Masinice za pocetnika

Sve o štapovima i rolnama..

Moderator:Masterbih

Post Reply
dr. budas
Pocetnik
Pocetnik
Posts:4
Joined:22 Jun 2014, 14:00
Masinice za pocetnika

Post by dr. budas » 24 Jun 2014, 13:23

Dobar dan kolege.Trebaju mi dve jeftinije masinice (do 50e za jednu).Upecao sam stotine sarana do sad ali je sve to bilo na staromodni pribor i tehnike.Sad sam nabavio dva stapa daiwa black window 12" 3lb,koje bi masinice bile dobre za njih da mogu da se kupe u Srbiji.Unapred zahvalan

User avatar
Masterbih
Moderator
Moderator
Posts:4660
Joined:02 Dec 2011, 16:58
Location:Germany
Contact:

Re: Masinice za pocetnika

Post by Masterbih » 24 Jun 2014, 20:15

Postovanje kolega,

Prvo treba naglasiti kako sa masinicama u tom cjenovnom rangu nemozes ocekivati cuda, tj. imati neke dalekometne role itd., ali itekako mozes lijepo loviti na solidnim daljinama i da uopsteno odradjuju svoj posao.
Da li si planirao role sa BaitRunner-om ili bez?
Bistro.

User avatar
BT Carp Fishing Team
Ribarcina
Ribarcina
Posts:280
Joined:12 Jan 2012, 17:05
Location:Hajdukovo, srbija
Contact:

Re: Masinice za pocetnika

Post by BT Carp Fishing Team » 24 Jun 2014, 21:06

Sa baitrunnerom:
Okuma PowerLiner Baitfeeder
Image
Sa ovom masinom izvadio sam puno 15+ sarana... koristio sam ih nekih 6-7 sezona, samo zato sam ih menjao jer po jako dobroj ceni sam kupio bigbait rannere.

Ova druga je bez bait runnera:
Ryobi Proskyer nose power
Image
Ako bi postajalo ova masina sa bait runnerom, onda sad nebi bili big bait runneri na mojim stapovima...

Jeste da su oba masina malo skuplji od 50€, ali ja mislim da bolje da jos malo sakupljas pare, pa da pazarias neki od ovih, nego da kupis neki Nevis ili Procarp ili slican...

dr. budas
Pocetnik
Pocetnik
Posts:4
Joined:22 Jun 2014, 14:00

Re: Masinice za pocetnika

Post by dr. budas » 25 Jun 2014, 06:09

Meni ne treba komplet za mnogo velike daljine.Na vecini mesta gde pecam daljina je do 50m,ali ponekad ce mi zatrebati i dalji zabacaj.Znam ja sta mogu da ocekujem od masinice u tom rangu.Voleo bih da masinice imaju baitrunner.
Sarana sam pecao dosta ali i varalicarim dugo i znam odprilike koliko maze da pruzi masinica za te pare.
I jos da dodam,sta mislite o gore navedenim stapovima?
Hvala na odgovorima..

User avatar
Masterbih
Moderator
Moderator
Posts:4660
Joined:02 Dec 2011, 16:58
Location:Germany
Contact:

Re: Masinice za pocetnika

Post by Masterbih » 25 Jun 2014, 23:07

Onda mozda da uparis sa rolama DAIWA - Black Widow BR ili da malo nadomiris i kupis Best-Buy u tom cjenovnom rangu DAIWA - Regal Z BR.
Za ovu DAIWA - Regal Z BR ti garantujem da ces biti prezadovoljan za tu svotu koju si dao jer dobro znam ovu seriju rola, a koristim ih za laki fider (manji model) i teski heavy fider (veci model) vec 2 godine.
Izuzetno dobra, jaka, funkcionalna i moderna masinica u svom cjenovnom rangu i vrijedi svake ulozene pare zagarantovano.
Sto se tice bacackih mogucnosti i tu je odlicna, provjereno s njom bacano na daljine preko 140-145 metara.

Evo ti i jednog testa iz 2013 gdje su usporedjivane rolne slicnog cjenovnog ranga i tu je pobijedila upravo DAIWA - Regal Z BR.

http://www.anglersmail.co.uk/tackle/fre ... ls-tested/" onclick="window.open(this.href);return false;

P.S. Ako kupujes u ExYu, prije kupovine pitaj za garanciju i dobro je provjeri da nebi dobio model sa nekom greskicom sto su cesti slucajevi u ExYu (nazalost)!

Bistro.
piv::

dr. budas
Pocetnik
Pocetnik
Posts:4
Joined:22 Jun 2014, 14:00

Re: Masinice za pocetnika

Post by dr. budas » 26 Jun 2014, 06:45

Hvala kolege,razmislicu pa javljam sta sam uradio.
Ako neko ima jos neki predlog neka kaze nije na odmet.

Post Reply

Return to “Štapovi i rolne”