Grabovo

Sve rijeke, jezera, kanali, bare i ostale destinacije gdje varaličarite ili to imate u planu..

Moderators:Masterbih, Alas

Post Reply
Tonyboy
U razvoju
U razvoju
Posts:32
Joined:12 Jan 2012, 17:30
Grabovo

Post by Tonyboy » 14 Jan 2012, 20:04

Nalazi se nekoliko kilometara iza Vukovara, kad se prođe Ovčara. Jedna od posljednjih zatvorenih voda koja krije brojnu populaciju linjaka i zlatnog karasa, i kapitalnih primjeraka svih ostalih ribljih vrsta. Razlog tome je odličan nadzor ali i težak i nepristupačan teren. Cijela voda je okružena debelim pojasom trske, i s obzirom na veličinu, ima relativno malo čistih mjesta.

Također tijekom kišnih perioda, vodu je moguće obići samo džipom, traktorom ili pješke. Cesta vodi samo do srednjeg dijela, gdje se nalazi ribarska kuća, a sa lijeve strane se uzgajaju šarani u kavezima. Za pecanje jako zahtjevna voda, puno trske pod vodom, lopoča, ali i plutajućih otoka, koje vjetar nosi u svom smjeru.

Na ovoj vodi sam pecao davno, prije dobrih 15 godina. Štuke je bilo mnogo, iako nisu bile kapitalne, do danas su sigurno narasle. Čuo sam da je prošlih godina palo nekoliko velikih somova 50kg + ali i da se može uloviti lijepih smuđeva. Nekad davno smo tamo pecali linjake na kuhano žito i gliste. Stvarno prekrasna ali i zahtjevna voda puna zapinjača piv::

Image

Burzum
Piskaralo
Piskaralo
Posts:55
Joined:16 Jan 2012, 18:02

Re: Grabovo

Post by Burzum » 24 Jan 2012, 11:56

Ja sto sam vidio slike sa te vode i da se kapitalci nose kuci da je zastupljenost C&R minimalna odnosno ne postojeca ni za ribe preko 5 kg nemam uopce namjeru posjetiti vodu , imo sam prilike na drugim forumima vidjeti sta se i kako tamo radi .
I smatram da voda nije nikako zasticena kada mozes nositi vise komada ribe kuci u jednom ribolovu :)

P.S. ne zelim se sa nikim svadjat ni provocirati , napiso sam samo ono sto sam procito , vidio slike i tako dalje . . .

sqiud&sipa
U razvoju
U razvoju
Posts:32
Joined:13 Jan 2012, 10:26

Re: Grabovo

Post by sqiud&sipa » 24 Jan 2012, 21:45

Evo malo pravila za Grabovo....desna strana je po pravilima da se 2 plemenite ribe na dan smiju odnijeti ali ne veće od 6kg...
Lijeva strana je od prošle godine C&R voda ate je i poribljena sa šaranom prošle godine...nažalost odgovor iz Zagreba za pravila i vođenje vode nije stigao što znači da su praktički vrijedila pravila kao na desnoj strani i većina ribe je odnešena kući...nas nekoliko entuzijasta smo ukazivali na probleme ali ribočuvari nisu ništa značajnije napravili jer zakonski nije donešena odluka da je voda C&R. naravno da sam zamračio i prestao ići na tu vodu jer sam previše živaca izgubio....
Napokon je stigao odgovor iz Zg i sad se treba postaviti table sa pravilima i početi provoditi ista...e to je bio najveći problem...sad kad se to riješi idu ovi manji problemi kao npr.uređenje samih pozicija,moguće rješavanje velikog spruda u jezeru,sađenje mladica vjerovatno vrbe jer nema ništa hlada,organizacija ribočuvarske službe koja mora biti 24h,promocija C&R ribolova,edukcija ljudi i objašnjavanje šta je to C&R ribolov i mnogo toga....
Uglavnom prošle godine sam bio duboko razočaran što je sve tako završilo posebno na Zajednicu jer mislim da se moglo bar neki pomak s mrtve točke napraviti.... Bio sam nedavno u ribolovu na Grabovu i pitali su me ribočuvari za pomoć oko svega da će se sad krenuti ozbiljno....(ne vjerujem nikom dok ne naprave prvu radnu akciju i postave tablu s pravilima)no,kad se to učini vjerovatno ćemo osnovati ubrzo šaransku sekciju i posložiti sve kako treba...i naravno nadam se istestirati Masterbih proizvode na ovoj vodi!
Btw.prošle godine najveći ulovljeni šaran težio je oko 18h a ima ih i većih te kapitalnog amura i nažalost ogromnog soma(preko 40kg)..ima i jako puno manjeg šarana od 1kg pa do nekih 3kg...a od ove poribljene prošlogodišnje ribe bojim se da je jako malo ostalo....
no,nadam se boljim vremenima i da će biti puno ulova na ovom predivnom jezeru! evo jedan ovogodišnji ulovljen 07.01.2012. bistro i vidimo se na Grabovu! lp Tin


