Mašinice

Sve o štapovima i rolnama..

Moderator:Masterbih

User avatar
magva
Piskaralo
Piskaralo
Posts:75
Joined:19 Jan 2012, 22:07
Location:Svajcarska
Re: Mašinice

Post by magva » 05 Mar 2012, 21:29

md_bait wrote:pa ko je pecao sa njima zna da ta masina ne moze da izdrzi pecanje na nasim komercijalama gde se vadi po tonu ribe po takmicenju i da mora da se iskrivi osovina jer se riba vadi na silu i brzo. po meni je ta masina za divlu vodu gde se daleko baca i za uzivanje a ne silovanje.
ohh: Druze moj nije bilo silovanja veruj mi a 4 masine za 2 meseca pa nisam vadio kamione vec par prosecnih riba 5-7 kg hihi::
Godinama imam Infiniti BR5500 sa njima sam prezadovoljan i Dreamliner(Ultimate) koji kosta 100 evra pa nikakvih problema iako sam sa njima pecao u panjevima

md_bait
Ribarcina
Ribarcina
Posts:478
Joined:12 Jan 2012, 19:38
Location:ub

Re: Mašinice

Post by md_bait » 05 Mar 2012, 21:37

ma to je ok ali pecao sam na debeljaci sa njima maraton. ta masinica nije za takve napore imali smo tonu ribe. zamisli kakvo je to maltretiranje. ne zelim da potcenjujem ali tvrdim da ta masina nije za to.

User avatar
magva
Piskaralo
Piskaralo
Posts:75
Joined:19 Jan 2012, 22:07
Location:Svajcarska

Re: Mašinice

Post by magva » 05 Mar 2012, 21:43

OK ne mogu nista da kazem na to ja sam ih uzeo i nisam se napecao sa njima iako se nisam takmicio. Prijatelj koji zivi u Francuskoj peca vec godinu dana na njih i zadovoljan je, ja sam samo rekao sta se meni desilo

Limar
Genije
Genije
Posts:1006
Joined:12 Jan 2012, 17:24
Location:Stara Pazova Republika Srbija

Re: Mašinice

Post by Limar » 06 Mar 2012, 00:02

Primam na poklon te pokvarene Basie :D
Nevolim kada mi neko stoji iza ledja dok pecam...

User avatar
Beli 059
Filozof
Filozof
Posts:2152
Joined:13 Jan 2012, 23:10
Location:Valjevo,SERBIA

Re: Mašinice

Post by Beli 059 » 06 Mar 2012, 07:31

Drage kolege iznecu Vam jednu cinjenicu sa kojom sam jako dobro upoznat a to je ,dali se iko seca da je mediska kampanja uradjena na tako visokom nivou i u takvoj meri kao za Basie,nije niti ce verovatno.Nijedna masina namenjena saranskom ribolovu nije tako jako promovisana..evidentno je da je masinica jako kvalitetna i naravno finansiski jako zahtevna....to ukazuje na kvalitet,ali sta bi sa onom recenicom -kvalitet se sam prodaje,a sad setimo se koliko su neke masinice opstale na trezistu pa neke Daiwe se i danas posle deset godina traze kao za lek..i kao sto kolega kaze nije zlato sve sto sja.... bdr:

User avatar
Daiwa
ViP
ViP
Posts:663
Joined:04 Feb 2012, 17:49
Location:Cekrcici kod Puracica

Re: Mašinice

Post by Daiwa » 06 Mar 2012, 20:02

Evo citam ovo u vezi ne izdrzljivosti Diwe ohh: pa moze biti daje to istina sto neki pricaju ali pod uslovom da se prema toj masini ponasaju kao moj prijatelj Kire koji ribu od13 kg izuce na Basiair za cirka 1minut Z.: ja mislim da riba nema kad da zjevne kad je Kire izvlaci krezi:: to je imao jednom priliku i nikad vise to sam barem sebi obecao !
Posto imam te masinice da malo pokusam pojasniti svoje iskustvo i nacin na koji ja izvlacim ribu , prvo cu da opisem sta sam cuo kako ljudi reaguju kad alarm zasvira na pelagicvu (naravno nisu svi ribari da tako reaguju ali navodno ima dosta takvih barem sam ja tako cuo) : stap se dize sa rod poda pravi se nekih 4-5 koraka unazad i onda slijedi mrtvacka kontra koja bi bila previse i za soma Z.: .U tu pricu i nisam puno povjerovao dok nisam poceo dobijati ribe sa totalno unistenim ustima ili par riba koje i nisu imale tako reci usta ( kao da joj je petarda ekspolodirala u ustima ) . Ja licno i nedajem kontru kad imam ribu na udici izuzev situacija kada je u blizini neka grana ili gomila trave RESE ili puno lokvanja , a na pelagicevu :D pa to je raj za pecanje pa nije potrebno nista vise osim samo dignuti stap i pritegnuti kocnicu kakve kontre i bakraci, i sad se vracamo na Basiair i kad imate ribu od15-16kg na takoj vodi onda jednostavno smarate ribu sa samo dva klika na kocnici jedan klik riba totalno izvlaci najlon, klik nazad riba totalno zakocena i kad vidim da stvrno riba nemoze vise onda se nalazi u merodovu i sa takvim pristupom vadjenja ribe te masine mogu vjecno !
A sto neko rece da nisu za panjeve i lom 100000% je u pravu , ja licno za takve vode imam spremne BBLC .
I mislim da je suvisno pricati o ukusima grk:: ali ja licno necu nikada reci da
Shimano Aero Technium Magnesium 10000 XS-B ne vrijedi 650€ dok neki toliko pljuju po Daiwi ohh: dase nemogu nacudit can::

