Feeder takmičenja

Slobodne teme o fider i dubinskom ribolovu..

Moderator:Masterbih

User avatar
bamarin
Keder
Keder
Posts:19
Joined:14 Feb 2012, 21:50
Location:Pančevo, a voleo BIH stalno pored vode
Feeder takmičenja

Post by bamarin » 04 Apr 2012, 20:36

POZIV NA 1. FEEDER KUP GRADA ZRENJANINA

Datum takmičenja: 22. aprila 2012. (nedelja)
Staza: Takmičarska staza na Begeju kod zgrade SUP-a u Zrenjaninu. (plovkaroška staza)

Kategorizacija je jedinstvena i peca se po zvaničnom državnom fider pravilniku Srbije i pravilniku FIPS-a.
Neke od važnijih izvoda iz pravilnika:
1. Peleti i bojliji i ostali veštački mamci nisu dozvoljeni za mamac a za hranjenje dozvoljeno je korišćenje mikropeleta.
2. Limiti u hrani i mamcima: Ukupna dozvoljena količina hrane uključujući i dodatke (zemlja, glina, šljunak, žito, kukuruz, pšenica, aditivi i ostalo) u vlažnom stanju je 12 litara.
3. Ukupna količina mamaca je 2,5 litara od kojih može biti najviše 0,5 (pola) litara larve komaraca (ver de vase) i to za hranu i udicu zajedno. Larva mora biti prezentovana u merici od 0,5 litara. Samo mala količina larve predvidjene za udicu može biti čuvana i prezentovan u vodi u merici 1/8.
4. Montaža tj. hranilica mora biti slobodnog hoda.
5. Minimalna dužina predveza je 50 cm.
6. Na sistemu se može nalaziti samo jedna jednokraka udica maksimalne veličine 10.
7. Nagrade: Pobednici sektora dobijaju pehare, a osvajači prva tri mesta u sektoru medalje.
Satnica takmičenja:
7,30 - 8,00 Prijava takmičara i tradicionalni vojvođanski doručak
8,00 - 8,30 Izvlačenje pozicija i odlazak do označenih box-ova
9:00 početak kontrole mamaca i primama
10,00 - 15,00 Takmičenje
15,00 –Merenje, pakovanje i odlazak do restorana na ručak i proglašenje pobednika
Prijave se vrše telefonom ili e-mailom.
Telefonima na: 064 80 55 005 – Ištvan Kazi
Email: istvankazi@open.telekom.rs
Kotizacija: 1500 dinara. Uplate kotizacije na žiro račun: 165-16176-17 naznaka: 1. Feeder kup ili lično. Uplatu preko žiro-računa obavezno javiti Ištvanu Kazi, na jedan od navedenih načina.

Rok prijava učesnika: do 20.04.2012 (petak). Staza prima: do 50 učesnika
Dalja informacija o takmičenju na mob. telefon 062/49-45-17 (Atila Čordaš)
Rođen zamalo na Drini, odrastao pored Tamiša , a sada mi i okeani mali

User avatar
atoth
ViP
ViP
Posts:613
Joined:14 Feb 2012, 20:29
Location:Kanjiža, vojvodina

Re: Feeder takmičenja

Post by atoth » 24 Apr 2012, 20:00

Prvi feeder kup grada Zrenjanina

Održan je 22.04 u Zrenjaninu na reci Begej na plovkaroškoj stazi ispod zgrade Sup-a.
Po tmurnom vremenu uz par kapi kiše za takmičenje se prijavilo 27 takmičara koji su podeljeni u tri sektora.
Pošto nikada nisam pecao na toj vodi pokušao sam u prethodnim danima da prikupim što više informacija o vodi, ribama i hrani koja se koristila na plovkaroškim takmičenjima u prethodnim godinama.Pošto se očekivalo da će zbog vodostaja i temperature vode preovladavati uglavnom sitna bela riba odlučio sam se za hranu Maroš-mix deverika za hladnu vodu u koju sam u toku takmičenja mešao VDE zemlju sa fujem.
Od pribora sam koristio štap Maver Thor 100 sa najosetljivijim vrhom, mašinicu Spro Pasiom 740 match sa najlonom Tubertini Affondante 0,18.Kao predvez već dugo godina koristim najlon Spro Vision sada u debljini 0,10 sa udicama Gamakacu 1050 N u veličini 18-20.
Kao mamac koristio sam 3-4 larve komarca + jedan pinki da bi riba teže skinula mamac.Kao što se I prognoziralo radila je sitna riba i oni takmičari koji su koristili grublji pribor ostali su bez ulova.
Posle pet časova pecanja i vaganja došlo se do sledećih rezultata

