Savjet u vezi kupovine saranske role (daljina do 70m izbacaj

Sve o štapovima i rolnama..

Moderator:Masterbih

Post Reply
ribolovac16
Pocetnik
Pocetnik
Posts:8
Joined:26 Sep 2012, 00:54
Location:Zagreb
Savjet u vezi kupovine saranske role (daljina do 70m izbacaj

Post by ribolovac16 » 26 Sep 2012, 01:32

eto naisao sam na nekoliko rola koje su mi upale u oko pa vas molim vase mišljenje o njima.
do sad sam koristio freespool role pa cu se na ove morat malo priviknut bb::B

Okuma Distance DTS 60 (ima za kupit baitfeeder converter)

Cormoran AKX 5000 (ima QD - brzu kočnicu)

Cormoran Black Master 8Pif 4500 (nekako mi se svidja al je dosta jeftinija od ovih prije navedenih pa neznam koliko je dobra)

uglavnom tražim neku rolu do 50€ za ribolov šarana pa vas molim za pomoć...
(pecam uglavnom na jezerima i to na max 70m udaljenosti)
There's three ways to do things, the right way, the wrong way and the way that I do it.

User avatar
borac
Ribarcina
Ribarcina
Posts:415
Joined:12 Jan 2012, 17:34
Location:Hrvatska- Međimurje

Re: savjet u vezi kupovine role

Post by borac » 26 Sep 2012, 05:39

Od tih navedenih nekako sam za Okumu. Ili si pogledaj Okumu powerliner 860 nije skupa a provjerena rola koja če te služiti.
Imaš i polovne za 3 kom dobiš za 1100-1300 kunića.

acobb
Keder
Keder
Posts:19
Joined:13 Feb 2012, 19:20

Re: savjet u vezi kupovine role

Post by acobb » 26 Sep 2012, 06:01

te dvije cormoran sto si naveo nemoj kupovati nikako posto su jako jako lose role, napravljene od lose plastike tako da se rola sva uvija dok se namotava, tesko smece , a za 50 e komad mozes si uzeti shimano navi 8000 xta imas na njuskalu nove nekoristene , pozz

ribolovac16
Pocetnik
Pocetnik
Posts:8
Joined:26 Sep 2012, 00:54
Location:Zagreb

Re: Savjet u vezi kupovine saranske role (daljina do 70m izb

Post by ribolovac16 » 26 Sep 2012, 21:43

okuma powerliner je ipak nesto skuplja... ne mislim kupovat komlet(3 kom) nego zamjenit jednu rolu pa sumnjam da cu tak jeftinije proc.

Okumu Distance DTS 60 mogu dobit za cca 42€ dok je powerlinerica cca 64€, razlika je fakat velika - iako bi radije neku rolu sa baitfeederom jer sam naviknuo na takve role.
za ove cormorane vidim da kakti nevaljaju, a i iskreno uvijek me vise privlacila okuma, a ove isto tako nemaju free spool tako da cu ih najvjerojatnje zaobic ukoliko me netko bas ne uvjeri da su bolje od okume.
There's three ways to do things, the right way, the wrong way and the way that I do it.

Post Reply

Return to “Štapovi i rolne”