021

Sve rijeke, jezera, kanali, bare i ostale destinacije gdje varaličarite ili to imate u planu..

Moderators:Masterbih, Alas

Post Reply
User avatar
bandar
Pocetnik
Pocetnik
Posts:6
Joined:01 Feb 2012, 20:33
Location:Novi Sad
021

Post by bandar » 28 Feb 2012, 22:35

U iščekivanju otopljavanja, krizirajući zbog ne izlaženja na vodu, završio sam preslagivanje pribora po ko zna koji put. No nastupa i lovostaj na smuđa pa se mislim čime prekratiti vreme i eto odlučio sam da pokušam ukratko da predstavim teren na kome se najviše motam. Znam da većina ljudi odlazak na pecanje povezuje s odlaskom u prirodu i obilaskom nekih lepih, netaknutih (ako ih još ima) predela. No želja mi je da ovde predstavim jedan urbani teren, koji bi se teško mogao svrstati u kategoriju netaknute prirode, ali na koji najviše izlazim sa par drugara. Razlog tome leži delom u nedostatku vremena za odlazak na udaljenija mesta, a delom u pristupačnosti samog terena.

Jedno od popularnijih odredišta gradskih varaličara je Šangaj (novosadski, naravno). Pogled uzvodno prema gradu.

Image

i ulazu u kanal DTD

Image

Teren kamenit, s uglavnom ujednačenom dubinom, pokojim skromnim šporićem i ponekom uvalicom. Pogled nizvodno

Image

Image

Zavisi od vodostaja i godišnjeg doba, ali radi se o terenu koji često daje lepe smuđeve. Još popularniji potez je oko Žeželjevog mosta pa do špica, tj. uliva u kanal DTD. E tu se lovi sve i svašta. Od bele na plovak, smuđa, soma ... varalica, dubinka ... Tu je i popularni zimovnik i zimi ribe ima u velikom broju, što je, naravno, dodatno potmognuto konstantnim prilivom hrane - nažalost iz gradske kanalizacije. Ali, ko tu nije pecao, kao i da nije bio u Novom Sadu na pecanju .:)

Image

Image

Naravno, čamac je uvek bolja varijanta.

Image

Nisam baš zimski tip al ponekad - što da ne?

Image

Image

Kad sam već spomenuo kanal DTD, evo i par fotki oko popularne prevodnice.

Image

Image

Image

Image

Meni je prijatnije odlaziti na petrovaradinsku stranu. Možda su ulovi malo slabiji, al' čini mi se da je bar malo čistije a i malo je manja gužva. Ceo potez je više-manje pogodan za varaličarenje: od oficirske plaže, preko Žeželjevog mosta pa uzvodno do Petrovaradinske tvrđave.

Image

Image

Smuđ nam je ciljna riba al' često dobijemo i nju. Kolega po štapu

Image

Deo oko mosta Duga i tvrđave

Image

Image

Image

Kod kafane Dorija

Image

Mogao bi se dodati još koji potez i deo u okolini NS, kao što su Šodroš, Kamenjar, Dunavci, itd. Za sad toliko, nadam se da ću dopunjavati temu a, ako ima nekog od kolega iz ovih krajeva, neka se pridruži, ponajviše sa ulovima jer toga uvek manjka muahaha: Pozdrav iz NS-a

Image

Image

Image

nagual
U razvoju
U razvoju
Posts:26
Joined:25 Feb 2012, 20:05
Location:bih

Re: 021

Post by nagual » 01 Mar 2012, 14:38

Svaka cast kolega, odlicna reportaza i prikaz terena na kojima pecas. :Dtt

Post Reply

Return to “Rijeke, jezera, kanali i ostale destinacije”