1 sektor 1,Sovilj Rade 480 gr
2.Kovačević Dragan 260 gr
3Dobo David 160 gr
2 sektor 1.Tot Andraš 970 gr
2.Staletović Ivan 940 gr
3.Lovrenski Nenad 690 gr
3 sektor 1.Plahćinski Vladimir 1220 gr
2.Jovanović Konstantin 750 gr
3.Marinković Branko 750 gr

Organizatori su dobro odradili svoj posao, tri prvoplasirana po sektorima dobili su medalje a tri prvoplasirana takmičara po težini I pehare I vredne nagrade sponzora.

1.Plahćinski Vladimir 1220 gr + prelazni pehar
2.Tot Andraš 970 gr
3.Staletović Ivan 940 gr

Najmlađi takmičar Dobo David iz Kanjiže takođe je nagrađen peharom a svi učesnici su posle ručka I proglašenja rezultata dobili po 1 kg primame za feeder nagradu sponzora.
Upoznao sam dvojicu kolega sa foruma koji su isto pecali i proveo jedan divan dan u ribolovu i druženju.Jedino žalim što još nisam dobio majicu i kačket Masterbiha kao i primamu ali izgleda da će se i to u skorijoj budućnosti ostvariti i nadam se da ću u skorijoj budućnosti biti u prilici da na nekom od sledećih takmičenja promovišem ovu firmu sa sličnim dobrim rezultatima.


Image

Uploaded with ImageShack.us
Image

Uploaded with ImageShack.us
Image

Uploaded with ImageShack.us
Image

Uploaded with ImageShack.us
Image

Uploaded with ImageShack.us
Image

Uploaded with ImageShack.us

User avatar
Masterbih
Moderator
Moderator
Posts:4660
Joined:02 Dec 2011, 16:58
Location:Germany
Contact:

Re: Feeder takmičenja

Post by Masterbih » 24 Apr 2012, 20:24

Cestitam atoth na rezultatima!
Od sledece sedmice ako sve bude ok, pecate sa nasim hranama bdr:

User avatar
revilo
Ribarcina
Ribarcina
Posts:439
Joined:13 Jan 2012, 07:30
Location:Zrenjanin,Vojvodina

Re: Feeder takmičenja

Post by revilo » 25 Apr 2012, 18:25

imali bi vi i vise ribe da vam nije prosao "Titanik" buh::
svaka cast na rezultatu 1::

User avatar
Imre71
Napredan clan
Napredan clan
Posts:41
Joined:16 Feb 2012, 09:54
Location:Zrenjanin,Srbija

Re: Feeder takmičenja

Post by Imre71 » 25 Apr 2012, 20:45

ajd što je prošao Titanik, nego ga jedan brod vuko,drugi gurao,,
digo sav mulj sa dna..
Ja sam pecao odmah pored kolege atoth-a, sa nizvodne strane, u istom sektoru
završio kao četvrti u sektoru, 9-ti u ukupnom plasmanu,što nije ni loše po meni, jer mi je ovo bilo prvo takmičenje u životu,a takmičarski ribolov se podosta razlikuje od slobodnog pecanja, to sam sad tek imao prilike da uvidim.
kolega atoth je odličan ribolovac sa dosta iskustva,koji je jako brzo provalio šta je najbolje i kako ,i što se prihrane tiče i vrste udice i prezentacije mamca..
tu smo se i upoznali i lepo se i ispričali i družili tokom takmičenja..
Veliki pozdrav i čestitke za Kolegu i sad već mogu reći i prijatelja atoth-a sa moje strane..

User avatar
atoth
ViP
ViP
Posts:613
Joined:14 Feb 2012, 20:29
Location:Kanjiža, vojvodina

Re: Feeder takmičenja

Post by atoth » 25 Apr 2012, 21:03

Hvala lepo i meni je drago da sam se najzad upoznao sa nekima sa foruma nadam se da će ubuduće ovakvih susreta biti još više.Bilo je super u Zrenjaninu lepo smo se ispričali sa kolegom a u međuvremenu smo i pecali.

