Ribolov sa 2 i više feeder štapova

Sistemi i prezentacije za fider i dubinski ribolov..

Moderator:Masterbih

Post Reply
User avatar
Barjak
Ribarcina
Ribarcina
Posts:320
Joined:30 Jun 2012, 15:13
Location:Paracin
Ribolov sa 2 i više feeder štapova

Post by Barjak » 24 Sep 2012, 12:43

Evo, kako nameravam nabaviti još jedan feeder komplet zanimame vi koji to već praktikujete, da li zabacujete hranilice blizu jednu druge ili totalno na različite strane? Meni nekako logika govori da bi trebalo hranu bacati na jedno mesto, pa evo da ćujemo, kako to vi radite.

User avatar
Fly and Carp Fishing
Ribarcina
Ribarcina
Posts:381
Joined:12 Jan 2012, 23:16
Location:Sarajevo, BiH

Re: Ribolov sa 2 i više feeder štapova

Post by Fly and Carp Fishing » 24 Sep 2012, 18:38

sa prijateljem kad lovim koji je strogi feederas lovimo po 3 stapa zabacena u razmaku od nekih 10 - 15 metara, stim sto na srednjem pravimo hraniliste a poslje ga nadopunjavamo korpicama. Uvjek upali jbg.
piv::
Image

Dođe ponekad vrijeme kad pametan zaćuti, glup progovori, a fukara se obogati.

Ivo Andrić

Nemanja85
Keder
Keder
Posts:13
Joined:17 Oct 2012, 10:17

Re: Ribolov sa 2 i više feeder štapova

Post by Nemanja85 » 17 Oct 2012, 10:26

Ja kada pecam na reci sa fiderom, hraniliste pravim na stapu koji je prvi, pa kako je voda protocna nanosi hranu na ovaj drugi koji je ispod. Naravno donji stap bacam u liniju sa prvim stapom.
A na jezeru kada pecam na fider, jedan bacam blize a drugi dalje, razlika izmedju dva stapa mi je nekih 30m (mislim na daljinu hranilica i hranjenih mesta )
Ja sam nov u ovom pecanju bb::B ali nesto mi je tako imalo logike pa sam ovo do sada primenjivao, ako neko ima neko drugo resenje rado cu ga isprobati na sledecem pecanju. :Dtt

User avatar
Joca018
Napredan clan
Napredan clan
Posts:49
Joined:12 Feb 2012, 20:26
Location:Nis, Serbia

Re: Ribolov sa 2 i više feeder štapova

Post by Joca018 » 30 Oct 2012, 23:52

Kada pecam sa dva ili tri feedera uvek na svaki stap koristim razlicite hrane i na sto je moguce dalje jedan od drugog,a i kombinujem mamce.To radim iz prostog razloga jer na taj nacin najbrze dodjem do dobitne kombinacije.Na prvom stapu stavim hranu 1,na drugom hranu 2 i na trecem hranu 3.Na ta tri mesta sa razlicitim hranama kombinujem mamce koje imam na svaki ponaosob i tako dodjem do dobitne kombinacije-mamac hrana-koju zatim primenim na sva tri stapa.Ovako se moze pecati kada riba slabije radi.Ukoliko je njena aktivnost bolja,nemoguce je pecati sa tri stapa vec maksimalno sa dva.Kada nemam udarce ,ponovo ispitujem i opet isto.Na ovaj nacin je ribolov vrlo dinamican i efikasan.Preporucujem mladim kolegama da vode beleske o ovome jer na taj nacin se vrlo brzo napreduje uopste u ribolovu a narocito u feederu...

User avatar
DinkoTz
Keder
Keder
Posts:20
Joined:04 Mar 2015, 18:35
Location:Tuzla, Bosna i Hercegovina

Re: Ribolov sa 2 i više feeder štapova

Post by DinkoTz » 02 Apr 2015, 09:45

Kada je feeder ribolov u pitanju, u većini situacija pecam isključivo na jedan štap i nisam do sada primijetio da prolazim nešto lošije od kolega koji pecaju sa više štapova.
Feeder tehnika je sama po sebi veoma dinamična disciplina, koja zahtjeva konstantno zabacivanje na svakih 5-10 minuta, a nekada i češće, što je sa više štapova teško izodivo.
Takođe upotrebom više štapova razvlačimo hranište na širi pojas, čime se gubi osnovni smisao feeder tehhnike, a to je što preciznije pasiranje primame u jednu tačku.
Pecanje sa više feeder štapova jedino ima smisla ako je u pitanju ciljani ribolov šarana sa method hranilicama, jer tada se prihranjivanje može vršiti praćkom, kobrom, raketom i ostalim pomagalim koja se koriste i u modernom šaranskom ribolovu.
Uvijek je bolja druga obala!

User avatar
fera047
Napredan clan
Napredan clan
Posts:39
Joined:28 Feb 2015, 21:09

Re: Ribolov sa 2 i više feeder štapova

Post by fera047 » 02 Apr 2015, 14:17

2 feedera koristim samo u nekim slučajevima zimskog ribolova mrene kada je mrena pomalo hirovita pa treba isprobavati koji mamac bolje radi.
Ako to uspijem utvrditi, nastavljam ribolov s jednim feederom.
Boj ne bije svijetlo oružje, nego srce u junaka.

User avatar
trol
Keder
Keder
Posts:19
Joined:01 Apr 2015, 04:57

Re: Ribolov sa 2 i više feeder štapova

Post by trol » 23 Apr 2015, 06:10

Ribolov sa 2 feeder štapa prakticiram eventualno u doba godine kada riba osjetno slabije prima (kasna jesen, zima i rano proljeće). I tada lovim paralelno sa oba štapa na istom hranilištu na razmaku max metar.
Sve ostalo lovim sa jednim štapom.

bojanljube
Napredan clan
Napredan clan
Posts:36
Joined:16 Mar 2015, 16:56

Re: Ribolov sa 2 i više feeder štapova

Post by bojanljube » 23 Apr 2015, 19:55

Po mom misljenju samo za ciljani ribolov sarana feederom moguce je koristiti vise od jednog stapa u svim ostalim varijantama koristim jedan stap. Naravno postoji i mogucnost da se po dolasku na potpuno novu vodu sa dva stapa brze ispita teren i brze nadje riba ali cim pocnu udarci pecam na jedan stap.

Post Reply

Return to “Sistemi i prezentacija”