uskoro pocinje sezona i svima veliko bistrooooooooooooooo!

md_bait
Ribarcina
Ribarcina
Posts:478
Joined:12 Jan 2012, 19:38
Location:ub

Re: Mašinice

Post by md_bait » 06 Mar 2012, 20:34

ako si mislio na mene uopste nisam pljuvao nego sam izneo svoje misljenje i naveo situaciju za koju tvrdim da sam u pravu jer sam pecao na te masine na debeljaci gde se vade po dve, tri ribe odjednom pa se mora bukvalno silovati.

User avatar
Daiwa
ViP
ViP
Posts:663
Joined:04 Feb 2012, 17:49
Location:Cekrcici kod Puracica

Re: Mašinice

Post by Daiwa » 06 Mar 2012, 20:44

md_bait wrote:ako si mislio na mene uopste nisam pljuvao nego sam izneo svoje misljenje i naveo situaciju za koju tvrdim da sam u pravu jer sam pecao na te masine na debeljaci gde se vade po dve, tri ribe odjednom pa se mora bukvalno silovati.
Prijatelju samo sam iznjeo svoje misljenje i nacin na koji pojedinci pecaju, naravo na to imaju i pravo jer svako ima svoju furku to jest tehniku vadjenja ribe ,ali ja sam dao samo primjer kako ja rukujem sa svojom masinicom znaci guzim ribu krezi:: na kocnici sve dok se ne izvrne nastranu i kad dodje u taj stupanj negine joj meredov :.D za moj pojam na cistim vodama nema potrebe za siljenjem ali opetsvako ima svoj nacin !
A nisam imao namjeru nekog prozivat niti se bunit protiv necijeg nacina vadjenja ribe nego sam samo napravijo poredjenje !

bistrooooooo

md_bait
Ribarcina
Ribarcina
Posts:478
Joined:12 Jan 2012, 19:38
Location:ub

Re: Mašinice

Post by md_bait » 06 Mar 2012, 22:24

bistro i tebi. opet pricamo o istoj stvari a ispada da se raspravljamo. i ja bi na cistoj vodi pecao i uzivao u zamaranju ali ono sto se radi na takvim takmicenjima nema veze sa normalnim pecanjem i vadjenjem ribe. nazalost ali tako je piv:: piv:: piv::

User avatar
Linear
Genije
Genije
Posts:1096
Joined:12 Jan 2012, 21:50
Location:Gracanica, BiH

Re: Mašinice

Post by Linear » 07 Mar 2012, 09:39

md_bait wrote:pa ko je pecao sa njima zna da ta masina ne moze da izdrzi pecanje na nasim komercijalama gde se vadi po tonu ribe po takmicenju i da mora da se iskrivi osovina jer se riba vadi na silu i brzo. po meni je ta masina za divlu vodu gde se daleko baca i za uzivanje a ne silovanje.

Ko god da vadi krvnicki ribe iz vode za minut ipo a regularno bi mu trebalo oko 20-ak minuta do pola sata on je mogu slobodno reci IDIOT!
Takvi ljudi samim odnosnom prema ribi daju do znanja drugima oko sebe sta su oni i ko su ustvari. Ne znam kakvo da je takmicenje u pitanju, nikada se prema ribi koju zelimo i sutradan zivu i zdravu da upecamo i da joj se radujemo, silovati samo zato sto zelimo da budemo bojle postavljeni na sledecoj listi za vaganje! Takvi ribolovci za mene su u grupi zajedno sa mesarima koji kolju ribe.

A ima ljudi naravno koji bi i givit sjebali. c:c

@magva objasnit cu ti u slikama cim uhvatim malo vremena sta bi moglo biti problem kod Tebe pa si tako lahko sjebao svoje Basie.

Pozdrav piv::
Uhvati radi uzivanja, slikaj radi uspomene, pusti radi buducnosti!

“Budi nalik na morski rt u koji neprestano udaraju valovi a on i dalje ostaje čvrst, dok se oko njega stišava razjarena voda.”

Post Reply

Return to “Štapovi i rolne”