User avatar
atoth
ViP
ViP
Posts:613
Joined:14 Feb 2012, 20:29
Location:Kanjiža, vojvodina

Re: Feeder takmičenja

Post by atoth » 17 Jun 2012, 09:06

Prošle nedelje po pozivu svojih prijatelja iz Mađarske učestvovao sam na kombinovanom takmičenju, šarandžije kontra federaši. Mesto takmičenja je ribolovačko jezero Antal koje se nalazi između Čongrada i Senteša pored same reke Tise. Jezero je širine 70-80 metara i površine 5 hektara i bogato je svim vrstama riba ( šaran, amur, bela riba, karaš i grabljivicama).Peca se samo sa jedne strane i ima 25 izgrađenih molova.
Od pribora sam poneo 2 štapa Maver Thor tb. 100 gr dužine 3,6m i Spro pelet feder 4,2m i tb. 140gr. Mašinice Nevis Big Match 5000 sa najlonom Tubertini Afonndante 0,22 .
Za hranu sam prethodno veče umešao Senzasovu hranu za velikog šarana sa dodatkom peleta sa ukusom jagode a u vodu dodao Top Sikret aromu za velikog šarana. Pošto je hrana dosta lepljiva pre takmičenja sam dodao zemlju da bi se što lakše rastvorila u vodi i ispala iz hranilice.
Naravno u hranu su pre takmičenja dodati beli crvi prethodno preliveni vrelom vodom, seckane gliste i kukuruz šećerac.
Na takmičenju je učestvovalo 23 takmičara i svi smo pecali u jednom sektoru sa po dva štapa po izboru feder ili parabolik.Na drugoj obali naspram mene u vodi je bilo drvo i na početku hranjenja ubacio sam oko 15 hranilica hrane na to mesto. Drugi štap sam zabacio bliže mojoj obali da ne bi smetali jedan drugom prilikom zamaranja. Za mamac sam koristio razne pelete,kukuruz, bele crve i glistu u raznim kombinacijama.
Zbog informacijama o veličini ribe koja se može uloviti stavio sam predvez Spiderwire debljine 0,06 i udicu Drennan Barbles Carp Feder veličine 8. Posle sat vremena pecanja i svih kombinacija mamaca ulovio sam samo jednog patuljastog somića za koga je domaćin rekao da ga nema uopšte u vodi. Pošto mi je ćerka koja je bila samnom i koja je obilazila ostale takmičare rekla da se lovi tu i tamo samo neka devirika i karaš zamenio sam udicu na veličinu 12 i predvez 0,04. Za mamac sam stavio kombinaciju glista + 3-4 bela crva.
Počeo sam da dobijam ribu na ovu kombinaciju kako sa druge obale tako i bližeg mesta hranjenja.Uhvatio sam 3 šarana ( dva su mi se otkačila pre meredova) i par komada deverike i karaša.Ukupna težina kod merenja je bila 8.700 grama. Kod proglašenja rezultata ispostavilo se da je to dosta za treće mesto. Prvoplasirani je imao 11.020 gr. Da mi se ona dva šarana nisu otkačila ( bili su težine oko 1,5 kg po komadu) ali za pecanje je pored znanja i pribora potrebna i sreća.
U takmičenju između šarandžija i federaša pobedili su ubedljivo federaši pošto veći primerci šarana nisu bili pri apetitu osim jednog od 6,5 kg koji je doneo jednom takmičaru nagradu za najveću uhvaćenu ribu.
Sve u svemu proveli smo jedan divan dan na divnoj vodi, stekli nove prijatelje i iskustva i rastali se sa nadom da ćemo se opet sresti na nekom drugom takmičenju.

