Century stapovi i garancija

Sve o štapovima i rolnama..

Moderator:Masterbih

Post Reply
User avatar
Daiwa
ViP
ViP
Posts:663
Joined:04 Feb 2012, 17:49
Location:Cekrcici kod Puracica
Century stapovi i garancija

Post by Daiwa » 20 Sep 2013, 17:05

Masterbih wrote:Mislim da ce kolege (musterije) u Srbiji biti prezadovoljni.. mhm::

Image

Image
Posto ja licno posjedujem jedan stap od century to jest marker stap koji sam platio cirka 200€ u Danskoj i dobijo sam jedan papir uz stap koji je fiksno zakacen(firma se ogradjuje od fuseraja znaci svaki stap od century kada se kupi mora da ima ovj papir
Image

i tek kada ga skinete mozete da dodjete do stapa [superr] ) taj papir znaci garancija. A ja nikad taj papircic :D nisam procitao Z.: Z.: Z.: a sad posto sam narucio 3 century C2 stapa, malo sam posao da se interesujem vise i skonto sam da sam zakasnio sa garancijom na moj marker stap jer ljepo pise da se stap moram registrovat u roku od 30 dana od dana kupovine Z.:
Image

a ja sam svoj kupio ima vise od godinu dana tako dase sta i desi mogu sve macku o rep da okacim Z.: .
Neznam dali su drugi koji posjeduju century stapove obracali paznju na ovo sto pisem ?????
Ali po meni ja vise fakticki nemam nikakvu garanciju na svoj stap jersam ga kupio krajem 2011g Z.: , najbolje bi bilo da nam malo Boris vise napise u vezi ovoga !

User avatar
Masterbih
Moderator
Moderator
Posts:4660
Joined:02 Dec 2011, 16:58
Location:Germany
Contact:

Re: Century stapovi i garancija

Post by Masterbih » 20 Sep 2013, 20:27

Upravu si Daiwa, svaki originalan stap ima ove kartice na sebi, a kad ga otvoris imas unutra uputstvo i polja za ispuniti podatke jer po tim podatcima i serijskom broju stapa sam Century garantira za sve (sto se nedaj boze desi).
Takodje sve mozes odraditi i online, ako je nekome mrsko sve ovo piskarati pa slati postom itd..
Medjutim, racun od trgovine u kojoj si kupio takodje ima garanciju od 1 ili 2 godine sto zavisi od trgovca koliko daje garanciju (neki daju sami od sebe i po 5 god.).
Medjutim, ja licno uvijek praktikujem da ljudima skrenem paznju i da ispune ove cedulje jer se tako stap registrira i firma zna da je 100% original, te ako se u bilo koje doba kasnije pozalite na nesto, oni ce vam izaci u susret jer znaju da ste stap kupili legalno i originalnu verziju.
Sto se tice Masterbih, kod nas nema problema i da se ne ispuni cedulja jer znamo serijski broj stapova koje smo prodali i uvijek cemo izaci u susret ako za to bude potrebe, mada kod ove marke je to rijetkost..
Bitno je samo sacuvati racun koji vam izdamo nakon kupovine.

User avatar
DucicM
Piskaralo
Piskaralo
Posts:93
Joined:21 Nov 2012, 11:06

Re: Century stapovi i garancija

Post by DucicM » 23 Sep 2013, 18:58

Dovraga, kupio sam NG spod prije nepune dvije godine i tad mi je receno da Century ne daje garanciju na svoje stapove. Imam ovu karticu negdje u ladici ali nisam uopste procitao ni obratio paznju sta pise unutra.
Srecom stap radi bez problema tako da mi to nije bilo ni potrebno.
Izlicitirao sam ga u Srbiji i Linear mi ga je donio iako ga nikad prije nisam vidio u zivotu, uredno sam mu uplatio pare i sve je odradjeno kako treba.

User avatar
Linear
Genije
Genije
Posts:1096
Joined:12 Jan 2012, 21:50
Location:Gracanica, BiH

Re: Century stapovi i garancija

Post by Linear » 25 Sep 2013, 13:15

Duka care, ne se sikirati radi sitnica :)

Bilo mi je ionako usput i zasto ne bi ponio stap, ne bitno sto se nismo ni znali!

Zivio Ti meni :Dtt
Uhvati radi uzivanja, slikaj radi uspomene, pusti radi buducnosti!

“Budi nalik na morski rt u koji neprestano udaraju valovi a on i dalje ostaje čvrst, dok se oko njega stišava razjarena voda.”

Post Reply

Return to “Štapovi i rolne”