Image

Uploaded with ImageShack.us

Sanadac5
Guru
Guru
Posts:813
Joined:12 Jan 2012, 19:43

Re: Grabovo

Post by Sanadac5 » 24 Jan 2012, 22:55

bravo: bravo: prekrasan ihii::

Burzum
Piskaralo
Piskaralo
Posts:55
Joined:16 Jan 2012, 18:02

Re: Grabovo

Post by Burzum » 25 Jan 2012, 08:21

Ja se nadam da cete uspijeti napraviti nesto , nemoj nasjest na nesto , menu isto tako na jednoj vodi preveslali 2 puta

Tonyboy
U razvoju
U razvoju
Posts:32
Joined:12 Jan 2012, 17:30

Re: Grabovo

Post by Tonyboy » 11 Feb 2012, 22:07

sqiud&sipa wrote:...sad kad se to riješi idu ovi manji problemi kao npr.uređenje samih pozicija,moguće rješavanje velikog spruda u jezeru,...,edukcija ljudi i objašnjavanje šta je to C&R ribolov i mnogo toga....kapitalnog amura i nažalost ogromnog soma(preko 40kg)..
...nažalost ima ogromnog soma ????

Šta, som nije riba a šaran i amur jesu ???? Samo osobe koje pojma nemaju o ihtiologiji mogu izvaliti takvu glupost, i naravno CR ribolovci kojima somovi jedu samo šarane. Sačuvaj nas bože od takvih ljubitelja ribolova. Umjesto da zabranite vraćanje amura u vodu koji svakodnevno proždire trsku, vama smetaju somovi. A ne smeta Vam što je sve manje i manje trske, u kojoj se gnijezde ptice, u kojoj se mrijeste ribe, koja omogućava ribama zrak kada je voda zaleđena . Pojma vi nemate o ribama i ribolovu.

Ako je to CR ribolov, onda djecu treba odmalena učiti da ne budu takvi ribolovci, treba ih učiti da ribolov nije samo slikanje sa deformiranim šaranima. Ribolov je simbioza svih biljnih i životinjskih vrsta. A Vas bi trebalo podučiti da što manje " uređujete pozicije " da pustite sprudove i somove na miru, da manje ulažete u poribljavanje a više u čuvanje. Jer, ako niste znali riba ima sposobnost reprodukcije, i neće ogromni somovi pojesti svu ribu koju vi ubacite.

sqiud&sipa
U razvoju
U razvoju
Posts:32
Joined:13 Jan 2012, 10:26

Re: Grabovo

Post by sqiud&sipa » 12 Feb 2012, 22:43

Tonyboy wrote:
sqiud&sipa wrote:...sad kad se to riješi idu ovi manji problemi kao npr.uređenje samih pozicija,moguće rješavanje velikog spruda u jezeru,...,edukcija ljudi i objašnjavanje šta je to C&R ribolov i mnogo toga....kapitalnog amura i nažalost ogromnog soma(preko 40kg)..
...nažalost ima ogromnog soma ????

Šta, som nije riba a šaran i amur jesu ???? Samo osobe koje pojma nemaju o ihtiologiji mogu izvaliti takvu glupost, i naravno CR ribolovci kojima somovi jedu samo šarane. Sačuvaj nas bože od takvih ljubitelja ribolova. Umjesto da zabranite vraćanje amura u vodu koji svakodnevno proždire trsku, vama smetaju somovi. A ne smeta Vam što je sve manje i manje trske, u kojoj se gnijezde ptice, u kojoj se mrijeste ribe, koja omogućava ribama zrak kada je voda zaleđena . Pojma vi nemate o ribama i ribolovu.