Image

Uploaded with ImageShack.us
Image

Uploaded with ImageShack.us
Image

Uploaded with ImageShack.us
Image

Uploaded with ImageShack.us
Image

Uploaded with ImageShack.us
Image

Uploaded with ImageShack.us
Image

Uploaded with ImageShack.us
Image

Uploaded with ImageShack.us
Image

Uploaded with ImageShack.us
Image

Uploaded with ImageShack.us
Image

Uploaded with ImageShack.us

User avatar
atoth
ViP
ViP
Posts:613
Joined:14 Feb 2012, 20:29
Location:Kanjiža, vojvodina

Re: Feeder takmičenja

Post by atoth » 20 Oct 2012, 21:57

Feeder takmičenje u Mađarskoj 20.X.2012.


Jezero gde se održalo takmičenje nalazi se pored naselja Felgyő u Magyarskoj na oko 100 km od državne granice. Jezero je dugo oko 150 a široko 180 m. Prosečna dubina vode je zbog niskog vodostaja i nedostatka padavina oko 80-100 cm. U jezeru se peca šaran veličine do 6-8 kg, babuška (melez) i poneka bela riba.

Image

Uploaded with ImageShack.us

Takmičenje je organizovano u kategoriji feder 1 štap sa jednom udicom. Na takmičenje se prijavilo 23 takmičara (ja i kolega Nenad smo predstavljali Srbiju)

Image

Uploaded with ImageShack.us

Pošto u petak pre podne MB primama još nije stigla kod kolege u Mađarsku za svaki slučaj spremili smo i poneli i drugu hranu a bili smo prijatno iznenađeni kad je u subotu ujutru kad smo stigli kolega rekao da je hrana stigla.

Image

Uploaded with ImageShack.us

Da bih pod takmičarskim uslovima mogao da testiram hranu ( ovo je najverovatnije poslednje takmičenje za koje sam imao poziv) otvorio sam jedno pakovanje MB feeder Carp primame.
Na prvi pogled već samo pakovanje je dopadljivo i uliva poverenje, posle otvaranja doživljava se ugodan osećaj za nos i oko. Hrana se lako meša bez stvaranja grudvica i lepi onoliko koliko je potrebno da se može staviti u hranilicu a da se posle izbačaja brzo rastvara i ispada iz hranilice.Da bih hrani povećao lovnost dodao sam 1 konzervu šećerca (polovinu izlomio u šaci), pola litre ošurenih belih crva i oko pola kilograma skuvane konoplje. I posle dodavanja ovih komponenti hrana je bila pogodna da se stavi u hranilicu.

Image

Uploaded with ImageShack.us

Image

Uploaded with ImageShack.us

Pošto sam imao dve hrane posle početka takmičenja ( 8,45 časova) pomoću hranilice ubacio sam po oko desetak hranilica hrane na oko 50 i 70 metara. MB hranu sam ubacio na 70 m. Štap koji sam koristio za udaljenost od 70 m je SPRO pelet feder sa medium vrhom i kaveznom hranilicom koja je imala sopstveno otežanje od 35 grama. Struna je 0,22 sa orginalnim šok predvezom debljine 0,40 u dužini od 15 m. Predvez 0,18 sa udicom vel 10 ( Drenan Carp feeder). Pošto sam već imao neka iskustva na ovoj vodi ( u meč ribolovu) kao mamac sam koristio šećerac u kombinaciji sa 3-4 bela crva. Uprkos tome što je riba naizgled bila aktivna ( izbacivala se iz vode) uopšte nije htela da se hrani. Posle sat vremena i ulovljenog jednog šarančeta od 50 grama počeo sam razne kombinacije.
Predvez sam smanjio na 0,12 a udicu na 14, pored kukuruza i crva stavio i glistu sve to umočio u MB Amino Liqvid i u hranilicu stavio desetak živih crvića.

Image

Uploaded with ImageShack.us

Rezultat nije izostao u vidu šarana od oko 2 kg

Image

Uploaded with ImageShack.us

U sledeća dva sata uhvatio sam još dva šarana od oko kilograma a onda je riba skroz stala.Sledile su razne kombinacije sa mamcima (razni peleti), daljinom zabačaja (20-50-70m) debljinom predveza koja je bila već ispod razumne mere u odnosu na očekivanu veličinu riba kao i smanjivanje veličine udica do 18. Sve to nije dalo nikakve rezultate , kao da je ribu neko izneo iz jezera. Ni ostale kolege nisu imale više sreće, oko polovina njih nije imala nikakvog ulova.
Pola sata pre završetka takmičenja najzad je usledio udarac, skoro nisam verovao očima da se štap savija. Sa obzirom na predvez od 0,12 koji je tada već bio dužine 50 cm usledila je blaga kontra, riba se na udaljenosti od 70 m podigla na površinu vode i počelo je zamaranje.Pazio sam da je privlačim polako i pažljivo jer u uslovima kada je ulov ovako slab svaka riba zlata vredi.
Na žalost kao svuda u životu, i u ribolovu je potrebna sreća. Izgleda da ova riba nije bila namenjena meni pošto se na desetak metara od obale posle bega u stranu otkačila sa udice.

