Hesova 27.-28.11.18.

Sve lokacije gdje lovite, planirate loviti ili ih želite prezentovati drugima..

Moderator:Masterbih

Post Reply
User avatar
čipo
Genije
Genije
Posts:1487
Joined:13 Jan 2012, 17:38
Location:Sisak
Hesova 27.-28.11.18.

Post by čipo » 04 Dec 2018, 23:01

Ludnica na Hesovoj!
Mislim da sam do sada imao lude ribolove na Hesovoj,naspram drugih,nikoga ne podcjenjujem,ali sam stvarno odlično lovio ovu sezonu,a ovaj ribolov lako da će biti i zadnji jer je i tokom ovog ribolova pao snijeg ZZ:: ,a riba na hladnoću kod nas jako loše reagira,prestaje se hraniti,noooo...zna se da nikada ne odustajem dok god sve ne prekrije led...

Uglavnom...
Dolazim na grabu,a sjeverac dere li ga dere,prošlu noć dok sam radio temperatura je bila 7-8 stupnjeva celzijevih,a sada po danu kako je okrenuo sjever temperatura je pala na 1-2 stupnja,a osjećaj hladnoće je još daleko niži.
Za noć predviđaju snjeg,ali mi to uopće ne smeta...samo da sutra dok ću se pakirati ne pada za vrat krezi:: .
Lagano prihranjujem Masterovom Spicy Tunom i CM 17 boilama koje sam izradio iz gotovog mixa,a tako i stavljam mamce na dlaku,jedan štap tuna,a na dva CM 17 .
Zabacujem,a potom slažem šator i ostale stvari...
Ništa se uopće ne dešava,ali ništa nije ni čudno kako je zahladilo i kako je vjetar okrenuo vodu...





Image





Noooo nema veze jer već duuugooo nisam lovio kako je Žana bila bolesna pa sam bio i siterica [ajajaj] .
Jedva sam dočekao ovu noć,premda bih u startu potpisao i za samo jedan grizzzzz...,a kamo li za jednu ribu. mhm::
Kako se večer bližila tako sam i zadrijemao u šatoru u toploj vreći.
Odjednom se trgnem i pogledam van...uhhh!!
Još ću zakasniti prebaciti...brzo skačem van,oblačim se i prezabacujem,premda su boile na dlakama bile netaknute,čak što više kao da su iz leda izvađene mijenjam ih ipak sa friškima.
Još malo nakobram boili u sam mrak i ostane mi tridesetak komada...u vrh glave...jer ionako kako je zahladilo ne treba mi više...
Tako sam bar tada sa sigurnošću mislio,noooo,nije uvijek onako kako mi to mislimo...
Čujem se s kumom i on mi kaže da će ubrzo doći do mene da popijemo koju i ispričamo se...

Samo da dočaram popodne i jutro...





Image



Image





Iiiiiii...tako je pala noć zavukao sam se u toooopluuuu vreću,utoplio lakija i samo šta nisam zadrijemao...





Image





Odjednom...bip,bip,biip,bi...oopaaaaa!! iskaćem iz toplog kreveta kao oparen i ne mogu vjerovati...imam griz...sve mislim da nije vjetar,ali nije,naravno...podižem štap i osjetim ribu kako pumpa,polako je odlijepim od granja sa prečke strane i pola posla je tu...kako je privlačim riba odlazi u desno u polje starih lokvanja,nooooo stari su i fino samo usporavaju ribu šta je još bolje,baš mi pomažu...
Obuvaam čizme i zagazim u vodu...





Image




Iiiiiiii ubrzo je lijepi šaran u podmetaću ihii::
Veselju nema kraja!
Javljam Nini da imam ribu,a odmah potom zovem i kuma da mu kažem da imam ribu i da požuri jer znam da dolazi piv::
Svi se veselimo kao mala djeca jer ovo je...ma glupo je pričati nekome tko ne pozna Hesovu,mogu samo reći da su u zadnjih desetak dana lovili samo
trojica dečki iz sekcije i to po dvije noći i mislim da je samo jedan ulovio jednu ribu...koliko toliko da dočaram stanje,a naravno jooooš je debeloooo zahladilo... mislim da je to dovoljno...

Noooo... riba je u podmetaču jer kum dolazi svaki čas,razmatam drugi podmetač jer mi ga se nije dalo moćiti...
Nekako prebacujem po tom vjetru koji puše i po noći...i bježim u krpe jer kuma još nema hm::
Upalio sam grijalicu i grijem se kada opet bip,bip...biippp..opet skakanje,aliiii ovaj puta imam čizme na nogama jer ih nisam skino...i punooo mi je lakše sve obaviti....scenario se u potpunosti ponavlja i relativno brzo riba je u drugom podmetaču...preeeemda su ribe u super kondiciji i borbene su...ipak ih lokvanji zaustavljaju i izmore...

