Moji najdraži ulovi

Pričajte o čemu želite, opušteno..

Moderator:Masterbih

User avatar
zdravko
Ribarcina
Ribarcina
Posts:251
Joined:12 Jan 2012, 17:50
Location:Metlika, Slovenija
Re: Moji najdraži ulovi

Post by zdravko » 12 Feb 2012, 14:24

Pronašao sam još slikicu na kojoj se vidi kako je sa vanjske strane usana zakačen som iz posta br.1 i koja je to udica bila.

Image

User avatar
slobodan.vukadinovic
Ribarcina
Ribarcina
Posts:469
Joined:12 Jan 2012, 21:33
Location:Sivac

Re: Moji najdraži ulovi

Post by slobodan.vukadinovic » 08 Apr 2012, 11:26

Jedan od drazih ulova...

Image

User avatar
Fly and Carp Fishing
Ribarcina
Ribarcina
Posts:381
Joined:12 Jan 2012, 23:16
Location:Sarajevo, BiH

Re: Moji najdraži ulovi

Post by Fly and Carp Fishing » 08 Apr 2012, 19:38

Nazalost nemam tu sliku sa svojim ulovom, al meni je svakako bio najdrazi ulov moj prvi saran ulovljen na nekadasnjem raju za sarana jablanickom jezeru prije nekih 24-25 god. Tezio je svega oko 1,5 kg, al ipak je to prvjenac a ja tad bio mali klinac. Nazalost nemam ni sliku svoje najteze ribe, koja je takodzer ulovljen na Jablanickom jezeru (divlja voda) na staru germinu sa koloturom/cekrkom a tezila je 17,3 kg.
piv:: piv::
Image

Dođe ponekad vrijeme kad pametan zaćuti, glup progovori, a fukara se obogati.

Ivo Andrić

User avatar
holcer
Guru
Guru
Posts:786
Joined:12 Jan 2012, 17:24
Location:Bosanski Brod R.S. BiH...

Re: Moji najdraži ulovi

Post by holcer » 08 Apr 2012, 22:46

FF and Carp wrote:Nazalost nemam tu sliku sa svojim ulovom, al meni je svakako bio najdrazi ulov moj prvi saran ulovljen na nekadasnjem raju za sarana jablanickom jezeru prije nekih 24-25 god. Tezio je svega oko 1,5 kg, al ipak je to prvjenac a ja tad bio mali klinac. Nazalost nemam ni sliku svoje najteze ribe, koja je takodzer ulovljen na Jablanickom jezeru (divlja voda) na staru germinu sa koloturom/cekrkom a tezila je 17,3 kg.
piv:: piv::
Germine su cudo....
2::u 2::u 2::u
...Nije lako biti budala... Takav se moras roditi...
Destinations Point

User avatar
slobodan.vukadinovic
Ribarcina
Ribarcina
Posts:469
Joined:12 Jan 2012, 21:33
Location:Sivac

Re: Moji najdraži ulovi

Post by slobodan.vukadinovic » 18 Apr 2012, 19:29

Germina, Standard ...! Cudo od stapova. Steta sto se vise ne prave. ::oo Ako se dobro secam oni su radjeni u istocnoj nemackoj !? U svakom slucaju ostaju za sva vremena a kako vidim na vodi, jos ne idu u penziju... .:)
Mozes ih vezati u cvor a da ne puknu mhm::

Limar
Genije
Genije
Posts:1006
Joined:12 Jan 2012, 17:24
Location:Stara Pazova Republika Srbija

Re: Moji najdraži ulovi

Post by Limar » 19 Apr 2012, 12:03

Germine su proslost,zato sto nije bilo boljeg pecalo se s tim krezi::
Nevolim kada mi neko stoji iza ledja dok pecam...

User avatar
Fly and Carp Fishing
Ribarcina
Ribarcina
Posts:381
Joined:12 Jan 2012, 23:16
Location:Sarajevo, BiH

Re: Moji najdraži ulovi

Post by Fly and Carp Fishing » 20 Apr 2012, 09:37

Limar wrote:Germine su proslost,zato sto nije bilo boljeg pecalo se s tim krezi::
Limeni druze. Sto se tice germinine proslosti, ja cu i danas dan sa njom puno lakse povuci veliku ribu nego sa ovim danasnjim stapovima. Bio to veliki saran ili somcina svejedno je. Netreba germinu odbacivati, nego joj treba spomenik podici. :HH :HH
Image

Dođe ponekad vrijeme kad pametan zaćuti, glup progovori, a fukara se obogati.

Ivo Andrić

Limar
Genije
Genije
Posts:1006
Joined:12 Jan 2012, 17:24
Location:Stara Pazova Republika Srbija

Re: Moji najdraži ulovi

Post by Limar » 20 Apr 2012, 13:20

Znam ja to druze moj,ne osporavam ni trenutka,moj najdrazi stap je upravo Germina od 1.80m,djed mi je kupio 1982 godine,spej satl mi je predstavljao taj stap tada! I posle tolko godina je i dalje kod mene al samo kao draga uspomena....moje razmisljanje je da treba ici u korak s vremenom,mnogo puta sam mozda izgubio ribu zivota zbog Germine,da nemoze da pukne,MOZE...da otpadaju vodjice-otpadaju,da najlon prosece te vodjice-sece,da je uzivanje izvlaciti ribu na Germinu-bas i nije!Mnogo mana koje su se tolerisale u proslom veku,danas je stvar sasvim drugacija,sve do jednog pecarosa kojeg poznajem a ima Germine ide da peca samo da bi nabijao ribu u guzicu ili je prodavao po kucama,kupi jednom stapove i nikad vise,samo krpe izolir trakama i pici,ulaganje u pribor 0,zarada maksimalna i onda hvalospevi o tom priboru a pljuvanje po tim nasim "svickalima".....izvinjavam se na offu,kad stignem postavicu lepu sliku moje drage Germine can::
Nevolim kada mi neko stoji iza ledja dok pecam...

Sanadac5
Guru
Guru
Posts:813
Joined:12 Jan 2012, 19:43

Re: Moji najdraži ulovi

Post by Sanadac5 » 20 Apr 2012, 20:07

moja dva najdraza ulova ..iz razlicitog doba .. can::
Image
Debeljaca 19.2kg

Image

Post Reply

Return to “Forumska kafana”