spod rola

Sve o štapovima i rolnama..

Moderator:Masterbih

User avatar
frle
Ribolovac
Ribolovac
Posts:188
Joined:14 Jan 2012, 12:14
Location:Varaždin, Hrvatska
Re: spod rola

Post by frle » 05 Nov 2013, 13:31

U pravu si Lunatic 2::u

User avatar
tomoZG
ViP
ViP
Posts:681
Joined:12 Jan 2012, 17:44
Location:Croatia-Zagreb

Re: spod rola

Post by tomoZG » 05 Nov 2013, 16:05

Imam emblem spod već jedno tri godine i samo pozitivno iskustvo ,nikad nije zaškripala i da je mijenjam opet bi uzeo istu ,ali ja sam ipak daiwa fan i lovne role su mi daiwa i uvjek bi rađe uzeo daiwu
Image

User avatar
GRGA RI
ViP
ViP
Posts:565
Joined:12 Jan 2012, 20:33
Location:HR RIJEKA

Re: spod rola

Post by GRGA RI » 05 Nov 2013, 16:16

Je, čuo sam se sa nekim ljudima i većina ih je za daiwu.
Mislim da se krug sužava.

Đuro, cijene su jako različite. Na e-bay-u je oko 85 funti, još dodaj pošarinu i slično...
Naj bi bilo da se ima frend koji je može dopeljat iz vana.

User avatar
Daiwa
ViP
ViP
Posts:663
Joined:04 Feb 2012, 17:49
Location:Cekrcici kod Puracica

Re: spod rola

Post by Daiwa » 05 Nov 2013, 16:24

frle wrote:Grga, bez razmišljanja uzimaj Daiwu emblem Spod.
1. brže izvlači raketu
2. pouzdana je
3. savršeno namata najlon(špagu)

Shimano se zna preklopiti kod jakih zabačaja.E sad, dal je to tvornička greška, neznam, uglavnom događa se.
piv::
Nije kolega tvornicka greska .... tako su je sklepali i sve shimano su takve ako se nevaram , dok kod Daiwe se to nikad i nikad nemoze desit [superr] [superr]

User avatar
frle
Ribolovac
Ribolovac
Posts:188
Joined:14 Jan 2012, 12:14
Location:Varaždin, Hrvatska

Re: spod rola

Post by frle » 05 Nov 2013, 17:01

Pa nebi baš rekao da su sve takve ali sam za ovu Shimano aerlex spod čuo da se događa.

User avatar
carpier
ViP
ViP
Posts:628
Joined:13 Jan 2012, 11:10
Location:Murska Sobota, Slovenija

Re: spod rola

Post by carpier » 05 Nov 2013, 17:46

Bok ekipa! Kao ste mi? :.D Da se pomogne Grgi...Ja imam Shimano Aerlex XTA Spod 7000 več preko godinu dana...Istina je da košta oko 90€, istina je da je rola vrhunska, pogotovo za te pare...Svi znate koliko pecam, i do sada nikad ni jedan jedini problem sa njom. A to što se preklapa kod zabacaja to je tako zbog sile koja nastane kod zabacaja i tako su zaštitili osovinu u roli. Ništa loše, čak pozitivno. [superr] Znači sve ok. A dofurao sam ja tu Daiwu Emblem Spod mome Đurotu kad si ju je majstor poželio i bacao sa njom...Jeste da je skuplja ali rola.... [zvizzu] Sve pet. I da imam lovu da mogu da biram....Daiwa! A tebi Grga pozz! Bistro! :Dtt
Image

Image

Image
I was born a carp angler and I‘ll die a carp angler.

User avatar
GogoRush
Guru
Guru
Posts:804
Joined:15 Jan 2012, 19:05
Location:Zagreb, HR