Posle merenja se ispostavilo da je najveći ulov i prvo mesto 6600 grama a da ja imam 3950 grama što je dosta za četvrto mesto. Moj kolega Nenad je osvojio treće mesto sa 4000 grama znači falilo je jedno šaranče od 50 grama da bih se plasirao među prvu trojicu.

Sve u svemu posle takmičenja i tokom puta kući kada takmičar (bar ja) analizira šta je uradio a šta je mogao i eventualno gde je pogrešio da se to sledećeg puta ne bi ponovilo došao sam do sledećih konstatacija.
Svu ribu sam ulovio na udaljenosti od 70 m gde sam hranio MB hranom, koristio sam sve mamce koji su mi bili na raspolaganju (pošto se na jezeru ne peca sa bojlama i peletima oni nisu dali nikakve rezultate), debljinu predveza i veličinu udice sam smanjio već i ispod razumne mere.Uzevši u obzir količinu ulovljene ribe mislim da mi je falilo samo malo sreće da postignem bolji rezultat.
Nadam se da ću ostatak dobijene hrane u narednom peridu moći iskoristiti dok traje lepo vreme pošto ovde u okolini nema baš puno komercijalnih voda a za Tisu je to malo i da ću stečena iskustva moći iskoristiti na početku sledeće godine.
Oprema (oružje) pre okršaja
Image

Uploaded with ImageShack.us

Pomoćnik koji je bio isto zainteresovan za MB hranu

Image

Uploaded with ImageShack.us

Detalj sa piste

Image

Uploaded with ImageShack.us

Panorama sa zadnje strane štapa

Image

Uploaded with ImageShack.us

User avatar
atoth
ViP
ViP
Posts:613
Joined:14 Feb 2012, 20:29
Location:Kanjiža, vojvodina

