Mika Alas malo jezero

Sve lokacije gdje lovite, planirate loviti ili ih želite prezentovati drugima..

Moderator:Masterbih

bojanljube
Napredan clan
Napredan clan
Posts:36
Joined:16 Mar 2015, 16:56
Mika Alas malo jezero

Post by bojanljube » 28 Jul 2015, 15:11

Napolju je preko 30c, a cesto i preko 35c stepeni vec danima. Sparina je ogromna tesko i plitko se i dise a kamoli nesto drugo.
Dani lete kao na pokretnoj traci. Ponedeljak, petak, nedelja sve se svelo na isto. Sve manje vremena posvecujem sebi i nekim
svojim uzivanjima, a sve vise se zivot u sveo na posao, put do posla i nazad i spavanje. Uzas! Treba mi uzitak, odmor i za umorno
telo i vec pomalo posustali duh.

Treba mi dobro pecanje! Pecanje na putu do kog necu potrositi puno vremena vozeci se do tamo! Pecanje koje ce me
povratiti na zeljeni kolosek. Pecanje na kom ce vrh konstatno igrati, a akcija dugo trajati. Odluka pada idem na malo jezero Mika Alas.

Image

Dogovor pada krecemo u 7h. Alarm zvoni, lenjo ga pogledah i samo se prevrnuh na drugu stranu. Ipak krecemo u 8h. Na jezero
stizemo oko 8.20h, a vrucina je ucinila svoje i na jezeru su samo dva coveka i cuvar. Polako se smestam i krecem sa pripremama. Stapovi
se polako spremaju za akciju a ovaj put u centru paznje je Tubertini Concept Feeder 11Ft light i pokusaj uzivanja u njegovoj parabolicnoj
akciji fenomenalnom osecaju na ribi.

Image

Ovaj put sam se opredelio za Masterbih feeder primamu pojacanu secercem, crvima, peletama i masterbih pure meat(mesni)
ekstraktom. Hrana je dva puta prosejana a tu sam imao veliku pomoc. Na udicu mamcim tri crva i krecemo. Krecemo ponovo ali nista,
ponovo i ponovo nista. Pola sata prolazi Pokusavam sa dipovanjem crva u melasu. Kontra,A na obali se nasao linjak. Zeleni lepotan i
doktor medju ribama me bas obradovao a za njim tu je prva babuska, druga pa treca... Lepo, ali nisam zato dosao.

Image

Image

Ponovo promena, crve cu dipovati u meat ekstraktu. Hranilica pada a vrh stapa krece silovito prema vodi. A onda ... samo uzivati
kako se concet i njegov ultra tanki blank povijaju i povijaju, apsorbuju udarce, silovite begove. Za ovo sam dosao! Uz osmeh od uha do uha
na obali se nadje i prvi saran. Nastavismo i sarani i ja u istom tempu narednih par sati.

Image

Image

Sada mi vec nije svaki dan isti. Pomalo umornih ruku ali punih pluca lakog i dubokog daha, ponovo razuzdanog duha, sa puno elana
i ponovo vedar krenuh prema autu! Sa puno uzivanja sam proveo ovaj dan. Dan koji se razlikuje od drugih. Dan koji nije isti! Dan koji mi
je toliko trebao. Dan koji sam proveo na pecanju!

Post Reply

Return to “Rijeke, jezera, kanali i ostale destinacije”