Eeeeeee...sada su već problemi...opet...uvijek nekakvi problemi,ali na svu sreću slatki .:)
Opet zovem kuma,on skoro pada u nesvjest jer imam dvije ribe,a počinje i snijeg prolepršavati.
Uglavnom evo več je nemalo tu...dok ga čekam ipak nekako prebacujem i sada ipak nakobram dvadesetak boili jer ni nemam više krezi::
Noo,baš me biga dvije krasne ribe sam ulovio,ni ne trebam više... jaoo:

Opet si malo grijem ruke, Laki čuje auto i izlijeće van,laje...,a onda i sam čujem da dolazi kum...
Laki prepoznaje auto po zvuku i počne cviljugati,a meni ne preostaje ništa nego da drilam...
Daaaaa,drilam i trećuuuuu ribu,nevjerojatno!!
Kum Tičo u žurbi izlazi,prazni jedan podmetači daje ga meni,a ja uspijem usaćiti i treću ribu...jednostavno...ne znam,nemam riječi...veselimo se kao mala djeca,aliii lovimo se posla i slikamo prvu ribu...





Image





Image





Fotkamo odmah i drugu ribu da oslobodimo podmetač...iiiipak za svaki slučaj... muahaha:
Masiivaaaaaa!! ohh:





Image





Image





Eeeeee pošto sam pustio šarana govorim kumu,dosta je bilo idemo ovo zaliti!!
Otvaram rakijicu i...biiip,bip,bip... oo::L oo::L
Opet skakanje,ne znam gdje bacam čep,kuda sam gurnuo flašu...strka doslovno...
Ovaj put i kum pokušava odraditi dio posla... bdr:





Image





Image





Noooo riba je vani i več u podmetaču vidim da je to Mata šaran kojeg sam nedugo prije ulovio na poziciji 14.
Vjeter brije,susnježica,a imam četri ribe...Nevjerojatno!!
Preedoobrooo!! jaoo:
Nastavljamo fotkanje...





Image





Image





Kakve ribee!!
I Mata! ;-)





Image





Image





Dok smo sve pofotkali i snijeg se počeo loviti po šatoru...





Image





Sa kumom sam još nazdravio prekonekoliko puta piv:: i on polako odlazi doma,a ja palim grijalicu i zavlačim se u krpe...
Koji gušttttttt...





Image





A u jutrooooo...ehhhhh...kako bi prijatelj koji me isto došao obići i popiti rakijicu rekao...e sada samo upaliti grijalicu, leći u toooopluuuuu vreću i boliiii te briga za cijeli svijet!!
I tako je bilo,aliiii dok snijeg nije prestao,a onda posprema i doomaaa...Sve mokro i blatno,a meni srce veselo tuče i pjevušim u sebi...u svom sam posebnom filmu...

Šta da rečem...neopisivo...jednostavno nezamislivo...
Napominjem, govorim za Hesovu...
Po toj temperaturi i tom vremenu uloviti četri ribe...i to od njih četri jedna 11+ i tri ribe 15 + ihii::
Triiii ribe preko 15 kg u roku nekoliko sati...ne znam...ma!!
Još uvijek me pere... [drhiop]
Uuuuglavnom... Lijep pozdrav i bistroo!! piv:: piv::

User avatar
Fanatic
Ribolovac
Ribolovac
Posts:231
Joined:01 Mar 2015, 21:14
Location:CH

Re: Hesova 27.-28.11.18.

Post by Fanatic » 11 Dec 2018, 21:09

Svaka cast Cipo piv::

User avatar
Igor1988
Pocetnik
Pocetnik
Posts:8
Joined:11 Dec 2018, 00:48
Location:KARLOVAC

Re: Hesova 27.-28.11.18.

Post by Igor1988 » 29 Dec 2018, 15:54

Bravo, lijepi ulovi ostvareni piv::

User avatar
Masterbih
Moderator
Moderator
Posts:4660
Joined:02 Dec 2011, 16:58
Location:Germany
Contact:

Re: Hesova 27.-28.11.18.

Post by Masterbih » 29 Dec 2018, 22:32

Bistro Cipo, krasne ribe.
Svaka cast!
ura::

Filip1994
Keder
Keder
Posts:10
Joined:23 Dec 2018, 12:42

Re: Hesova 27.-28.11.18.

Post by Filip1994 » 15 Jan 2019, 13:57

Cestitam na lijepim ulovima :Dtt

Post Reply

Return to “Rijeke, jezera, kanali i ostale destinacije”