Prekomjerni izlov u rijekama i jezerima od strane ribolo

Pričajte o čemu želite, opušteno..

Moderator:Masterbih

User avatar
Linear
Genije
Genije
Posts:1096
Joined:12 Jan 2012, 21:50
Location:Gracanica, BiH
Prekomjerni izlov u rijekama i jezerima od strane ribolo

Post by Linear » 26 Oct 2012, 14:24

Nista se ne vraca jer taj zakon niko na rijekama ne postuje.
Helem nebitno.... doci ce vrijeme kad cete pecat na revirima gdje cete MORATI vracati ribu zato sto niste na vrijeme kontali o prirodi okolo sebe i niste pustali svoje ulove nego ste zivjeli od prodaje istih!

fish::
Uhvati radi uzivanja, slikaj radi uspomene, pusti radi buducnosti!

“Budi nalik na morski rt u koji neprestano udaraju valovi a on i dalje ostaje čvrst, dok se oko njega stišava razjarena voda.”

sustain
Ribolovac
Ribolovac
Posts:133
Joined:06 Feb 2012, 21:10

Re: Smuđ 2012

Post by sustain » 26 Oct 2012, 15:12

hehehehehehhe,,,,, da pecacemo kao i ti na komercijalnim vodama,,,,,vidis da se na rijekama ima sta uloviti,,,,,samo treba znati,,,,,,,i provesti dosta vremena.........lovio sam i ja i na pelagicevu i smolucoj,i neces vjerovati,vratio sam sve ribe,,,,hehehee,,,,vracao sam i na divljim vodama,,,,za razliku od tebe,,,,koji nelovis tamo,,,,,jer nema ribe,,, idi na forum i provjeri i pogledaj slike vracenih ulova,,,,,,,

User avatar
Linear
Genije
Genije
Posts:1096
Joined:12 Jan 2012, 21:50
Location:Gracanica, BiH

Re: Smuđ 2012

Post by Linear » 26 Oct 2012, 16:54

Eto sam si sebi rekao u dvije recenice a kljucna je ova : treba provesti dosta vremena. Prije to nije bilo tako a ne bi bilo ni sada da se zakoni na rijekama malo vise postuju a ne i sakom i kapom grabi pa kuci ponesi i komsiju nahrani!

Malo si se zajebao da ne lovim na divljim vodama i da ne vracam i tamo ribe. :.D Al' ajd, ne poznas moja kretanja pa se ne ljutim c:c Fazon je sto ja nazalost ne otkrivam te vode izvjestajima po forumima jer znam da bi sutra takvih sto postuju zakon o slatkovodnom ribarstvu bilo puno na tim vodama i bilo bi dounisteno ono sto je vec dobrano opuhano!
Uhvati radi uzivanja, slikaj radi uspomene, pusti radi buducnosti!

“Budi nalik na morski rt u koji neprestano udaraju valovi a on i dalje ostaje čvrst, dok se oko njega stišava razjarena voda.”

sustain
Ribolovac
Ribolovac
Posts:133
Joined:06 Feb 2012, 21:10

Re: Smuđ 2012

Post by sustain » 26 Oct 2012, 17:45

heheheeh sad kad znam ko si ,,,, Tarik,to sto ja ulovim .to je moja sposobnost,kazes bilo bi vise ,znam da bi bilo,,,,nemoze se riba izloviti na stap,,,,,,likovi na struju ubiju za jednu noc,,,,sto ja neulovim za 5 godina,,,, pustam i ja ribe idi na forum pa vidi,,,,,neznam ko ti prica te price volio bi da znam,,,,,,saznacu vjeruj mi,,,,,,,,,,,,ljubomornih ljudi ima kolko hoces,pogotovo ribara,,,,cinjenica je da ja lovim,ali znam da lovim i trazim ribe po 300km,,,predjem,,,,,,,bacam po 12 sati,,,, slabo to ko radi,,,,, 3 smudja su u mjeri ,i dozvoljeno ih je ponijeti,takav je zakon,,,,,i nikog nije briga sta cu ja sa njima hocul ih pustiti,prodati,pojesti,,,,,, ,,,,,svi vide kad nosis ribu,,,,kad pustas nevidi se,,,,, isto kao i tebi da vratis ribu,,,,znaci drug,pecaj ba ,,,,pusti i mene da pecam................