Re: spod rola

Post by GogoRush » 05 Nov 2013, 19:15

Nekad pojam za spod rolu odnosno za bacanje raketa je bila Shimano Titanos. To je zaista robusna rola i upotrebljavala se i za testiranje nekih štapova i raketa te za daleke izbačaje, a i za riboliv veče ribe. Znam neke ljude koji su išli u Sloveniju i Austriju samo radi njih da ih kupe.
Shimano je inače poznata stara firma ribolovnog pribora, rola i štapova te imam visoko mišljenje o njoj i njenoj kvaliteti i iskustvu. Uzmimo samo za primjer rolu BBLC te tolike godine koliko je opstala na tržištu i svakom ribolovcu bit će jasno kakva je to kvaliteta. Neke firme su do danas izradile i stavile na tržište desetak generacija rola i izmjena, a BBLC još uvijek traje. Još jedna stvar to je za mene najbolja rola i za morski ribolov a to sve govori.
Ja osobno za spod rolu imam Ticu Dolphin SF i jako sam sa njom zadovoljan kao i moj kolega u ribolovu. Ima dobar prenos 5,2 i 13 ball bearinggs. Imam je više od pet godina i još uvijek izgleda kao da sam je jućer kupio te ništa ne šteka i nakon stotinjak izbačenih kg kukuruza i boila. Tica po izgledu dosta lići na Daiwu, a i čuo sam da je nekad ta firma radila za njih i sklapala mašinice Daiwe.
Evo, ovo bi bilo moje skromno mišljenje o Shimano i Tica rolama.

User avatar
GRGA RI
ViP
ViP
Posts:565
Joined:12 Jan 2012, 20:33
Location:HR RIJEKA

Re: spod rola

Post by GRGA RI » 05 Nov 2013, 22:33

GogoRush wrote:Nekad pojam za spod rolu odnosno za bacanje raketa je bila Shimano Titanos. To je zaista robusna rola i upotrebljavala se i za testiranje nekih štapova i raketa te za daleke izbačaje, a i za riboliv veče ribe. Znam neke ljude koji su išli u Sloveniju i Austriju samo radi njih da ih kupe.
Shimano je inače poznata stara firma ribolovnog pribora, rola i štapova te imam visoko mišljenje o njoj i njenoj kvaliteti i iskustvu. Uzmimo samo za primjer rolu BBLC te tolike godine koliko je opstala na tržištu i svakom ribolovcu bit će jasno kakva je to kvaliteta. Neke firme su do danas izradile i stavile na tržište desetak generacija rola i izmjena, a BBLC još uvijek traje. Još jedna stvar to je za mene najbolja rola i za morski ribolov a to sve govori.
Ja osobno za spod rolu imam Ticu Dolphin SF i jako sam sa njom zadovoljan kao i moj kolega u ribolovu. Ima dobar prenos 5,2 i 13 ball bearinggs. Imam je više od pet godina i još uvijek izgleda kao da sam je jućer kupio te ništa ne šteka i nakon stotinjak izbačenih kg kukuruza i boila. Tica po izgledu dosta lići na Daiwu, a i čuo sam da je nekad ta firma radila za njih i sklapala mašinice Daiwe.
Evo, ovo bi bilo moje skromno mišljenje o Shimano i Tica rolama.

Dolphinice nisam probao ali sam izlizao "tike" novije generacije na lovnim štapovima.
Mogu reći da su se pokazale katastrofalno naspram starih serija, koju imaju neki moji frendovi.
Ležajevi su počeli brujat da ih se čuje nadaleko, pa mi nisu ni za spod rolu.
Imam ih tri, a nisu ni za prodat, ni za ostavit.
Zato kroz neko vrijeme moram uzet pravu spod rolu.

Možda me najviše brine osovina na spod roli, jer nakon par godina, ako nije dovoljno jaka, špula se počinje tresti kod namotavanja kao kada sam imao sinexicu.

User avatar
crniigor
Ribarcina
Ribarcina
Posts:359
Joined:12 Jan 2012, 16:56
Location:Postojna, Slovenija

Re: spod rola

Post by crniigor » 06 Nov 2013, 09:39

imao sam prilike da koristim obe role, i definitivno je Daiwa bolja, jer je se ne preklapa kod jakih zabačaja, to je za mene najbitnija stvar. jer dok sam koristio shimano par puta mi se preklopila i izgubio sam rakete + shock lider i vrhnja alka na štapu se je okrenula. i to mi se ne sviđa, jer sam posle bacao sa strahom, da nebi slomio štap.
Image Image & Image

User avatar
CarpeR
Ribolovac
Ribolovac
Posts:129
Joined:12 Jan 2012, 18:28
Location:Ludbreg, Hrvatska

Re: spod rola

Post by CarpeR » 29 Jan 2015, 20:23

Da neotvaram novu temu a tice se emblem spod role. Dali netko zna ili je probalo, interesira me dali odgovara kalem od emblem pro na emblem spod?

Post Reply

Return to “Štapovi i rolne”