Mamac za soma

Gliste, crvici, kasteri i ostali prirodni mamci..

Moderator:Masterbih

Limar
Genije
Genije
Posts:1006
Joined:12 Jan 2012, 17:24
Location:Stara Pazova Republika Srbija
Mamac za soma

Post by Limar » 22 Apr 2012, 08:53

Posto nezna gde bi postavio pitanjce vezano za sarandzijski lov soma stavio sam ga ovde.....
Zamolio bi za pomoc oko izbora mamca za lov soma,dobrog mamca,onako za na jedan stap dok se peca saran pa ako dodje dobrodosao! Jezero je puno dobrih komada al ima i milijarde cverglana,ziv mamac babuska je zabranjen tako da neznamo sta i kako uraditi....ako ima ko voljan da prosvetli bio bi jako zahvalan :Dtt
Nevolim kada mi neko stoji iza ledja dok pecam...

User avatar
zdravko
Ribarcina
Ribarcina
Posts:251
Joined:12 Jan 2012, 17:50
Location:Metlika, Slovenija

Re: Mamac za soma

Post by zdravko » 22 Apr 2012, 10:03

Pa sada več imaš boilli od 30mm koje su napravljene baš za soma a kažu, može i šaran da zagrize na nju. Evo ove sam baš ja nabavio ali nisam ih još izprobao : http://trofeja.si/ribiska-trgovina/arti ... es-za-soma" onclick="window.open(this.href);return false;

User avatar
slobodan.vukadinovic
Ribarcina
Ribarcina
Posts:469
Joined:12 Jan 2012, 21:33
Location:Sivac

Re: Mamac za soma

Post by slobodan.vukadinovic » 22 Apr 2012, 10:34

Gledao sam neke velike pelete za soma. Na Ebru (Spanija) razbijaju soma na njih ali malo, malo pa dodje i sarance 20+. Limar, to ti je pametna ideja. Kad vec i onako sekas sarana, zabaciti neku mocugu od 4-5lb pa kom opanci tom i dzery .:)

Limar
Genije
Genije
Posts:1006
Joined:12 Jan 2012, 17:24
Location:Stara Pazova Republika Srbija

Re: Mamac za soma

Post by Limar » 22 Apr 2012, 10:53

Pelete imam,probacemo al skeptik sam,mi smo svetlosnu godinu iza Ebra.....boila makar i 50ka otpada u startu,neznam kako cverglani deluju na one durdubake i pijavice,nisam nikad to uzeo u ruke al pregrmeo bi :D
Jedan spod stap je spremljen pa cu valjda zabaciti na te azdaje,niko od nas 3ice nije pecao soma pa bi dobar savet dobro dosao!
Nevolim kada mi neko stoji iza ledja dok pecam...

User avatar
GogoRush
Guru
Guru
Posts:804
Joined:15 Jan 2012, 19:05
Location:Zagreb, HR

Re: Mamac za soma

Post by GogoRush » 22 Apr 2012, 11:11

Kad sam išao loviti soma onda mi je najdraži mamac, a i siguran bio rovac ili kako ga neki još zovu krompiraš, mrmak itd. Mislim da ga je sada lakše naći jer se sada obrađuju bašte (vrtovi)i polja pa izađe iz zemlje. Druga solucija je nanizati par debelih i crvenih glista na udicu. Evo ovako sam ja lovio kad sam išao na Kupu loviti soma prirodnim mamcima.
Jedan savjet, kad loviš šarana nemoj mamćiti soma i loviti ga na istom hranilištu. Jedne godine mi je legao som na šaransko hranilište i nisam imao griza desetak dana. Razlog je bio, što sam raketirao (hranio) osim partiklom već i sa ribljim paletama koje su imale izražajniji riblji miris. Pa i šaran osim druge ribe je somu slastan zalogaj.

Limar
Genije
Genije
Posts:1006
Joined:12 Jan 2012, 17:24
Location:Stara Pazova Republika Srbija

Re: Mamac za soma

Post by Limar » 22 Apr 2012, 11:38

Taj stap ide na neku drugu stranu,znam da kad udje som sarana nema danima,fasovao sam to!
A neki kederi i tako to?...cuju se da nocu prilaze blizu obale,puca sve kako valjda jure ribice,nemozes spavati od strecanja :D
Nevolim kada mi neko stoji iza ledja dok pecam...

User avatar
revilo
Ribarcina
Ribarcina
Posts:439
Joined:13 Jan 2012, 07:30
Location:Zrenjanin,Vojvodina

Re: Mamac za soma

Post by revilo » 22 Apr 2012, 11:46

Ako nemoze ziv ti stavi mrtvog kedera. Gliste ,durboke,pijavice i sl. zaboravi,razbice ih cverglan. Pelete i boili (30+) odlicna solucija ali daleko od hranilista

User avatar
nyko_10
Ribarcina
Ribarcina
Posts:327
Joined:16 Jan 2012, 17:40
Location:Našice

Re: Mamac za soma

Post by nyko_10 » 22 Apr 2012, 12:48

Dođe som i na hot demon :D
Pogotovo ako je na hranilištu za šarana bez problema uzme HD.
Image

User avatar
Alas
Moderator
Moderator
Posts:366
Joined:09 Dec 2011, 17:18
Location:----Bosna & Hercegovina----

Re: Mamac za soma

Post by Alas » 22 Apr 2012, 17:02

Kolega Limar ima Masterbih boile za soma cini mi se 30-40 mm u precniku nisam na njih lovio jer i sam znas kako ga ja pecam ali sam vidio te boile crvene boje bas za Soma pravljene na bazi krvi ,mala su pakovanja bila mislim po 10tak komada ,neki momci su to narucivali i kupovali prosle godine ,trebao bih se Dox javiti na moj post i postaviti sliku ......Bistro

Limar
Genije
Genije
Posts:1006
Joined:12 Jan 2012, 17:24
Location:Stara Pazova Republika Srbija

Re: Mamac za soma

Post by Limar » 22 Apr 2012, 18:20

Pa moram bar probati Alase :Dtt
Problem su gomile cverglana,ubise sve zivo,predveze rasturaju u niti ma sta god bacis u vodu,imamo fore do 15.maja da se okusamo u tom lovu,imam par saveta,imamo sisteme pa valjda udari nesto lepo,kazu prosle sezone radili sitni,naj veci 47kg ohh:
Nevolim kada mi neko stoji iza ledja dok pecam...

Post Reply

Return to “Prirodni i ostali mamci”