbih.com

User avatar
Beli 059
Filozof
Filozof
Posts:2152
Joined:13 Jan 2012, 23:10
Location:Valjevo,SERBIA

Re: Century C2

Post by Beli 059 » 21 May 2013, 21:42

Fantastican stap!!!

User avatar
rocko
Ribolovac
Ribolovac
Posts:151
Joined:12 Jan 2012, 03:45
Location:Austria

Re: Century C2

Post by rocko » 22 May 2013, 00:27

Century C2 je san svakog sarandzije kl::
ali je mnogo skup stap ako se ne varam sad mu je cijena oko 650-700 evra ali ko moze da si uzme ovu stvar onda je na vrhuncu

User avatar
Daiwa
ViP
ViP
Posts:663
Joined:04 Feb 2012, 17:49
Location:Cekrcici kod Puracica

Re: Century C2

Post by Daiwa » 22 May 2013, 18:28

Nego Boris de malo opisi taj drzac masinice ( rolne ) , stap ko stap je po mom ukusu na prvi pogled . Ali nekao mi ovaj drzac izgleda nezgrapno krezi:: ili mi se samo cini ovako gledajuci sliku ,neko moje laicko misljenje pa staimje trebalo dase igraju sa tim drzacom Di::

User avatar
carc os
Piskaralo
Piskaralo
Posts:54
Joined:26 Jan 2012, 06:49
Location:Osijek Hrvatska

Re: Century C2

Post by carc os » 22 May 2013, 18:31

M ohh: Malo je gornja sekcija usukana u samom zabacu naspram donje ili je tako ispalo na slici.
FOX

User avatar
Masterbih
Moderator
Moderator
Posts:4660
Joined:02 Dec 2011, 16:58
Location:Germany
Contact:

Re: Century C2

Post by Masterbih » 22 May 2013, 19:40

Daiwa, na prvi pogled se cini tako, ali je drzac fenomenalan sto estetski, sto u rukama.

carc os hehe to je samo reklamna slika u zabacu svjetskog prvaka krezi::

User avatar
Daiwa
ViP
ViP
Posts:663
Joined:04 Feb 2012, 17:49
Location:Cekrcici kod Puracica

Re: Century C2

Post by Daiwa » 23 May 2013, 07:39

Posto ja nemam priliku da ga malo opipam krezi:: ,onda kada budem svraco do Tebe u oktobru obavezno ponesi i jedan stap da ga ciko maalo pipne i da vidim kako mi lezi u ruci [superr]

User avatar
Masterbih
Moderator
Moderator
Posts:4660
Joined:02 Dec 2011, 16:58
Location:Germany
Contact:

Re: Century C2

Post by Masterbih » 23 May 2013, 13:49

Nikakav problem. krezi::

User avatar
Masterbih
Moderator
Moderator
Posts:4660
Joined:02 Dec 2011, 16:58
Location:Germany
Contact:

Re: Century C2

Post by Masterbih » 04 Sep 2013, 12:01

Century C2 keeps catching awards, Warren keeps catching on C2
Da ne spominjemo one ranije nagrade, krenut cemo samo sa svjezim.

Nagrade za najbolji stap 2011 i 2012, a sve su prilike da ce biti i 2013, ali sacekat cemo da vidimo jer se nagrada bira npr. 2014 za proteklu godinu, tj. 2013. krezi::

Image

Image

Zoran Slavkovic
Ribolovac
Ribolovac
Posts:192
Joined:10 Feb 2014, 20:05

Re: Century C2

Post by Zoran Slavkovic » 26 Jun 2016, 16:45

San ostvaren,postao sam ponosan vlasnik ovih stapova.
:HH

Post Reply

Return to “Štapovi i rolne”