Ako je to CR ribolov, onda djecu treba odmalena učiti da ne budu takvi ribolovci, treba ih učiti da ribolov nije samo slikanje sa deformiranim šaranima. Ribolov je simbioza svih biljnih i životinjskih vrsta. A Vas bi trebalo podučiti da što manje " uređujete pozicije " da pustite sprudove i somove na miru, da manje ulažete u poribljavanje a više u čuvanje. Jer, ako niste znali riba ima sposobnost reprodukcije, i neće ogromni somovi pojesti svu ribu koju vi ubacite.

alo?? kakvih ti problema imaš i odakle ti pravo mene prozivati i moje znanje?
kad si zadnji put bio na Grabovu pa da možeš govoriti o količini ribe,trske,gnježđenju ptica i ostalome....
gdje sam ja napisao da je problem som od 40kg zbog svoje prehrane-nigdje? ne znam puno o njegovim prehrambenim navikama ali saznao sam šta me je zanimalo....samo znam da kome se zakači takav neće ga s obale izvući iz više razloga ali dobro....
obraćanje ovim tonom i napade na mene neću tolerirati i zato ohladi malo....negdje drugdje liječi frustracije....

sqiud&sipa
U razvoju
U razvoju
Posts:32
Joined:13 Jan 2012, 10:26

Re: Grabovo

Post by sqiud&sipa » 12 Feb 2012, 22:48

Grabovo(lijeva strana) je i službeno proglašeno Ulovi i pusti vodom i čim snijeg ode krećemo s akcijama no o svemu ćete biti informirani.... ura::

nagual
U razvoju
U razvoju
Posts:26
Joined:25 Feb 2012, 20:05
Location:bih

Re: Grabovo

Post by nagual » 01 Mar 2012, 14:52

Tonyboy wrote:
sqiud&sipa wrote:...sad kad se to riješi idu ovi manji problemi kao npr.uređenje samih pozicija,moguće rješavanje velikog spruda u jezeru,...,edukcija ljudi i objašnjavanje šta je to C&R ribolov i mnogo toga....kapitalnog amura i nažalost ogromnog soma(preko 40kg)..
...nažalost ima ogromnog soma ????

Šta, som nije riba a šaran i amur jesu ???? Samo osobe koje pojma nemaju o ihtiologiji mogu izvaliti takvu glupost, i naravno CR ribolovci kojima somovi jedu samo šarane. Sačuvaj nas bože od takvih ljubitelja ribolova. Umjesto da zabranite vraćanje amura u vodu koji svakodnevno proždire trsku, vama smetaju somovi. A ne smeta Vam što je sve manje i manje trske, u kojoj se gnijezde ptice, u kojoj se mrijeste ribe, koja omogućava ribama zrak kada je voda zaleđena . Pojma vi nemate o ribama i ribolovu.

Ako je to CR ribolov, onda djecu treba odmalena učiti da ne budu takvi ribolovci, treba ih učiti da ribolov nije samo slikanje sa deformiranim šaranima. Ribolov je simbioza svih biljnih i životinjskih vrsta. A Vas bi trebalo podučiti da što manje " uređujete pozicije " da pustite sprudove i somove na miru, da manje ulažete u poribljavanje a više u čuvanje. Jer, ako niste znali riba ima sposobnost reprodukcije, i neće ogromni somovi pojesti svu ribu koju vi ubacite.

Svaka cast na ovom postu. To su fundmentalne osnove razumijevanja prirode i zakona koji vladaju prirodom, i svatko ko voli prirodu bi treba da razmislja na ovaj nacin.

Kirka
Piskaralo
Piskaralo
Posts:98
Joined:13 Jan 2012, 13:29
Location:Novi Sad
Contact:

Re: Grabovo

Post by Kirka » 08 Mar 2012, 19:07

izgleda mi lepo, neznam kako je kad sunce pripece. Za reportazu cestitka
Poslednja si moja sinagoga moj si Petrovgrad i Rim
Sa tobom mogu i bez boga, bez tebe ne mogu ni s njim.....

Post Reply

Return to “Rijeke, jezera, kanali i ostale destinacije”