Krivolov!!!

Pričajte o čemu želite, opušteno..

Moderator:Masterbih

Limar
Genije
Genije
Posts:1006
Joined:12 Jan 2012, 17:24
Location:Stara Pazova Republika Srbija
Re: Krivolov!!!

Post by Limar » 30 May 2012, 21:06

Sta reci za ovako nesto,covek ostane bez teksta kad vidis dokle seze ljudska glupost....
Nevolim kada mi neko stoji iza ledja dok pecam...

User avatar
holcer
Guru
Guru
Posts:786
Joined:12 Jan 2012, 17:24
Location:Bosanski Brod R.S. BiH...

Re: Krivolov!!!

Post by holcer » 30 May 2012, 22:10

Sva sreca pa je umro...
id:: id:: id:: id::
...Nije lako biti budala... Takav se moras roditi...
Destinations Point

User avatar
admin
Site Admin
Site Admin
Posts:504
Joined:02 Dec 2011, 16:27

Re: Krivolov!!!

Post by admin » 30 May 2012, 22:33

hahahaha Holcer je king buh::

User avatar
holcer
Guru
Guru
Posts:786
Joined:12 Jan 2012, 17:24
Location:Bosanski Brod R.S. BiH...

Re: Krivolov!!!

Post by holcer » 31 May 2012, 08:09

admin wrote:hahahaha Holcer je king buh::
Ma ja bi te takve sve po kratkom postupku...
Zbog njih i jest stanje ovakvo kakvo jest,drugim rijecima NIKAKVO...
Ribe sve manje,niko nista ne poribljava vec samo unistavaju...
Kod nas ima ekipica koja radi sa strujom,
molim boga da cujem vijest kako je neko od njih sprzen sa tom svojom strujom...
Al nece ni bog budala i on uzme one pametnije i bolje...

kazna:: kazna:: kazna::
...Nije lako biti budala... Takav se moras roditi...
Destinations Point

User avatar
crniigor
Ribarcina
Ribarcina
Posts:359
Joined:12 Jan 2012, 16:56
Location:Postojna, Slovenija

Re: Krivolov!!!

Post by crniigor » 07 Jun 2012, 12:59

Evo šta radi stoka ::oo ohh: pih:: B:( no::

Image
Image Image & Image

User avatar
carpier
ViP
ViP
Posts:628
Joined:13 Jan 2012, 11:10
Location:Murska Sobota, Slovenija

Re: Krivolov!!!

Post by carpier » 07 Jun 2012, 15:56

Cigani.... hm:: Z.:
I was born a carp angler and I‘ll die a carp angler.

User avatar
holcer
Guru
Guru
Posts:786
Joined:12 Jan 2012, 17:24
Location:Bosanski Brod R.S. BiH...

Re: Krivolov!!!

Post by holcer » 07 Jun 2012, 16:26

Bratko... Steta ovako lijepog primjerka...
...Nije lako biti budala... Takav se moras roditi...
Destinations Point

User avatar
Daiwa
ViP
ViP
Posts:663
Joined:04 Feb 2012, 17:49
Location:Cekrcici kod Puracica

Re: Krivolov!!!

Post by Daiwa » 07 Jun 2012, 18:34

holcer wrote:Bratko... Steta ovako lijepog primjerka...
Nazalost brate neznaju da ja take primjerke u skandinaviji cekam citavu sezonu i pitanje dalicu docekati samo da se uslikam i vartim ohh: .Ali nije im zamjerit jer vecina ljudi koji nisu u saranskom fazonu konta , taka ribetina sto je nebi pohapo steta je vratiti de::

kimmy1
Ribolovac
Ribolovac
Posts:179
Joined:12 Jan 2012, 21:24

Re: Krivolov!!!