User avatar
RubA Teslic
Piskaralo
Piskaralo
Posts:75
Joined:01 Feb 2012, 22:14
Location:teslic evropa i obrnuto

Re: Smuđ 2012

Post by RubA Teslic » 26 Oct 2012, 18:00

sarandzija ko drugi,sad mi je jesno sto medju sarandzijama ima najmanje ljudi.drug nemoj nam blatit temu smudj,on se nepeca onim kuglicama il na kukuruz.na svakom forumu ubacis virus de bar ovaj pusti da bude normalan.nebranim eku,al pusti nas varalicare i nasu temu.
pecaj kako pecas i uzivaj,eka pusta svakog smudja ispod mjere kao i ostalu ribu koja nije u mjeri.pozdrav i bistro

tomislav1960
Ribolovac
Ribolovac
Posts:189
Joined:13 Feb 2012, 06:44
Location:Västerås, Svedska

Re: Smuđ 2012

Post by tomislav1960 » 26 Oct 2012, 19:07

Za Lineara!
Dragi kolega ovo sto ti pises je u najmanju ruku GLUPOST. Prvo i prvo, nije udica unistila riblji fond vec zagadenja, mreze i sl.,a sto kolega kaze, da izvine ostali, zaboli te.
Da dalje ne davim sa glupom temom, svako radi sa ribom sta hoce. A ti ako hoces da mucis ribe i besmisleno ih lovis i pustas to je tvoj problem.
Bistro, Tomislav

User avatar
Linear
Genije
Genije
Posts:1096
Joined:12 Jan 2012, 21:50
Location:Gracanica, BiH

Re: Smuđ 2012

Post by Linear » 26 Oct 2012, 19:08

Nisam Te Eka okarakterisao kao nekog glavnog krivca. Samo sam se u prvom postu zapitao zar je potrebno ponijeti 3 smudja kad je i jedan dovoljan u onoj mjeri, (odokativno 2,5 kg gore dole 500 gr, mozda grijesim, mozda su i deblji .:) ) za veceru ako vec nosis kuci ribu za konzumaciju? Ono, ako cemo iskreno dozvoljeno je 4 dnevno odnijeti ali zar je stvarno potrebno toliko za veceru? Eto sad sam i nacrtao majka mu stara :D I to je jedini razlog sto sam se naglas ovdje pitao to!

A to za price, ma nevazno drug. Mozda Te price pricaju bas oni sto sa Tobom pecaju, jer ko bi drugi znao to ako ne oni koji to vide ili ne, jel tako. Al' to je nevazno. Jebaji ga. hm::

@ Ruba drug, ti si bezopasan po riblji svijet, tebi ribe same spadaju pa te necu zajebavat. Dosta sto te one zajebavaju, da i ja sad. Bilo bi previse zar ne? hihi::

c:c

PS: ne bacam ja viruse jarane.... istina boli kao virus, to tebe jebe a i druge :.D

@Tomislave, ajd opusteno jaraniko. Necemo se vrijedjat sada i ispitivat ko ima veci IQ, nije tema ni mjesto.

Odoh ja, necu vise ocam :D
Uhvati radi uzivanja, slikaj radi uspomene, pusti radi buducnosti!

“Budi nalik na morski rt u koji neprestano udaraju valovi a on i dalje ostaje čvrst, dok se oko njega stišava razjarena voda.”

tomislav1960
Ribolovac
Ribolovac
Posts:189
Joined:13 Feb 2012, 06:44
Location:Västerås, Svedska

Re: Smuđ 2012

Post by tomislav1960 » 26 Oct 2012, 19:58

Izvini ali ni nisam pokusavao da te vrijedam ili mjerim IQ, ali za mene je ribolov mnogo stvari. Jedna je da vec ako uhvatim ribu koju ce neko da pojede, onda je ja poklonim, a ponekad i prodam. Najmanje pojedem. Zato ni ne volim loviti na vodama sa 100 pravila. Ionako zivim u policijskoj drzavi pa se negdje moram i opustiti.
Hvatanje ribe radi pustanja (ako se ne radi o takmicenju ili ganjanju rekorda je meni besmisleno). Ja lovim pretezno smuda, male uzimam, a maticnjake vecinom pustam. Grgeca uzimam sve, ako cu ih jesti, jer ih ima previse pa je bolje da ih serazrijedi, da drugi porastu veci.

sustain
Ribolovac
Ribolovac
Posts:133
Joined:06 Feb 2012, 21:10

Re: Smuđ 2012

Post by sustain » 26 Oct 2012, 21:29

znam Tarik,ti si 100% c&r,,,,braca pustao sam ribe,,,,pazi sada za vecinu sam budala sto sam pustio a za vecinu cool,,,,,tako isto i kad ponesem ribu,,,,,zato kazem,,,,svako neka radi sta hoce.........u dozvoljenim granicama .nemogu ja svima ugoditi,,,,,dali se riba sjebaje od silne hemije kojom hranis,dipujes itd,,,,,koliko se olova ostavi na komercijalnoj vodi,,,,,dali to steti,,,,sarani na smolucoj,deformisana usta od uboda,,,,koliko crknute ribe bude godisnje,,, od cega,,,,,koliko se riba sjebe od slikanja kad ispadne na zemlju,,,,,cujem i ja drug svakakve price,,,,,kako ti je zabranjeno da lovis na nekim vodama,,,,neinteresuje me braca,apsolutno,,,,,,,,,,, necu ni ja vise brisite sta hocete........................

