Feeder takmičenja

Slobodne teme o fider i dubinskom ribolovu..

Moderator:Masterbih

User avatar
Linear
Genije
Genije
Posts:1096
Joined:12 Jan 2012, 21:50
Location:Gracanica, BiH
Re: Feeder takmičenja

Post by Linear » 03 Apr 2013, 22:46

A jos da onaj nije spao mozda je moglo se i do prvog mjesta!?

Mada i ovako je super.

Bistro Andras ihii::

Svaka cast!
Uhvati radi uzivanja, slikaj radi uspomene, pusti radi buducnosti!

“Budi nalik na morski rt u koji neprestano udaraju valovi a on i dalje ostaje čvrst, dok se oko njega stišava razjarena voda.”

User avatar
Andjelko
Guru
Guru
Posts:932
Joined:12 Jan 2012, 18:23
Location:Brcko Bosna I Hercegovina

Re: Feeder takmičenja

Post by Andjelko » 03 Apr 2013, 23:17

1:: :HH

User avatar
atoth
ViP
ViP
Posts:613
Joined:14 Feb 2012, 20:29
Location:Kanjiža, vojvodina

Re: Feeder takmičenja

Post by atoth » 24 Apr 2013, 21:28

II FEDER KUP GRADA ZRENJANINA
Održan je dana 21 aprila nedelja na jezeru u centru grada Zrenjanina. To je u stvari stari tok Begeja koji je pregrađen i napravljeno je jezero u centru grada. Divna staza, divan ambijent sa okolnim starim zgradama i divna voda. Zbog visokog vodostaja pristup vodi je bio malo otežan zbog strme obale tako da sam platformu privezao za obalu da ne bi završio zajedno sa njom u vodi. Dubina vode je prema rečima domaćina max 3,5 metara i prema prvim informacijama u vodi je zastupljen šaran, karaš, tolstolobik i bela riba. Širina kanala je oko 40-50 metara.Pošto je takmičenje pratila velika medijska kampanja i prijavila su se i poznata imena ove tehnike koji su doputovali još pre takmičenja da bi isprobali vodu na fejsbuku se moglo puno toga videti sa treninga i objavljenih fotografija. Pošto su na slikama uglavnom bili ulovi sitne bele ribe zahvaljujući dugogodišnjem iskustvu sa plovkaroških takmičenja odlučio sam da pribor i hranu prilagodim ovim ribama pošto se najčešće na takmičenju hvata polovina ili još manje ribe nego na treningu kada peca samo par ljudi. Spremio sam dva picker štapa dužine 2,7 i 3 metra ( težina bacanja 40 gr ) sa mašinicama Spro - Pasion na kojima je bio namotan najlon Tubertini Afondante u debljinama 0,16 i 0,18. Hrana MB Feder Specijal i Carp u odnosu 50%/50%. Za vreme takmičenja hrani sam dodavao fuj koji je bio umešan u zemlju. Za mamce sam pripremio pinki, belog crva, kalifornijske gliste, šećerac i larvu od komarca.Posle ždrebanja kada sam izvukao B-3 poziciju nisam bio baš srećan, prema najavama sektori A,D i E bi trebalo da daju najviše ribe. Počeo sam sa predvezom 0,10 i udicom Gamakacu 1050N veličine 18 pošto sam se nadao beloj ribi. Na žalost riba nije uopšte radila ne samo kod mene već kod nikoga. Posle više od sat vremena bez i najmanjeg udarca stavio sam udicu br 20 makar nešto da uhvatim da ne ostanem bez ulova. Pre početka takmičenja za vreme hranjenja gledao sam domaćina na koju udaljenost on hrani pošto sam pretpostavljao da on bolje poznaje vodu a i trenirao je cele nedelje. On se odlučio da hrani sredinu jezera na oko 20 metara od obale. Ja sam par hranilica sa hranom bacio na istu udaljenost a par hranilica tik uz drugu obalu pošto sam pretpostavljao da ako ima karaša oni se nalaze u plićem delu gde je voda toplija.Ova odluka se pokazala kao dobra pošto je mamac bačen tik uz obalu privukao pažnju ove ribe. U poslednja tri časa uhvatio sam 6 komada karaša ukupne težine 490 grama što je bilo dosta za prvo mesto u sektoru i četvrto mesto na stazi. Prvak piste inače domaćin i tester MB Imre Ladik imao je jednog karaša težine 920 grama. Organizacija je bila odlična, vreme i pista divno ali na žalost ribe nije bilo. Bilo je žalosno gledati kako manje iskusni takmičari pokušavaju da uhvate makar i jednu ribu da ne bi ostali bez ulova. Upoznao sam Jovicu iz Niša našeg testera koji je isto bio prvak sektora i drugi na pisti kao i Bamarina i Imre71 koje sam upoznao još prošle godine na prvom takmičenju. Mislim da možemo biti zadovoljni sa rezultatima u tri od pet sektora pobedili su testeri MB kao što je i prvak piste naš tester