Post by kimmy1 » 08 Jun 2012, 11:29

E sad zadiremo u jednu temu, koja zahteva diskusiju. Ovde je tema "KRIVOLOV". Na slici je momak koji drži šarana, koga očigledno nije vratio, jer se slikao sa njim u kuhinji (predpostavljam). Da li neko zna kako je i kada taj šaran uhvaćen ?
U vreme lovostaja ?
Mrežom ?
Strujom ?
Dinamitom ?
Ostima ?
Grabuljanjem ?
Podvodnom puškom ?
Ako nije ništa od navedenog, ako je štapom, na udicu, po čemu je to krivolov ?
Ako važeći zakoni i propisi na vodi gde je uhvaćen, dozvoljavaju da se ulov ponese, po čemu je u pitanju krivolov ?
To, što neki od vas (nas) zagovaraju C&R, ne daje nikome za pravo da ovog (ili nekog drugog) momka, optuži za krivolov.
Žao vam je jer je u pitanju veći primerak ? Žao je i meni, ali kakve to veze ima sa krivolovom ?
Dešavalo mi se da u toku jednog dana uhvatim preko 30 šarančića, ne većih od šake. Naravno, svi su vraćeni nazad u vodu, ali ne nositi male, ne nositi velike, pa koje nositi ? E sad ćete da kažete ne treba ih uopšte nositi. Delimično se slažem.
Zašto delimično ?
U mom sličaju to delimično znači, da nekad vratim, nekad ne (naravno, govorim o ribama u meri). Kako kad. Zašto ne bih poneo kući ulov ? Naravno, treba imati meru i ne treba preterivati, ali zašto ne ako to važeći zakon i propis dopušta ?
Zašto bi C&R važio samo za šarana ?
Zašto ne za svaku drugu vrstu ?
Žao vam je da ga ubijete ? Jeste li svi vi vegetarijanci ? Jede li neko od vas jagnjetinu, piletinu, junetinu, prasetinu, ćuretinu .... ?
Zar te životinje čije meso jedete, nemaju pravo na život ?
Imao bih još o ovome, ali za sada i ovo je dosta, a vi razmislite, da li treba optužiti nekog za krivolov, samo zato što nije ribu vratio nazad u vodu, a pri tome je ulovio na legalan način, legalnim sredstvima !

User avatar
crniigor
Ribarcina
Ribarcina
Posts:359
Joined:12 Jan 2012, 16:56
Location:Postojna, Slovenija

Re: Krivolov!!!

Post by crniigor » 08 Jun 2012, 11:53

kimmy1 wrote:E sad zadiremo u jednu temu, koja zahteva diskusiju. Ovde je tema "KRIVOLOV". Na slici je momak koji drži šarana, koga očigledno nije vratio, jer se slikao sa njim u kuhinji (predpostavljam). Da li neko zna kako je i kada taj šaran uhvaćen ?
U vreme lovostaja ?
Mrežom ?
Strujom ?
Ostima ?
Grabuljanjem ?
Podvodnom puškom ?
Ako nije ničim od navedenog, ako je štapom, na udicu, po čemu je to krivolov ?
Ako važeći zakoni i propisi na vodi gde je uhvaćen, dozvoljavaju da se ulov ponese, po čemu je u pitanju krivolov ?
To, što neki od vas (nas) zagovaraju C&R, ne daje nikome za pravo da ovog (ili nekog drugog) momka, optuži za krivolov.
Žao vam je jer je u pitanju veći primerak ? Žao je i meni, ali kakve to veze ima sa krivolovom ?
Dešavalo mi se da u toku jednog dana uhvatim preko 30 šarančića, ne većih od šake. Naravno, svi su vraćeni nazad u vodu, ali ne nositi male, ne nositi velike, pa koje nositi ? E sad ćete da kažete ne treba ih uopšte nositi. Delimično se slažem.
Zašto delimično ?
U mom sličaju to delimično znači, da nekad vratim, nekad ne (naravno, govorim o ribama u meri). Kako kad. Zašto ne bih poneo kući ulov ? Naravno, treba imati meru i ne treba preterivati, ali zašto ne ako to važeći zakon i propis dopušta ?
Zašto bi C&R važio samo za šarana ?
Zašto ne za svaku drugu vrstu ?
Žao vam je da ga ubijete ? Jeste li svi vi vegetarijanci ? Jede li neko od vas jagnjetinu, piletinu, junetinu, prasetinu, ćuretinu .... ?
Zar te životinje čije meso jedete, nemaju pravo na život ?
Imao bih još o ovome, ali za sada i ovo je dosta, a vi razmislite, da li treba optužiti nekog za krivolov, samo zato što nije ribu vratio nazad u vodu, a pri tome je ulovio na legalan način, legalnim sredstvima !

kimmy1, evo ja ću da ti odgovorim pošto sam ja postavio tu sliku.
Sliku sam postavio u ovu temu jer nisam hteo da otvaram drugu temu, a ako bude više takvih slika neka neko otvori temu sa takvim slikama i može admin da prebaci moj post u tu temu
1. meni lično ne smeta ako neko svoj ulov nosi kući, ako je sve po JUSU, neka uzmu šarana kojeg će maksimalno da iskoriste, a ne pola da bace kad ga očiste.
2. nisam vegetarijanac, a od mesa jedem samo, piletinu, ćuretinu, divljač, svinjetinu, govredinu i ponekad konjsko meso, a od ribe jedem, kako ja uvek u šali kažem, SAMO, RIO-MARE.
3. ne znam šta ima u tom šaranu toliko dobrog i ukusnog, sama mast
4. ako je već uzeo šarana, ne treba sa njim da se tako slika, pa nije ulovio zlatnu ribicu od 7kila i 492grama!
Image Image & Image

Post Reply

Return to “Forumska kafana”