Komercijalna jezera ili divljina?

Sve lokacije gdje lovite, planirate loviti ili ih želite prezentovati drugima..

Moderator:Masterbih

tomislav1960
Ribolovac
Ribolovac
Posts:189
Joined:13 Feb 2012, 06:44
Location:Västerås, Svedska
Re: Komercijalna jezera ili divljina?

Post by tomislav1960 » 13 Jun 2012, 12:16

Sta ce ti definicija? Valjda svako zna da su kom. jezera sa ribom koja se ubacuje.

User avatar
CandR Bn
Piskaralo
Piskaralo
Posts:74
Joined:27 May 2012, 09:23

Re: Komercijalna jezera ili divljina?

Post by CandR Bn » 13 Jun 2012, 16:03

Pa,recimo,dok sam ja bio u upravnom odboru lokalnog udruzenja sportskih ribolovaca(do prije 10 god) svake godine smo poribljavali nas dio Save saranima koje smo kupovali u ribnjacima.Posljednje je bilo u februaru 2001.god i to 70000kom jednogodisnje mladji.
Ove godine nisam isao ni jednom u slobodan ribolov ali proslih godina rijetkost je bila da odem na Savu(hranjeno mjesto),a da ne upecam bar jednog sarana.
Cisto da se ne provalim da li pecam na komercijali ili divljoj vodi.

User avatar
nikolaKG
U razvoju
U razvoju
Posts:26
Joined:14 Mar 2015, 10:16

Re: Komercijalna jezera ili divljina?

Post by nikolaKG » 15 Mar 2015, 19:36

Ja sam uvek za divlju vodu,iako je u poslednje vreme pocelo da me nervira smece koje mnogi ostavljaju na obalama(ko da nemaju ruke kad krenu kuci)....Nekako mi je komercijala izvesnije pecanje i adrenalin mi je manji.Divlja voda je nesto sto me vuce da na isto mesto idem opet i opet i opet.Ulov na divljim rekama o ma kojoj ribi se radi nekako mi je borbeniji nego na komercijali a i na divljoj vodi nekako lepse ispitam hranu ponasanje i reakciju ribe pogotovo ako je reka u pitanju gde oscilacija vodostaja moze ekstremo da utice na ulov...

User avatar
aha carp
Ribarcina
Ribarcina
Posts:357
Joined:12 Jan 2012, 17:57
Location:Tešanj-BiH

Re: Komercijalna jezera ili divljina?

Post by aha carp » 17 Mar 2015, 07:15

U svakom slučaju podržavam napisano,mada se u posljednje vrijeme i "divlje vode" masovno poribljavaju,uređuju se obale,prave se brane,ispusti protoci itd.
Sam čovjek,odnosno ribar kvari taj ambijent a da ne govorimo o zagađenosti i našoj ljudskoj ( globalno balkanskoj ) nemarnosti,tako da u skoroj budućnosti možda te vode i izgube epitet "divlje".

Post Reply

Return to “Rijeke, jezera, kanali i ostale destinacije”