cverglani ???

Sve o čarobnim kuglicama..

Moderator:Masterbih

User avatar
prda
Ribolovac
Ribolovac
Posts:154
Joined:05 Mar 2012, 15:39
Re: Recepti

Post by prda » 16 Jan 2013, 09:55

To su sve alternative,najbolje bi bilo da ima neki mamac koji on nece jesti.
Secam se kad su mi rekli da nece da jede boile gde ima veliki procenat kikirikija,jos mi dali recept,napravio sam brdo boila,imao sam osecaj da ce da krenu da izlaze na obalu da traze boile koliko ih vole B:(
Zajebo me drugar i sad se smejemo tome

User avatar
LunaTic
Ribarcina
Ribarcina
Posts:427
Joined:12 Jan 2012, 17:16
Location:Virovitica, Hrvatska

Re: Recepti

Post by LunaTic » 16 Jan 2013, 10:40

mili wrote:Zašto boilu sušit par mejseci kad ima drugih načina da se riješi cvergla na lovnom mamcu
ne par mj nego tjedan- dva...
što ostane od boile?? sve, samo su boile mnogo tvrđe.. (i šarani je uzimaju bez problema, i cvergli također ali izdrži duže na dlaci nego boila sušena par sat ili dan)
možete li reči kako da se riješim cvergla na lovnom mamcu?

mili
Keder
Keder
Posts:22
Joined:23 Oct 2012, 17:35

Re: Recepti

Post by mili » 16 Jan 2013, 11:07

kolko mi je poznato napisao si par mjeseci,ma da je i tjedan dva izgubio si iz boile ono naj bitnije,a to je voda,

rađe se podredi načinu kako lovit a da cvergl ne dira lovnu boilu,podredi se u tom slučaju izrade sistema,... da dalje ne nabrajam

User avatar
BT Carp Fishing Team
Ribarcina
Ribarcina
Posts:280
Joined:12 Jan 2012, 17:05
Location:Hajdukovo, srbija
Contact:

Re: Recepti

Post by BT Carp Fishing Team » 16 Jan 2013, 11:19

Nesto sam citao da cverglan ne voli jutoga i nevoli arome kao sto su limun i narandza... e sad, ja sam ovo samo citao...
A za bojlu na dlaci, preporucuje se ili termo buzir ili mali deo od zenske carape hula hop. e sad, ovo kolko smeta saranu, opet neznam...
sbs_vedekezes_a_torpeharcsak_ellen6.jpg
sbs_vedekezes_a_torpeharcsak_ellen6.jpg (24.59KiB)Viewed 14076 times
sbs_vedekezes_a_torpeharcsak_ellen18.jpg
sbs_vedekezes_a_torpeharcsak_ellen18.jpg (20.14KiB)Viewed 14076 times

User avatar
Masterbih
Moderator
Moderator
Posts:4660
Joined:02 Dec 2011, 16:58
Location:Germany
Contact:

Re: Recepti

Post by Masterbih » 16 Jan 2013, 11:54

Evo kao sto kolega i rece, jedan od nacina da ih poprilicno zadrzi..

Image

Image

Image

Image

User avatar
RED DRAGON
Keder
Keder
Posts:23
Joined:30 Nov 2012, 11:27

Re: cverglani ???

Post by RED DRAGON » 16 Jan 2013, 12:37

Meni se dobro pokazao čili i cimet u boili protiv cvergla,a boilu jako otvrdne dip napravljen od pacific tune.Inače ga tjeram sa hranilišta sa kuruzom u koju stavljam nakon kuhanja i malo hlađenja papriku i češnjak.Treba malo duže čekati griz,al kad krene šarani i amuri sami otjeraju i ono malo cvergla što ostane!

User avatar
LunaTic
Ribarcina
Ribarcina
Posts:427
Joined:12 Jan 2012, 17:16
Location:Virovitica, Hrvatska

Re: cverglani ???

Post by LunaTic » 16 Jan 2013, 13:33

Probao sam oba načina i najlonku i bulzir kojega je Boris spomenuo... od najlonke naprave končiće i sve popetljaju, a bulžir neče ni tok ni šaran hm::

P.s vjerujem da to radi na komercijali i na vodama sa manje cvergla, ali na divljoj vodi malo teže

User avatar
Beli 059
Filozof
Filozof
Posts:2152
Joined:13 Jan 2012, 23:10
Location:Valjevo,SERBIA

Re: cverglani ???

Post by Beli 059 » 16 Jan 2013, 16:11

LunaTic wrote:Probao sam oba načina i najlonku i bulzir kojega je Boris spomenuo... od najlonke naprave končiće i sve popetljaju, a bulžir neče ni tok ni šaran hm::

P.s vjerujem da to radi na komercijali i na vodama sa manje cvergla, ali na divljoj vodi malo teže
u ovome ima istine isto tako se radi i o periodu godine kada se mresti i tada se slabije hrani odnosno nikako

User avatar
Andjelko
Guru
Guru
Posts:932
Joined:12 Jan 2012, 18:23
Location:Brcko Bosna I Hercegovina

Re: cverglani ???

Post by Andjelko » 16 Jan 2013, 21:34

imate od fox arma mesh to je pv mreza al plasticna
isprobana mrsko mi sad ic slikavat a oko 20evrica je,ja sebi kupio pet komada prosle godine i solidno je prezadovoljan

User avatar
dedoš
ViP
ViP
Posts:627
Joined:12 Jan 2012, 17:11
Location:Hrvatska, Slavonija

Re: cverglani ???

Post by dedoš » 17 Jan 2013, 12:08

Interesantno je to da ih na Boroviku ima dosta, ali ima pozicija na kojima mi boila stoji na dlaci po cjelu noć.
Dok mjesto dva dalje ne može ista takva boila stajati ni dva sata.
Kada lovim u dubini, to su ta mjesta gdje ih nema. Sigurno im igra ulogu dubina i možda još više konfiguracija i sastav tla dolje.
Bog je svakom po rođenju odredio broj dana koliko će živjeti, u to jedino ne ulaze dani provedeni u ribolovu.

Post Reply

Return to “Boile”