Korištena hrana

.Image

Uploaded with ImageShack.us

Hrana pre mešanja sa dodatkom žutih i crvenih hlebnih zrnaca

Image

Uploaded with ImageShack.us

Poslednja kontrola

Image

Uploaded with ImageShack.us

Arzenal mamaca

Image

Uploaded with ImageShack.us

Pehari i medalje

Image

Uploaded with ImageShack.us

Pripreme

Image

Uploaded with ImageShack.us

Trenutak zabačaja

Image

Uploaded with ImageShack.us

Spreman za bitku

Image

Uploaded with ImageShack.us

Deo ulova

Image

Uploaded with ImageShack.us

Nagrada za trud

Image

Uploaded with ImageShack.us
Image

Uploaded with ImageShack.us

 B. sektor:
 1. Andraš Tot “Bratstvo” Kanjiža B3 490 g,
2. Toma Topić “Shimano 3M” Pančevo B5 340 g,
3. Nikola Stajčić “Shimano 3M” Pančevo B8 260 g
Image

Uploaded with ImageShack.us

Pogled na pistu

Image

Uploaded with ImageShack.us
Image

Uploaded with ImageShack.us

User avatar
Masterbih
Moderator
Moderator
Posts:4660
Joined:02 Dec 2011, 16:58
Location:Germany
Contact:

Re: Feeder takmičenja

Post by Masterbih » 24 Apr 2013, 22:16

Cestitke svima 1::

Prelijepa pista, slike su super!

User avatar
GogoRush
Guru
Guru
Posts:804
Joined:15 Jan 2012, 19:05
Location:Zagreb, HR

Re: Feeder takmičenja

Post by GogoRush » 25 Apr 2013, 05:31

Iskrene čestitke Atoth. Dobra kombinacija i dobro smiješano za 1:: mjesto. [superr]

User avatar
atoth
ViP
ViP
Posts:613
Joined:14 Feb 2012, 20:29
Location:Kanjiža, vojvodina

Re: Feeder takmičenja

Post by atoth » 30 May 2013, 20:02

Prolećni kup Reske Mađarska
Sa ekipom iz udruženja učestvovao sam na prolećnom kupu koje je organizovalo udruženje iz Reske malog gradića pored same državne granice u Mažarskoj. Učestvovalo je ukupno 14 ekipa od kojih Kanjiža i Horgoš iz Srbije.Pecalo se sa dva fider štapa na starom toku reke Tise.Voda je bogata svim vrstama ribe.Pošto ima i puno sitne ribe a vagala se sva ulovljena riba pecao sam sa dva picker štapa. Na štap koji sam bacao na 40-50 metara montirao sam metod hranilicu i koristio Masterbih Hook baits u kombinaciji sa jednim zrnom šećerca a na drugi štap montirao sam kaveznu hranilicu a na udicu stavljao larvu od komarca i bele crve. Koristio sa MB hranu normal i carp u odnosu pola pola. Pecalo se 4 časa.Na hook baits i šećerac uhvatio sam 6 kom šarančića od 100 gr jednog od 400gr i jednog od 1,5 kg. Na drugi piker štap imao sam 4 deverike ukupne težine oko 1,5 kg a ostalo je bila sitna babuška i jedan amerikanac. Na kraju takmičenja vaga je pokazala 5,64 kg. Bilo je to drugo mesto u sektoru. Kolega u sektoru do mene imao je 6,5 kg što je isto bilo dovoljno za drugo mesto a naš treći član koji je pecao sa suprotne strane sa 10 kg bio je treći u sektoru. Sa sedam negativnih bodova osvojili smo ekipno drugo mesto.Pobedili su domaćini sa 4 negativna boda pod dosta sumnjivim i nerazjašnjenim okolnostima.Svaki od njih je imao par krupnih šarana koje su izvagali i pustili nazad u toku takmičenja a koje niko nije video.Ipak smo se zadovoljni vratili kući.
Image