Re: Feeder takmičenja

Post by atoth » 23 Mar 2013, 06:35

POZIV NA 2. PROMO FEEDER KUP GRADA ZRENJANINA
KSR „Banat“
Zrenjanin, Dr.Vase Savića 2
Web site: http://www.peskara-zr.com" onclick="window.open(this.href);return false;
E-mail: lokvanjcs@gmail.com
023/510-360;063/80-49-496
POZIV NA 2. PROMO FEEDER KUP GRADA ZRENJANINA
Datum takmičenja: 21. aprila 2013. (nedelja)
Staza: Takmičarska staza na jezeru kod suda u Zrenjaninu. Alternativa Takmičarska staza “Begej” kod MUPa.
Neke od važnijih izvoda iz pravilnika:
Zabrana upotrebe metalne cuvarke, zabrana hranjenja iz ruke ,pracke i sl
1. Peleti i bojliji i ostali veštački mamci nisu dozvoljeni za mamac a za hranjenje dozvoljeno je korišćenje mikropeleta.
2. Limiti u hrani i mamcima: Ukupna dozvoljena količina hrane uključujući i dodatke (zemlja, glina, šljunak, žito, kukuruz, pšenica, aditivi i ostalo) u vlažnom stanju je 12 litara.
3. Ukupna količina mamaca je 2,5 litara od kojih može biti najviše 0,5 (pola) litara larve komaraca (ver de vase) i to za hranu i udicu zajedno.
4. Montaža tj. hranilica mora biti slobodnog hoda.
5. Minimalna dužina predveza je 50 cm.
6. Na sistemu se može nalaziti samo jedna jednokraka udica maksimalne veličine 10.
7. Nagrade: Pobednici sektora dobijaju pehare, a osvajači prva tri mesta u sektoru medalje.
Satnica takmičenja:
7,30 - 8,00 Prijava takmičara i tradicionalni vojvođanski doručak
8,00 - 8,30 Izvlačenje pozicija i odlazak do označenih box-ova
9:00 početak kontrole mamaca i primama
10,00 - 15,00 Takmičenje
15,00 –Merenje, pakovanje i odlazak do restorana na ručak i proglašenje pobednika
Prijave se vrše telefonom ili e-mailom.
Telefonima na: 064 80 55 005 – Ištvan Kazi
Email: istvankazi@open.telekom.rs
Kotizacija: Za plaćanja preko žiro računa do 15. Aprila 1500 dinara. Gotovinska uplata na licu mesta 1500 dinara. Uplate kotizacije na žiro račun: 165-16176-17 -- SIFRA PLACANJA- 190 -- naznaka UPLATA ČLANARINE (): Član. 2. Uplatu preko žiro-računa obavezno javiti Ištvanu Kazi, na jedan od navedenih načina.
Rok prijava učesnika: do 19.04.2013. (petak). Staza prima: do 40 učesnika
Dalja informacija o takmičenju na mob. telefon 060/7530-727 Vemić Gordan
Za eventualne povrede organizator nemože da preuzme odgovornost.
Organizator sve učesnike očekuje sa zadovoljstvom!
KSR “Banat” -Zrenjanin
POZIV NA 2. PROMO FEEDER KUP GRADA ZRENJANINA KSR „Banat“ Zrenjanin, Dr.Vase Savića 2 Web site: http://www.peskara-zr.com" onclick="window.open(this.href);return false; E-mail: lokvanjcs@gmail.com 023/510-360;063/80-49-496 POZIV NA 2. PROMO FEEDER KUP GRADA ZRENJANINA Datum takmičenja: 21. aprila 2013. (nedelja) Staza: Takmičarska staza na jezeru kod suda u Zrenjaninu. Alternativa Takmičarska staza “Begej” kod MUPa. Neke od važnijih izvoda iz pravilnika: Zabrana upotrebe metalne cuvarke, zabrana hranjenja iz ruke ,pracke i sl 1. Peleti i bojliji i ostali veštački mamci nisu dozvoljeni za mamac a za hranjenje dozvoljeno je korišćenje mikropeleta. 2. Limiti u hrani i mamcima: Ukupna dozvoljena količina hrane uključujući i dodatke (zemlja, glina, šljunak, žito, kukuruz, pšenica, aditivi i ostalo) u vlažnom stanju je 12 litara. 3. Ukupna količina mamaca je 2,5 litara od kojih može biti najviše 0,5 (pola) litara larve komaraca (ver de vase) i to za hranu i udicu zajedno. 4. Montaža tj. hranilica mora biti slobodnog hoda. 5. Minimalna dužina predveza je 50 cm. 6. Na sistemu se može nalaziti samo jedna jednokraka udica maksimalne veličine 10. 7. Nagrade: Pobednici sektora dobijaju pehare, a osvajači prva tri mesta u sektoru medalje. Satnica takmičenja: 7,30 - 8,00 Prijava takmičara i tradicionalni vojvođanski doručak 8,00 - 8,30 Izvlačenje pozicija i odlazak do označenih box-ova 9:00 početak kontrole mamaca i primama 10,00 - 15,00 Takmičenje 15,00 –Merenje, pakovanje i odlazak do restorana na ručak i proglašenje pobednika Prijave se vrše telefonom ili e-mailom. Telefonima na: 064 80 55 005 – Ištvan Kazi Email: istvankazi@open.telekom.rs Kotizacija: Za plaćanja preko žiro računa do 15. Aprila 1500 dinara. Gotovinska uplata na licu mesta 1500 dinara. Uplate kotizacije na žiro račun: 165-16176-17 -- SIFRA PLACANJA- 190 -- naznaka UPLATA ČLANARINE (): Član. 2. Uplatu preko žiro-računa obavezno javiti Ištvanu Kazi, na jedan od navedenih načina. Rok prijava učesnika: do 19.04.2013. (petak). Staza prima: do 40 učesnika Dalja informacija o takmičenju na mob. telefon 060/7530-727 Vemić Gordan Za eventualne povrede organizator nemože da preuzme odgovornost. Organizator sve učesnike očekuje sa zadovoljstvom! KSR “Banat” -Zrenjanin

