Poribljavanje

Pričajte o čemu želite, opušteno..

Moderator:Masterbih

Post Reply
User avatar
atoth
ViP
ViP
Posts:613
Joined:14 Feb 2012, 20:29
Location:Kanjiža, vojvodina
Poribljavanje

Post by atoth » 29 Feb 2012, 09:01

Kako je gde rešeno poribljavanje voda. Kod nas je obaveza upravljača da poribljava I organizuje ribočuvarsku službu.Upravljač na Tisi je ribolovački savez Vojvodine, koji ja mislim ima najbrojniju, najbolje opremljenu I najuspešniju ribočuvarsku službu u bližoj I daljoj okolini.Poribljavanje se vrši godišnje najčešće u jesen ali na žalost samo šaranskom mlađi.
Poribljavanje Amurom na kanalu Tisa-Palić.Na žalost po novom zakonu od 2010 zabranjeno je poribljavanje ovom vrstom ribe iako u Vojvodini ima puno kanala I kanalčića koji su već skroz zarasli u trsku I drezgu (travu)

Image

Uploaded with ImageShack.us

Image

Uploaded with ImageShack.us

Image

Uploaded with ImageShack.us

Image

Uploaded with ImageShack.us

Image

Uploaded with ImageShack.us

Limar
Genije
Genije
Posts:1006
Joined:12 Jan 2012, 17:24
Location:Stara Pazova Republika Srbija

Re: Poribljavanje

Post by Limar » 29 Feb 2012, 09:19

Po meni a Bogami i mnogima je to sto RSV poribljava samo mazanje ociju ribolovaca Z.:
Nevolim kada mi neko stoji iza ledja dok pecam...

User avatar
atoth
ViP
ViP
Posts:613
Joined:14 Feb 2012, 20:29
Location:Kanjiža, vojvodina

Re: Poribljavanje

Post by atoth » 29 Feb 2012, 20:31

Nemam podataka koliko ostali upravljači poribljavaju, u stvari nikad nisam čuo da je neko osim RSV poribljavao u vojvodini i zbog toga sam i pokrenuo temu da vidim kakva je situacija na drugim terenima i kod drugih upravljača.U Kanjiži je 2009, 2010 u tisu pušteno oko 3 tone šaranske mlađi oko 40.000 komada.

Limar
Genije
Genije
Posts:1006
Joined:12 Jan 2012, 17:24
Location:Stara Pazova Republika Srbija

Re: Poribljavanje

Post by Limar » 01 Mar 2012, 01:40

Sremski okrug: iz par jezera se izvuce na tone ribe,tostolobik prioritet al vade se i sarani i amuri i stuke a onda se u ta ista jezera ubaci po 500kg sarana oko 100gr Z.: ....konkretan primer Jarkovacko jezero,ubace sarancice a jezero prepuno stuke koja to omlati ko grisine+majmuni cuvari koji rade pos'o i onda RSV polako al sigurno pravi od nasih prelepih jezera kade s vodom,tuzna slika...
Nevolim kada mi neko stoji iza ledja dok pecam...

Post Reply

Return to “Forumska kafana”