Uploaded with ImageShack.us
Image

Uploaded with ImageShack.us
Image

Uploaded with ImageShack.us
Image

Uploaded with ImageShack.us
Image

Uploaded with ImageShack.us
Image

Uploaded with ImageShack.us

User avatar
atoth
ViP
ViP
Posts:613
Joined:14 Feb 2012, 20:29
Location:Kanjiža, vojvodina

Re: Feeder takmičenja

Post by atoth » 10 Jun 2013, 09:22

U nedelju 09 juna na jezeru Laguna u Banatskom V. Selu održan je drugi Carp Feder kup. Kao što smo I navikli kad smo stigli docekao nas je lep ambijent, prijatni ljudi, rakija I pita suncano jutro I uvek nasmejani kolega Lisica glavni organizator.
Pecalo se na 19 pozicija koliki je I kapacitet piste.Uzevši u obzir lepo vreme I rezultate prethodnih dana svi smo se nadali dobrom ulovu.Pre izvlacenja startnih pozicija kraci dogovor I razmatranje pravilnika po kojemu bi iduce godine organizovali feder ligu na pet obližnjih šaranskih jezera da bi takmicari koji žele da se takmice mogli obezbediti potreban pribor koji je specifican za šaranski ribolov a za feder nije neophodan ( šaranski sakovi, meredovi itd)
Pre pocetka takmicenja malo zadirkivanja od kolega da ja ni ne bi trebao da pocnem da pecam do poslednjeg casa takmicenja pošto sam ove sezone vec dva puta na takmicenjima u poslednjim trenucima uhvatio najvecu ribu.
Pecao sam na poziciji br. 2. Vec posle dva casa takmicenja se videlo da nece biti velikih ulova. Vecina takmicara je pecala blizu obale (20-30) metara dokle su mogli da prihranjuju rukom. Hvatali su se sitni primerci šarana. Ja sam dobio jednog od 2,5 kg I posle ništa. Uzeo sam jaci štap I poceo da pecam na oko 70-80 metara gde su postavljeni stubovi za razdvajanje sektora I hranjenje. Koristio sam udicu Hajabusa br 4 na pletenici 0,16 sa MB River Ice bojlom malo podignutom sa pola pop apa. Prvi udarac, srce brže kuca ali samo šarance od 0,9 kg. Posla duže pauze jedan od 3,1 I jedan od 3,6 kg opet pauza.U 14,30 najzad onaj pravi osecam po štapu da je velikm ne'e na površinu drži se dna.
Zamaranje za mene dugo kao večnost pre nego što sam ga ugledao na desetak metara od obale, osetivši obalu dobija novu snagu i beži. Još malo otpuštam kočnicu ipak je to najlon 0,22. Više puta ga privlačim obali dva puta već leži na boku sa glavom iznad vode, stavljam meredov u vodu dovlačim ga ali nisam siguran da ga 100 posto mogu dohvatiti ( štap 4,2 m drška meredova 2 ) puštam ga još jednom a kada ga okrećem prema sebi on se otkčuje. Ostajem bez reči neznam na koga sam ljući na sebe na ribu na ceo svet. Ali sve to u trenu prolazi, ponovo zabacujem sistem i pokušavam da analiziram gde sam pogrešio išta nisam dobro odradio. Do kraja takmičenja ne dešava se ništa. Sa 10,2 kg završavam na 7 mestu . Pobednik je imao 27, drugoplasirani 17 a trećeplasirani 16 kg.
Ipak sve u svemu krećem kući zadovoljan, otpecao sam takmičenje kako sam zamislio još jednom dokazao da se velike ribe hvataju na Masterbih mamce a što je falio samo jedan trenutak da se i slikam sa njom nije problem biće još takmičenja kada će i taj trenutak doći. BISTRO!
Image

