Profesionalac ili amater?

Pričajte o čemu želite, opušteno..

Moderator:Masterbih

Sanadac5
Guru
Guru
Posts:813
Joined:12 Jan 2012, 19:43
Re: Profesionalac ili amater?

Post by Sanadac5 » 17 Jan 2012, 17:31

dax wrote:Licno mislim da je ( moderni)profesionalni saranski ribolovac covek koji je pre svega posvetio zivot pecanju sarana, pod ovim mislim na ljude koji iskljucivo pecaju samo sarana a ne na neke koji imaju puno love pakupe najskuplju (fensi) opremu i izadju na vodu 3 puta godisnje,a pri tom i nose stapove za stuke i babuske, to su amo ljubitelji saranskog lova. Znaci covek koji provede 300 dana godisje na vodi, (Danny Fairbrass, rod Huchinson,Kevin Nash itd...da ne nabrajam) izmisli neku novinu neku novu boilu ili peca za neku kompaniju i pritom zaradjuje testirajuci njihovu opremu i hranu, a kasnije on osniva svoju uspesnu kompaniju. Amater???? Amateri pecaju kad mogu i scim mogu i gde mogu. I u jednom i u drugom najbitnija je ljubav prema ovom sportu. Jedino neznam dali bi takmicare i reprezentrativce svrstavao u profi kategoriju sta vi mislite?
Slazemse sa tobom :HH to je profesionalni saranski ribolovac =Profesionalac

User avatar
Stole
Piskaralo
Piskaralo
Posts:78
Joined:13 Jan 2012, 14:32
Location:Kikinda Srbija

Re: Profesionalac ili amater?

Post by Stole » 17 Jan 2012, 18:56

can:: ma da...
Image

Limar
Genije
Genije
Posts:1006
Joined:12 Jan 2012, 17:24
Location:Stara Pazova Republika Srbija

Re: Profesionalac ili amater?

Post by Limar » 17 Jan 2012, 19:42

Ovo je tema da joj nema kraja,isto kao i sta je starije,kokoska il jaje :D
Meni licno ovo pecanje sarana je strastven hobi :)
Nevolim kada mi neko stoji iza ledja dok pecam...

User avatar
lisica
Ribolovac
Ribolovac
Posts:144
Joined:12 Jan 2012, 23:15
Location:Kikinda

Re: Profesionalac ili amater?

Post by lisica » 17 Jan 2012, 20:08

kaze vic ovako
ulazi lik u izdavacku kucu i predstavi se kao pesnik,
a ovi ga pitaju "amater"
ma ne ja sam pesnik, a mater nije ona radi u basti
hahahaha

User avatar
boban nbgd
Napredan clan
Napredan clan
Posts:46
Joined:17 Jan 2012, 06:58
Location:N.Beograd

Re: Profesionalac ili amater?

Post by boban nbgd » 17 Jan 2012, 21:07

Zanimljivo pitanje,sa razlicitim odgovorima!!
Kako se kategorizovati,ja bih pre rekao pecaros koliko to danas zvucalo nisko po nekima,od malih nogu sam sa ocem isao po kanalima,pecalo se na guscije pero i laganim zicanim hranilicama,petica,jabucki rit,sebes,dudim dunavac,ivanovo,kovilj itd,da bi se na kraju zaljubio u reku tisa,tamis pa presao na jezera tipa gruze,bovana,dobrodola,jarkovaca,isao svugde i pecao svasta dok 2002 godine nisam ciljano krenuo da se nadmudrujem sa zlatnim saranima po poludivljim i divljim vodama i tada krenuo sa istim stapovima,masinama,upijajuci sve sto moze da se procita vezano za sarana,sistemi,boile,taktika,oprema,i dan danas ucim da pecam.. ne svrstavam sebe nigde,jer pecao sam sve i na svasta.. ali ipak je ljubav prema saranu preovladala,jer to je po meni ipak sama kruna nadmudrivanja sa vodenim liscem i privilegija koja je se ne uci za 1 dan,po meni je bitnije koliko covek ima iskusta sa same vode,citanja iste,odabira pravog mesta i pravog mamca,da li je reka,jezero,bara ili neka komercijala,Kako se ponasa sa ulovom koji uhvati,da li postuje vodu i okruzenje oko nje,To su neke stvari koje bi coveka svrstale od amatera do profesionalca,ili ti od koljaca do pravog sportskog ribolovca u koju cu grupu da se ubrojim piv:: ziveli :D

User avatar
borac
Ribarcina
Ribarcina
Posts:415
Joined:12 Jan 2012, 17:34
Location:Hrvatska- Međimurje

Re: Profesionalac ili amater?

Post by borac » 17 Jan 2012, 22:29

Limar wrote:Ovo je tema da joj nema kraja,isto kao i sta je starije,kokoska il jaje :D
Meni licno ovo pecanje sarana je strastven hobi :)

Potpisujem piv::

User avatar
borac
Ribarcina
Ribarcina
Posts:415
Joined:12 Jan 2012, 17:34
Location:Hrvatska- Međimurje

Re: Profesionalac ili amater?

Post by borac » 17 Jan 2012, 22:30

kile wrote:
CarpeR wrote:Takvo je i moje stajalište oko te teme, da profesionalac ima za život od toga šta radi, znači da mu to donosi novac. Mislim da se većina nas bavi amaterskim ribolovm, netko uspješnije netko manje, netko ima više vremena pa su i rezultati bolji, netko manje, netko je boljeg imovinskog stanja pa ima bolju opremu netko lošiju (iako bi svi trebali zanati da je ribolovac taj koji upeca ribu, njegova snalažljivost, znanje, iskustvo a pribor je tu samo kao alat i nije mjerilo ulova). Pozdrav
slažem se .:)
I ovo potpisujem piv:: piv::

User avatar
Ivo carp
Ribolovac
Ribolovac
Posts:138
Joined:13 Jan 2012, 13:30
Location:Nova Gorica , Slovenija

Re: Profesionalac ili amater?

Post by Ivo carp » 17 Jan 2012, 22:41

Fanatik -I LOVE CARP FISHING can:: ihii::

spanjolac
Keder
Keder
Posts:19
Joined:12 Jan 2012, 20:53
Location:Križevci,Hrvatska

Re: Profesionalac ili amater?

Post by spanjolac » 17 Jan 2012, 22:49

U potpunosti se slažem s mišljenjem C&R Carpa...u suštini sve se svodi na više ili manje iskusne,više ili manje uspješne! to sto netko posjeduje super skupi pribor nuzno ne znaci i da je dobar ribolovac!mislim da oni koji stvarno uzivaju u ribolovu ne gledaju na te stvari s takvog gledista!nadam se da je vecina clanova na forumu takva...

User avatar
Joker
Keder
Keder
Posts:11
Joined:13 Jan 2012, 23:12
Location:Velika Plana - Srbija

Re: Profesionalac ili amater?

Post by Joker » 18 Jan 2012, 09:58

Po meni je profesionalac, u svakoj oblasti, covek koji zivi od toga cime se bavi. I ako imam dosta dana na vodi i ako pecam takmicenja i ako drzim prodavnicu saranskog pribora, sebe ne smatram profesionalcem. Da ne bi lupali glavu oko ovoga, molim ljude iz Masterbih-a, da nam razrese ovu dilemu, posto su naveli i ovu kategoriju. Najbolje je da nam oni kazu koga smatraju profesionalnim ribolovcem.

Post Reply

Return to “Forumska kafana”