User avatar
atoth
ViP
ViP
Posts:613
Joined:14 Feb 2012, 20:29
Location:Kanjiža, vojvodina

Re: Feeder takmičenja

Post by atoth » 03 Apr 2013, 20:53

I. FEEDER KUP LAGUNA LAKE BANATSKO NOVO SELO

Posle dva odložena feeder takmičenja u Mađarskoj zbog loših vremenskih uslova, jedva sam čekao da dođe 30 mart i izađem na prvo ovogodišnje takmičenje. Pripreme sam obavio još pre me-sec dana. Zahvaljujući informacijama druga Đorđa Lisice organizatora takmičenja nije bilo teško izabrati štapove koje ću koristiti. Zbog daljine bacanja i veličine ribe izbor je pao na Spro Pelet fee-der težine bacanja 140 grama i dužine 4,2 metra. Na štapove sam montirao nove mašinice sa kojima još nisam ni pecao Spro Inkognito 965 feeder. Na mašinice je bio namotan najlon Mivardi Feeder& Carp u debljinama 0,20 i 0,22 za prvih 15 metara zbog dužine bacanja i težine hranilice vezao sam Wiples upredenu strunu 0,15 mm ( 18,9 kg). Montirane su kavezne hranilice od 60 gr na anti-tangle cevčicama bez graničnika sa udicama Drenan Carp-Feeder veličine 10. Što se hrane tiče tu nije bilo dileme Masterbih Basic i Masterbih Carp 50/50 % sa dodatkom kuvanog mixa od raznih semenki i naravno kukuruz šećerac.
Osvanuo je i 30 mart, kiša je cele noči padala. Pošto je pribor bio upakovan stavio sam još kišnu kabanicu, čizme i još jedno suvo odelo. Krenuo sam put Banatskog V. Sela koje je udaljeno od Kanjiže oko 75 km. Sve vreme ispadala je sitna kiša, na polovini puta pljusak pravi potop ipak želja za pecanjem je jača , nastavljam. Stižem na cilj, kiša je skoro prestala samo rominja.
Prvo prijatno iznenađenje, ispred mene je divno jezero, okolo izbetonirana staza, uređene pozicije (19) na obali nadstrešice od trske sa klupama, uredna zatravnjena okolina bez i najmanje trunke smeća.
Drugo prijatno iznenađenje, domaćini koji nas dočekuju sa rakijom od dgunje i osmehom na licu. Upoznajem se sa kolegom Lisicom ( tester MB ). Kao organizator on ne peca i upoznaje me sa vodom. Posle izvlačenja pozicija počinje unošenje pribora ( ima ga baš dosta). Na sreću izvlačim drugu poziciju od ulaza.Sa jedne strane sreća pošto sam blizu parkinga sa druge strane sa žudnjom gledam dve prve pozicije sa obe strane jezera obrasle trskom pošto sam mišljenja da se veliki deo ša rana koji je pušten u vodu prethodnih dana baš nalazi uz tu trsku.
Ali šta je tu je, sa pozicije koju sam izvukao na predlog domaćina koji su veoma ljubazni i svakom takmičaru daju informacije gde na dnu ima prepreka koje kače odlučujem da pecam na oko 60 m od obale blizu stubova oko kojih se u toku letnjih meseci hrani riba i pretpostavljam da je dno tu tvrdo, bez mulja i ostataka trske. Mlogobrojni posmatrači neveruju očima da sa tako tankim šta-pom i najlonom mogu da dobacim tu daljinu gde pecaju šarandžije sa parabolicima.
Takmičenje je počelo, dodajem žive crve u hranu i par puta zabacujem. Daljina nije problem kiša je prestala jedino malo treba korigovati pravac zabačaja zbog vetra. Hrana je odlična, prosejana kroz sito, idealno navlažena i zahvaljujući živim crvima koje stavljam u sredinu hranilice brzo se rastapa u vodi.