Uploaded with ImageShack.us

Image

Uploaded with ImageShack.us

User avatar
atoth
ViP
ViP
Posts:613
Joined:14 Feb 2012, 20:29
Location:Kanjiža, vojvodina

Re: Feeder takmičenja

Post by atoth » 27 Jun 2013, 08:14

I MEĐUNARODNI FEDER PROFI KUP „ BRATSTVO 2013”
KANJIŽA
USR “BRATSTVO” KANJIŽA
RIBARSKA BB 24420 KANJIŽA
“ TESTVÉRISÉG “ SHE
24420 MAGYARKANIZSA
HALÁSZ UTCA SZÁM NÉLKÜL
TEL 024-873 119
MOB. 063-1065-694
email atoth@potisje-kanjiza.com
PIB 100788041 BR Ž.R. 205-35889-91
POZIV NA I MEĐUNARODNI FEDER PROFI KUP „ BRATSTVO 2013”
KANJIŽA
DATUM TAKMIČENJA: 13 JUL 2013 ( SUBOTA )
STAZA: RIBOLOVAČKO JEZERO SARVAŠ NA REGIONALNOM PUTU KANJIŽA - HORGOŠ
KOLIČINA HRANE I MAMACA NIJE OGRANIČENA KAO NI VRSTA SISTEMA, HRANILICE
ILI DUŽINA PREDVEZA
PECA SE NA DVA JEZERA U 4 SEKTORA, MAX BROJ TAKMIČARA 40
RIBLJI FOND ŠARAN 1-8 KG, AMUR DO 12 KG, SOM I KARAŠ U NEZNATNOM BROJU.
NAGRADE: POBEDNICI SEKTORA DOBIJAJU PEHARE, A OSVAJAČI PRVA TRI MESTA U
SEKTORU MEDALJE, KAO I NAGRADE SPONZORA.
SATNICA TAKMIČENJA:
06.00 07.00 PRIJAVA TAKMIČARA , DORUČAK .
07.00 07.30 IZVLAČENJE BROJEVA I IZLAZAK NA MESTO TAKMIČENJA.
7,30 09.00 PRIPREMA ZA TAKMIČENJE
09.00 14,00 TAKMIČENJE
14,00 14,30 MERENJE ULOVA
14.30 POVRATAK U KANJIŽU RUČAK I PROGLAŠENJE REZULTATA
PRIJAVE SE VRŠE TELEFONOM ILI E-MAILOM DO POPUNE MESTA ILI NAJKASNIJE DO 10
JULA.
KOTIZACIJA: 1500 DINARA. UPLATE KOTIZACIJE NA ŽIRO RAČUN: 205-35889-91
NAZNAKA: 1. FEEDER KUP ILI LIČNO.
DALJE INFORMACIJE O TAKMIČENJU NA MOB. TELEFON 0631065694
ZA EVENTUALNE POVREDE ORGANIZATOR NEMOŽE DA PREUZME ODGOVORNOST.

User avatar
BT Carp Fishing Team
Ribarcina
Ribarcina
Posts:280
Joined:12 Jan 2012, 17:05
Location:Hajdukovo, srbija
Contact:

Re: Feeder takmičenja

Post by BT Carp Fishing Team » 31 Jul 2013, 11:56

prvi-topfish-feeder-kup-v2_resize.jpg
prvi-topfish-feeder-kup-v2_resize.jpg (114.56KiB)Viewed 14847 times

User avatar
BT Carp Fishing Team
Ribarcina
Ribarcina
Posts:280
Joined:12 Jan 2012, 17:05
Location:Hajdukovo, srbija
Contact:

Re: Feeder takmičenja

Post by BT Carp Fishing Team » 03 Aug 2013, 15:01


Akos sa najvecem ribom I TOPfish Haldorado feeder kupa!!!!
Osvojio drugo mesto.

Post Reply

Return to “Ostalo”