User avatar
Linear
Genije
Genije
Posts:1096
Joined:12 Jan 2012, 21:50
Location:Gracanica, BiH

Re: Smuđ 2012

Post by Linear » 26 Oct 2012, 23:05

@Alas drug nemoj brisati. Ajde da premjestimo negdje ovu raspravu. Zasto brisati? Jesmo otisli u off sa temom, iskren da budem mojom krivicom. .:)

Eka, na Smolucoj su ribama deformisana usta zato sto ima puno prepreka u vodi koje se ciste evo godinama i nikad da se ociste, vrijedan gazda rekao bih! :HH Jedino se ljudima novac cisti iz dzepova. krezi::
To sto se ribe sjebaju kako kazes od slikanja kada padnu na zemlju, to je opet do pocetnika nikada do iskusnijeg ribolovca. U iskusnijeg se to ne moze desit jer se zna ponasat sa ulovom, da ne govorim o adekvatnoj opremi za cuvanje ribe. Ima tu i do pravila jezera. Ma necu o toj vodi da pricam, smijesno je sve vezano za nju. Smijesna i unistena voda na koju sam volio otici prije. Sad ne bi ni u ludilu.

Nego mi interesantno nesto drugo. Ovo kad kazes da mi je "zabranjeno pecanje na nekim vodama"! Ajde mi reci i nabroji mi te vode da Ti odmah sutra dokazem da tako nije ustvari. Da odmah sutra u kola sjedemo i odemo do svakog gazde jezera ili drustva ponaosob i da ih pitas ovo i da Ti ljudi objasne i da progledas kad sam ja u pitanju ;-) Ako Te budu ljudi uopste i razumjeli o cemu pricas i sta ih pitas? :D
Mnogi bi zeljeli da jeste tako kao sto si napisao ali bas ti koji bi zeljeli to da tako bude, mogu da mi ga dudlaju jarane :D

I da, da napomenem, ta sva prica o mojim toboze zabranama kojekakvim dolazi upravo sa Smoluce gdje sam gazdi pruzio u lice istinu nakon 2 godine pecanja gore i rekao ono sto je svima gore smetalo samo niko nije imao muda da kaze u lice jer valjda nemaju svoje JA, sta li vec! A to je bilo nakon prvog memorijalnog takmicenja, druzenja u cast Austrijancu Sigfriedu Stabhuberu - Sigiju i rekao sam mu fino: Edo jarane male su ti ribe, blato je i neuredjeno i necu vise da pecam ovdje i nakon toga jos saznam da je bivsi mrezaros pa sam se pokajao kome sam pare ostavljao.

Za ovo sto kazem imam i dokaze i svjedoke na takmicenju gdje sam rekao da mi je to zadnji izlazak na tu vodu i da na nju necu vise nikada doci dok je gazda Edo gore. Sasa Ciric - Ciro, Mustafa Sarajlic - Muci, Salih Hasicevic - Salki i njegov brat Amir su pored Zajke i Sase ljudi kojima sam prvima saopstio da cemo se otada vidjati na svim ostalim vodama a tu ne. Uostalom bio si na forumu BistroBiH kada sam o tome sve napisao. A znas i nekolicinu njih pa pitaj ih kada ih vidis pa da vidis sta ce Ti reci :.D
Nakon toga do dana danasnjeg gazda Edin nije stao sa pricom i tusenjem ljudi, sto poznatih sto nepoznatih (dodju ljudi koji nas ni ne znaju uopste on njima o tome buh:: ) o meni i jos par ljudi kako smo nepozeljni gore te kako nas je on navodno otjerao sto je NIDJE VEZE. Puni svoj EGO lazima okolo a ispada smijesan samo tako. Pa i Borisu je porucio da mu je zabranjeno gore dolaziti samo zato sto mu je ovaj sasuo u lice istinu hahahahahahahaha

A ima i onaj iz Breze sto siri istu takvu laz gdje god stigne i prica okolo o tome al' neka ga. Njegovo je vec proslo samo to on ne zna! Ustvari zna al' se pravi lud.

Izvinjavam se sto ja utusih sa ovim ali kad si vec pomenuo tu situaciju morao sam objasnit stvar do u detalje, kako neko slucajno ne bi pomislio da su ove smijesne i djecije lazi, koje su prosirene vec podaleko, istinite.

Uzdravlje piv::
Uhvati radi uzivanja, slikaj radi uspomene, pusti radi buducnosti!

“Budi nalik na morski rt u koji neprestano udaraju valovi a on i dalje ostaje čvrst, dok se oko njega stišava razjarena voda.”

Post Reply

Return to “Forumska kafana”