Vreme prolazi, riba slabo radi tu i tamo hvataju se manji komadi. Menjam debljinu predveza veličunu udice kombinujem mamac ( šećerac, crv, glista peleti) i ništa ni da pipne. Pokušavam par puta da bacim bliže obali ni tamo ništa. Prošla je polovina takmičenja kada sledi prvi udarac. Nema oklevanja i pipkanja, riba snažno savija štap. Kontra i osećam da imam lep komad na udici. Zbog debljine predveza ( upredena struna Spiderwire 0,06) vučem polako i pažljivo. Riba se kreće u des- nu stranu, na oko 20 metara od obale podižem je na površinu i vidim joj leđa. Publika koja se nalazi iza mene navija ( neznam dali meni ili ribi) kolega koji je celo vreme iza mene upozorava me da se baš tu gde se riba nalazi nalaze cevi sa kojima se u vreme letnjih meseci upumpava sveža voda u jezero i da je više ne puštam desno pošto će se zaplesti u cevi. Hvatam rukom špulnu i zaustavljam ribu, posle par trenutaka osećam na štapu da je otišla. Vadim sistem, predvez nije izdržao. Drhtavim rukama stavljam novu udicu i zabacujem. Nade još ima ima još dosta vremena do kraja takmičenja.
Riba počinje intenzivnije da radi, hvataju se i komadi od preko 10 kg. Kod mene ništa, nada počinje da se gubi. Sat vremena pre kraja takmičenja stavljam sve na jednu kartu, vezujem udicu ve ličine 8 na Wiples 0,15 i stavljam na dlaku pelet sa mirisom ribe i jedno veće zrno šećerca.
Pola sata pre kraja napokon riba. Kontra, osećam da je velika kreće se tromo i lenjo naravno u desnu stranu u cevi. Ruka mi drhti, štap držim vertikalno da bi je što pre podigao i odvukao od cevi. Na 20 metara od obale riba je gore na površini, vide joj se leđa nalazi se tačno iznad cevi. Neću da ponovim prethodnu grešku, nadam se i molim da se ne uplete ali ne forsiram izvla- čenje kao kod prethodne. Napokon riba je iznad meredova, u prvom pokušaju je puštam da ode poš to nisam siguran da je mogu izvaditi. U drugom pokušaju sigurno je vadim. Gledaoci procenjuju 13,5 kg. Vaga pokazuje tačno 13,00 kg. Ruke mi toliko drhte da jedva ponovo zabacujem, ostalo je još 15 minuta. Do kraja se ništa ne dešava.
Posle završetka takmičenja slikanje sa ribom. Ovo mi je najveći šaran koga sam uhvatio na takmičenju. Proglašenje rezultata i ponovo prijatno iznenađenje. Sa jednom ribom koja je ujedno bila najveća ulovljena riba na takmičenju ( 13,00 kg) osvojio sam drugo mesto. Prvo mesto je osvojio Bicok Daniel sa 6 ulovljenih riba ukupne težine 19,78 kg, a treće mesto Skumpija Jožef sa 8 ulovljenih riba ukupne težine 11,22 kg. Posle preuzimanja pehara i poklona sponzora druženje je nastavljeno uz bogat pasulj ( na žalost bez piva pošto sam vozio).
Upoznao sam puno divnih ljudi, proveo divan dan ( i vreme je poslužilo) i nadam se započeo još jednu uspešnu sezonu u ovom lepom i plemenitom sportu. Sva riba je preživele ovu avanturu i nadam se da će i ubuduće priuštiti isto ovakve lepe trenutke i drugim ribolovcima, pošto je riba najlepša kada je živa i kada se nalazi u svom prirodnom ambijentu Vodi.
Pribor, mašinice i najloni
Image

Uploaded with ImageShack.us
Hrana
Image

Uploaded with ImageShack.us
Mix od kuvanih semenki
Image

Uploaded with ImageShack.us
Detalj jezera i otvaranje takmičenja ( Đorđe Lisica)
Image

Uploaded with ImageShack.us
Image

Uploaded with ImageShack.us
Artiljerija je spremna
Image

Uploaded with ImageShack.us
Nema šta nema
Image

Uploaded with ImageShack.us
Čekanje na ugriz
Image

Uploaded with ImageShack.us
Čekanje na početak
Image

Uploaded with ImageShack.us
Trenuci zamaranja
Image

Uploaded with ImageShack.us

Šaran 13 kg
Image

Uploaded with ImageShack.us
Image

Uploaded with ImageShack.us
Pobednici
Image

Uploaded with ImageShack.us

Post Reply

Return to “Ostalo”